999 rezultate për

shqipe

Shqiptarët gjejnë “zgjidhjen” për çmimin e lartë, naftë kontrabandë nga Maqedonia në Shqipëri Fiks Fare ka denoncuar sot futjen e naftës kontrabandë nga Maqedonia. Shqiptarët e kanë gjetur zgjidhjen për të përb
Thaçi për deklaratat e Hahn: BE-së nuk i bëhet vonë për Kosovën! Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka reaguar ndaj deklaratave të komis
"Shqipëria Etnike", Vuçiçi takon urgjentisht Nikoliçin Kryeministri i Serbisë, Aleksandr Vuçiç dhe presidenti Tomislav Nikloliç, kanë zhvilluar sot një takim urgjent në qeveri
VMRO-ja reagon për dronin me "Shqipërinë Etnike", akuzon Zaevin (FOTO LAJM) VMRO-ja me anë të një konference për shtyp ka dënuar incidentin gjatë ndeshjes në Çair të Shkupit, ku u shfaq përsëri dr
Bodgani: Do testojmë futbollistët që luajnë në Shqipëri Pas turit të zhvilluar nëpër ekipet e kategorisë superiore, trajneri i 19-vjecarëve të Shqipërisë Erjon Bogdani, bëhet g
Bllokuan rrugët, ambasadori Lu i shkon Bashës në zyrë Ambasadori i SHBA-ve në Shqipëri, Donald Lu takoi mesditën e sotme kreun e opozitës Lulzim Basha na selinë e Partisë Dem
Serwer: "Shqipëria Etnike" erdhi për shkak të frustrimit Daniel Serwer, profesor në Universitetin Johns Hopkins, Baltimore, duke analizuar deklaratat e Kryeministrit shqiptar Ed
Droni me "Shqipërinë Etnike" tërbon VMRO-në (FOTO LAJM) Një dron i cili mban flamurin e "Shqipërisë Etnike" mbuloi qiellin e Shkupit gjatë ndeshjes mes Çairit dhe Vardarit, gjë
VMRO: LSDM-ja po nxit oreksin e shqiptarëve për "Shqipërinë Etnike" VMRO-ja me anë të një deklarate për medie, ka deklaruar se Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë po nxit "oreksin e shqip
Tronditet bojkoti i opozitës, dy aleatët e Bashës regjistrohen në zgjedhje Nëse nuk do të ketë një kompromis mes palëve për ndryshimin e Kodit Zgjedhor, 29 prilli shënon afatin e fundit për dorë
Dokumenti, ja pse është bllokuar linja e energjisë Shqipëri-Kosovë Bllokimi i linjës së transmetimit të energjisë Kosovë-Shqipëri ka krijuar kosto të shumëfishtë për dy shtetet. Humbje
Serbia paralajmëron luftë në Ballkan nëse Shqipëria bashkohet me Kosovën Një politikan i lartë nga Qeveria e Serbisë ka paralajmëruar se mund të shpërthejë një luftë tjetër në Ballkan nëse Shqi
Shqipëria me çmimet më të larta të karburanteve në Europë Çmimi i naftës në Shqipëri vazhdon të jetë më i larti në rajon. Në një studim që ka bërë Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë
Rama në fshat, komentuesit e “masakrojnë” me akuza (FOTO LAJM) Pas drekës së kryeministrit në familjen gjirokastrite, komente e like pafund kanë ardhur edhe në video live në Facebook.
Rama drekon në shtëpinë e dy mësuesve, ndjekësit ia ngecin bukën në fyt (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ishte sot në Gjirokastër duke ngrënë drekë në shtëpinë e Grigorit dhe Mimozës, dy mësues nga ky qy
Patriarku Irinej flet për Shqipërinë Etnike: Nuk realizohet kurrë Partiaku i Kishës Ortodokse Serbe Irinej ka komentuar deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Ramës dhe atë të pres
Qosja krahason Mustafën me Vuçiçin: Qasja juaj, si e Serbisë dhe Jugosllavisë Rexhep Qosja përmes një reagimi ndaj "Shqipërisë Etnike", ka deklaruar se kryeministri i vendit ka reaguar njësoj siç re
Bllokohet Shqipëria, shmangni këto rrugë të hënën Opozita më në krye Lulzim Bashën kanë paralajmëruar sërish protesta masive të hënën, dhe pritet që demokratët të bllokoj
Pse u shty takimi Kosovë-Shqipëri, ja përgjigja e Mustafës Kosova dhe Shqipëria shënuan një etapë tjetër bashkëpunimi mes tyre në vitin 2014, pasi nisën takimin e parë të përbashk
“PD nuk i duhet as dreqit”, Basha mbështet Ramën: Jam 100% dakord Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot kreut te PD Lulzim Basha i cili u shpreh se thirrja e Departamentit Amerika
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.