999 rezultate për

shqiperi

Shqipëria nën flakë! Braçe falenderon Zotin për shiun: Një mrekulli! "Shiu e ulja e temperaturave, gjatë natës e mëngjesit të sotëm, shuan zjarret nga veriu në jug, duke shpëtuar mijëra hek
50 viktima e 3000 të plagosur, Shqipëria shpreh solidaritet me Libanin Shqipëria zyrtare ka reaguar pas dy shpërthimeve në kryeqytetin libanez, Bejrut, të cilat u morën jetën 50 personave dhe
Shqipëria nën alarm! 10 vatra zjarri ende aktive, ushtria në aksion Ministria e Mbrojtjes njofton se 10 vatra mbeten aktive, nën monitorim dhe nuk paraqesin asnjë rrezik për qytetarët. Ndë
Greqia me dorë të hekurt me shqiptarët: Mbyll Kakavijën natën e rikthen karantinën! Greqia ka ndërrmarrë masa të reja në lidhje me kalimin e udhëtarëve nga Shqipëria. Ministria e Mbrojtjes Sociale dhe
Situata alarmante në Shqipëri! Vatra zjarri në Fier, Lezhë dhe Kukës Deri në këtë momente raportohen disa vatra zjarri aktive në Fier, Lezhë dhe Kukës. Në Lezhë janë aktive 3 vatra zjarr
Italia i kthen "nderin" Shqipërisë, mbërrijnë mjekët që do të ndihmojnë luftën me COVID-18 Duket se ka ardhur dita që ndihma që Shqipëria i dha Italisë, të kthehet pas. 7 mjekë e infermierë kanë ardhur si ndi
"Në bazën e CIA-s na dërgoi Blloku Indipendent, por piloti gaboi", dëshmia e ish-diversantit parashutist Publikohet historia e rrallë dhe e panjohur e Ndue Mëlyshit me origjinë nga Mirdita, ku i ati i tij, Gjoni ishte bajrakt
U gjet i vetëvarur në banesë, biznesmenit 37-vjeçar iu refuzua leje-qëndrimi në Shqipëri Më 30 korrik 2020, biznesmeni 37 vjeçar Eugert Lazaju gjet i pajetë në vilën e tij private në Farkë-Tiranë. I riu hum
"Miss Shqipëria 2016" pushton ekranet greke, i "merr vendin" ikonës së Skai (FOTO LAJM) "Miss Shqipëria 2016", bukuroshja shtatlartë Kristiana Skura e rritur jashtë Shqipërisë erdhi dhe fitoi kurorën në emisi
Dëshmia e 109 vjeçarit ish- diversant: Misionet tona sekrete në Shqipëri nga Italia e Jugosllavia Publikohet historia e rrallë dhe e panjohur e Ndue Mëlyshit me origjinë nga Mirdita, ku i ati i tij, Gjoni ishte bajrakt
Presidenti Meta dekreton tre ligje Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar me shpallje 3 ligje, si më poshtë: 1. Ligjin nr. 98/2020 “Për një ndrys
Epidemiologu sjell studimin: Si mund të shmanget përkeqësimi i situatës në Shqipëri Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka publikuar një studim për vendet e Ballkanit Perëndimor dhe vendeve të tjera fqi
Greqia ndryshon mendje, lejon fluturime me Shqipërinë nga aeroporti i Athinës Duket se Greqia ka ndryshuar mendim nw lidhje me fluturimet drejt vendit tonw. Ditwn e sotme, Autoriteti i Aviacionit
Zhbllokohet finalja e Kupës së Shqipërisë, Teuta në avantazh (VIDEO) Është zhbllokuar më shpejt nga se mund të ishte imagjinuar finalja e Kupa e Shqipërisë mes Teutës dhe Tiranës. Janë
Shifra rekord! Kaq të infektuar me COVID-19 kanë rezultuar sot në Shqipëri Ministria e Shendetesise raportoi sot se nga 474 testime qe jane kryer ne 24 oret e fundit, kane rezultuar 123 raste poz
Policia shqiptare del bllof: Mohoi ndalimin, veterani i UÇK u mbajt 2 orë dhe u lirua pas ndërhyrjes Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj konfirmon se veterani i UÇK-së, Murtez Kastrati ishte ndaluar
E kërkoi Serbia, Policia shqiptare ndalon veteranin e UÇK-së Policia e Shqipërisë ka ndaluar veteranin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Murtez Kastratin, nga Lipjani. Lajmin e bë
A do lejohen tifozë në ndeshjen finale të Kupës së Shqipërisë? Reagon Policia e Shtetit Federata Shqiptare e Futbollit dje kërkoi leje për lejimin e një grupi të vogël tifozësh në ndeshjen finale të Kupës së
10 mijë shqiptarë sa në Kosovë sa në Shqipëri, mjekët në kufi të alarmuar për COVID-19 Edhe gushti ka nisur me një fluks të lartë në pikën kufitare të Morinit ndërkohë që në korrik mesatarja ditore e kalimev
Sot finalja e madhe e Kupës së Shqipërisë, Policia merr masa Dita e sotme është një ditë e rëndësishme për të gjithë tifozët e futbollit shqiptar. Policia e Tiranës ka marrë masa