999 rezultate për

shqiperi-kosove

DETAJE/ Data, ora dhe stadiumi ku do të luhet vëllazërorja Shqipëri-Kosovë (FOTO LAJM) Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar axhendën e "vëllazërores" mes Shqipërisë dhe Kosovës, e cila do të zhvilloh
Tryeza e takimit të qeverive Shqipëri-Kosovë me një slogan domethënës Sot tek Pallati i Kongreseve në Tiranë po zhvillohet takimi mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë nën një slogan domethënës.
Marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, Bushati flet 6 vite pas mbledhjes së parë të dy qeverive "Partneriteti Shqipëri-Kosovë është strategjik për ne, stabilizues për rajonin dhe orientues për perspektivën europiane"
Rusia reagon ashpër pas bashkimit të misioneve diplomatike Shqipëri-Kosovë Rusia ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Kosovës bashkimin e misioneve diplomatike. Lidhur
Rusia i reagon Edi Ramës: Nuk e pranojmë bashkimin Shqipëri-Kosovë “Rusia e konsideron të papranueshme deklaratën e bërë nga kryeministri shqiptar Edi Rama rreth asaj se Kosova është pjes
Zaev trondit serbët, mbështet heqjen e kufirit Shqipëri-Kosovë Për kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, deklarata e kryeministrit shqiptar, Edi Rama për hapjen e kufirit me Kosovën
Nënshkruhet marrëveshja për kufirin Shqipëri-Kosovë, ndryshimet që priten Ministri i Brendshëm, Sandër Leshaj së bashku me homologun kosovar, Ekrem Mustafa kanë firmosur “Marrëveshjen për ngrit
Një kontroll, firmoset marrëveshja e rendësishme Shqipëri-Kosovë (VIDEO) Të gjithë udhëtarët apo kamionët e mallrave që kalojnë nga Shqipëria në Kosovë apo anasjelltas do të verifikohen vetëm n
Shqipëri-Kosovë me një doganë, ankohen qytetarët (VIDEO) Edhe pse vetëm një ditë ka kaluar që nga hyrja në fuqi marrëveshja për të patur vetëm një doganë mes Shqipërisë dhe Koso
Pas taksës rritet ndjeshëm bashkëpunimi tregtar Shqipëri-Kosovë Eksportet e Shqipërisë drejt Kosovës janë rritur me 40% për muajin Nëntor, periudhë kur Prishtina vendosi taksën 100 % p
Bashkimi Shqipëri-Kosovë, përgjigjet ish-Kryeministri Berisha I ftuar në RTSH, ish-kryeministri Sali Berisha ka folur edhe në lidhje me bashkimin e mundshëm të Shqipërisë dhe Kosovës
Takimi Shqipëri-Kosovë, kur dhe ku mblidhen dy qeveritë Mbledhja e fundit mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës u mbajt në qytetin e Korçës, ndërsa këtë radhë ëhstë ve
Këshilltari i Edi Ramës kërkon bashkimin Shqipëri-Kosovë Analisti Baton Haxhiu shprehet se zgjidhja për Kosovën do të ishte bashkimi me Shqipërinë. I ftuar në një bashkëbise
Gjermanët komentojnë për zgjidhjen e Kosovës, përmendet bashkimi Shqipëri-Kosovë Teza e ngritur nga Presidenti Hashim Thaçi për korrigjim të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, duke kërkuar që Lugina e Pr
Ish-mbrojtësi i Shqipërisë: Jam për një Kombëtare dhe një Ligë Shqipëri-Kosovë Armend Dallku aktivizohet tek Prishtina këtë edicion, dhe në një intervistë për Rtsh, ish-mbrojtësi i Shqipërisë flet ed
FIFA konfirmon miqësoren Shqipëri-Kosovë Në një shkrim kushtuar Kosovës, e cila ka vetëm 2 vite që është pranuar në FIFA, është faqja zyrtare në internet e FIFAs
Bllokohet kufiri Shqipëri-Kosovë: Turp për ne si komb! (FOTO LAJM) Dita e sotme shënon festën e Pavarësisë së Kosovës, dhe mijëra shqiptar kanë vendosur të udhëtojnë drejt Kosovës. Por
Gjermanët do të tentojnë të zhbllokojnë linjën energjitike Shqipëri-Kosovë Sekretariati i Komunitetit të Energjisë ka përcaktuar një ndërmjetës nga qeveria gjermane për të “rakorduar” procesin me
Paralajmërim i fortë! Pandeli Majko tregon datën kur do hiqet kufiri Shqipëri-Kosovë Ministri i Diasporës, Pandeli Majko e ka nisur ditën e sotme duke uruar ditën e çlirimit të Shqipërisë. “E vërteta e
Mustafaj: Mbledhja Shqipëri-Kosovë, shumë zhurmë për asgjë Shumë zhurmë për asgjë e kështu e ka cilësuar ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, mbledhjen e përbashkët të qeveris