999 rezultate për

shqipe

Pamje nga "parajsa e Shqipërisë komuniste" (FOTO LAJM) Pamje nga një dasmë në një mensë punëtorësh apo magazinë tregtie me arka e kuti boshe e improvizuar si lokal, ku duket n
Jo vetëm në Shqipëri, edhe në Majorka turistët kryejnë aktin seksual në ballkon (FOTO LAJM) Dy pushues janë filmuar duke kryer një shfaqje të pahijshme nga ballkoni i katit të parë të një hoteli në Majorka të Spa
Kërkesa për shkarkimin e Malajt, reagon Banka e Shqipërisë Banka e Shqipërisë ka reaguar për herë të parë, lidhur me kërkesën e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës Arben
Shkarkimi i Arben Malajt, Banka e Shqipërisë ndan të njëjtin mendin me PS (FOTO LAJM) Një ditë pas shkresës që grupi parlamentar i partisë socialiste i dërgoi Kuvendit për shkarkimin e Arben Malajt nga anët
"Lajm i mirë për Shqipërinë", Rama uron Presidentet e re të KE Pas zgjedhjes së Ursula von der Leyen në krye të Komisonit Europian, ka reaguar kryeministri Edi Rama. "Lajm i mirë për
Cakaj takohet me zyrtarin amerikan: SHBA mbështet "në mënyrë absolute" hapjen e negociatave Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka bërë publike detaje nga takimi me zyrtarin e lartë amer
KOMIKE/ Kështu do të duken udhëheqësit e Shqipërisë pas 30 vitesh (FOTO LAJM) A keni menduar ndonjëherë sesi do të duken Edi Rama, Lulzim Basha, Ilir Meta, Monika Kryemadhi apo edhe Sali Berisha pas
Prezantimi mahnitës i Etrit Berishës te SPAL-i, e nis me këngë shqipe Etrit Berisha është bërë me skuadër të re gjatë këtij afati kalimtar veror. Portieri nga Kosova ka kompletuar transfe
Shkarkimi i Arben Malajt? Çfarë parashikon ligji i BSH Socialistët kanë nisur procedurat për shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj p
KE mbështet hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Ditën e sotme Parlamenti Europian po zhvillon votimet për kandidaturën e Ursula von der Leyen. Leyen ka dhënë përgjig
Shqipëria dhe Mali i Zi kanë kostot e jetesës më të larta në rajon Shqipëria dhe Mali i Zi kanë kostot e jetesës më të larta në rajon. Shqipëria renditet në vendin e 9-të nga 40 shtete t
Igli Tare "shqiptarizon" Lazion, talenti i kombëtares drejt kryeqytetit italian (FOTO LAJM) Igli Tare vijon të hedh sytë nga talentet shqiptarë. Pasi transferoi futbollistë si Lorik Cana, Thomas Strakosha, Riz
Parashikime të zymta për të ardhmen e Shqipërisë Shqiptarët do vazhdojnë të lënë Shqipërinë madje në një numër edhe më të madh. Të paktën kështu flasin parashikimet e Ba
Mblidhen votat për të shkarkuar Arben Malajn nga Banka e Shqipërisë Maxhoranca socialiste pritet të shkarkojë ish-deputetin e saj, Arben Malaj nga Bordi i Bankës së Shqipërisë. Burime t
E PABESUESHME/ Fillon bora në mes të korrikut jo shumë larg Shqipërisë (FOTO LAJM) Dëborë në mes të korrikut, e jo shumë larg Shqipërisë. Mbrëmjen e djeshme ka rënë borë në Malin Musala (100 km larg M
Raporti Italian: Shqipëria kanali kryesor furnizues i drogës Drejtoria e Përgjithshme e Antidrogës italiane ka publikuar raportin vjetor mbi të dhënat e trafikut të lëndëve narkotik
Shkarkimi i Metës, komisioni miraton planin paraprak Komisioni Hetimor “Për kontrollin e ligjshmërisë së veprimeve të kryera nga ana e Presidentit të Republikës së Shqipëris
Parashikimi i Bankës Botërore: Nga Shqipëria do largohen edhe 280 mijë persona (FOTO LAJM) Së paku deri më vitin 2050 shqiptarët që do të emigrojnë do të jenë në nivele shumë më të larta se ato që do të zgjedhin
Prezantohej si "Diego Maradona", kush është terroristi rus që u kap në Shqipëri "Unë krijova një organizatë për të mbledhur ndihma për viktimat luftës në Siri, nuk jam terrorist. Mos më dorëzoni në
E humbët Xhihanin në Kosovë, aktorja e famshme turke ndodhet në Ksamil (FOTO LAJM) Aktorët turk kanë vjedhur zemrat e ccdo shqiptari falë serialeve të njëpasjnjëshme të publikuara në vendin tonë. Afek