999 rezultate për

shqiperia

Kthimet nga Siria, Berisha: Kosova dhe Shqipëria mund të kishin ndërmarrë operacion të përbashkët (VIDEO) Për ish-kryeministrin Sali Berisha Kosova dhe Shqipëria mund të kishin ndërmarrë operacione të përbashkëta për kthimin e
Edhe sikur Zvicër të bëhet Shqipëria, Franca do thotë "Jo" Nga Lutfi Dervishi Ka “Jo” që të mërzit, por ka edhe “Jo” që të humb shpresën. Jo-ja franceze ndryshon si nata
11 goditje, humb jetën moldavja që u qëllua nga i dashuri xheloz nga Shqipëria Ka humbur jetën një shtetase moldave që u qëllua me thikë në banesën e saj nga një shqiptar. Ngjarja ka ndodhur më 3
Nëna i fsheh pasaportën të birit, i riu do të ikë sa më parë nga Shqipëria Fenomeni i të rinjve që dëshirojnë të largohen jashtë kufive të Shqipërisë ka prekur pothuajse gjithë familjet shqiptare
Dade i kujton Ramës aferën e madhe korruptive: Vëri gishtin kokës, s’ka faj Macron Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade, deklaroi në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24, se Shqipëria n
Kryeministri rus: Nuk ndryshojmë mendim për Kosovën, "Shqipëria e Madhe", ide e rrezikshme Kryeministri rus, Dimitry Medvedev ka thënë se Rusia nuk e ndryshon qëndrimin për Kosovën dhe nuk e zbeh respektin për s
Basha: Rama puthet me Mogherinin e thotë plastë armiku Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një konferencë për mediat deklaroi se Edi Rama vazhdon propagandën e tij,
Rama-gazetares: Kur mjekra ime të bëhet më e gjatë se flokët e tua do futemi në BE! "Kur do të futet Shqipëria në BE"? Kryeministri Edi Rama ditën e sotme foli rreth përgjigjes negative që mori Shqipë
Rama flet pas disfatës së negociatave, qytetarët: Jep dorëheqjen! Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat po flet në lidhje me përgjigjen negative që mori sot Shqipëria për hap
Kryeministri i Holandës: Shqipëria, "JO" e madhe "Për Shqipërinë është një 'JO' e qartë." Kryeministri i Holandës, Mark Rutte deklaron se do të votojë kundër hapjes
Ngjela sfidon Francën për negociatat: I vogli Macron nuk i bën dot gjë Shqipërisë Avokati i njohur Spartak Ngjela shprehet se Franca nuk i bën më dot gjë Shqipërisë. Ngjela shkruan se Shqipëria sot ë
Rama i prerë: Shqipëria nuk shkon në zgjedhje të parakohshme, nëse nuk hapen negociatat A do të jepte dorëheqjen nëse Shqipëria nuk merr vendim pro hapjes së negociatave? Ndryshe nga Zaev, kryeministri Edi
A ka përgjegjësi opozita nëse Shqipëria nuk i hap negociatat? Flet Nishani Ish-presidenti Bujar Nishani, njëherësh kryetar i Këshillit Kombëtar të PD i ftuar në emisionin “Arena”, në RTV Ora foli
A do ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut? Përgjigjet Cakaj Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë Gent Cakaj, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin
"S'ka ndarje!" A po i djeg Rama shqiptarët e Maqedonisë? Shqipëria dhe Maqedonia janë nën ethe pasi shumë pak orë na ndajnë nga dhënia e vendimit për negociatat. Ndërkohë që
U21/ Shqipëria mposht Kosovën në 'Elbasan Arena' (VIDEO) Ekipi kombëtar U21 i Kosovës ka bërë një hap prapa në përpjekje për ta siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian të
Lulzim Basha i kërkon ndihmë gjermanëve: Bëni çfarë të mundni Kryedemokrati Lulzim Basha kërkoi nga miqtë gjermanë që të bëjnë çka është e mundur që Shqipëria të hapë rrugën e integr
Negociatat: Shqipëria e Maqedonia e Veriut në dhomën e pritjes Ministrat e Jashtëm të BE vendosin sot për çeljen e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut. Franca mund të vend
Shqipëria dhe Kosova triumfuan, Rama: Super mbrëmje (FOTO LAJM) Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përshëndeti fitoren e dyfishtë, të Kosovës dhe Shqipëisë në ndeshjet respektive ndaj
Shqipëria shkatërron Moldavinë, i shënon 'poker' golash (VIDEO) Një Shqipëri krejtësisht tjetër. Një Shqipëri që shënon shumë gola dhe nuk është më ajo Shqipëria pa plan si ajo e Panuc