999 rezultate për

shqip

"Krenare që jam shqiptare", Dua Lipa bëri urimin më të bukur në shqip këtë 28 Nëntor (FOTO LAJM) Këngëtarja e famshme, Dua Lipa, e ka treguar gjithmonë me krenari në mbarë botën se është me origjinë shqiptare. Që n
Vjosa Osmani telegram Ilir Metës: 28 Nëntori, ditë krenarie e shprese për çdo shqiptar Ushtruesja e detyrës së presidentes, njëherësh kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, nëpërmjet një telegrami e k
Kapiteni legjendar, Lorik Cana uron për festën e 28 Nëntorit (FOTO LAJM) Kapiteni legjendar i Shqipërisë, Lorik Cana ka uruar për festën e 28 Nëntorit të gjithë shqiptarët. Sot, 108 vjet më
Kryemadhi: Sot të bashkohemi për të ndalur shpopullimin dhe varfërinë Në ditën e 108-vjetorit të Pavarësisë, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u shpreh nga Vlora se sot duhet të bashkohem
Basha: 28 nëntori tjetër do na gjejë me një Shqipëri më të shëndetshme Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar sot homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në nderim të ditës së Pavarësisë dhe Festës së
COVID-19 i merr jetën një tjetër mjeku në Shqipëri Një tjetër viktimë është shënuar në radhët e bluzave të bardha në vendin tonë. Këtë të shtunë ka ndërruar jetë si pas
Kryeministri Hoti: Sot është ditë feste për çdo shqiptar Kryeministri Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministrat Tahiri e Selmanaj, ka bërë homazhe te monumenti i hero
Politika para Shqipërisë, momenti i sikletshëm mes Ramës dhe Metës në Vlorë (VIDEO) Politikanët që janë në krye të vendit tonë ishin sot në Vlorë për të përkujtuar 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit duke
Pavarësi në kohë pandemie, bëhen bashkë Rama dhe Meta Është mbajtur në Vlorë, në kushte të pazakonta pandemie, ceremonia e ngritjes së flamurit. Të pranishëm ishin preside
Dëmtohet ylli shqiptar i Juventusit, detyrohet të bëj operacion Një ditë e keqe ka qenë kjo e sotmja për Giacomo Vrioni, i cili ka marrë një lajm të hidhur te Juventusi. Sulmuesi shqip
Pavarësia, flamuri shqiptar valëvitet në çdo mision të NATO, BE & OKB (VIDEO) Ushtarët shqiptarë në të gjithë botën urojnë 108 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Në ditën e Flamurit, simboli ko
108 vjetori i Pavarësisë, Rama e nis ditën me fjalët e Ismail Qemalit 28 nëntori i 2020 shënon edhe 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të parë e m
Foshnja mrekulli sfidon mjekët shqiptarë, mbush tre muaj jetë Ky foshnje mund të konsiderohet një “mrekulli” pasi çdo ditë që kalon, po sfidon çdo parashikim të mundshëm të bluzave t
Balerina shqiptare: Meshkujt e mëdhenj i trajtojnë femrat më mirë sesa të rinjtë E ftuar pasditen e sotme në emisionin "Rudina" në Tv Klan, ishte balerina e njohur Adela Lami. Tema e sotme se çfarë
Nesër protestë në Shkup për barazinë e flamurit shqiptar me atë maqedonas Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut pak më ndryshe do të shënojnë këtë 28 Nëntor. Për nesër në ora 14 e 30 minuta ësht
Mbajtën peng 23 vjeçarin, arrestohen tre shqiptarë dhe dy vajza greke Gjurmët e autorëve që mbajtën dhe shantazhuan në mënyrë të paligjshme një shtetas shqiptar 23-vjeçar, u zbuluan nga poli
Tërmeti i nëntorit mori 51 jetë, eksperti zbulon kur mund të bie sërish në Shqipëri Ditën e djeshme u shënua një vit nga tërmeti tragjik i cili i mori jetën 51 shqiptarëve dhe plagosi shumë të tjerë. P
Rita Ora feston ditëlindjen, dalin fotot nga festimet e shqiptares (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur shqiptare Rita Ora, ka festuar dje ditëlindjen e 30-të. Familja e këngëtares kishin realizuar një
Biden letër shoqatës shqiptaro-amerikane: Nuk kam qenë kurrë më optimist Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden me rastin e Ditës së Falenderimeve i ka dërguar nj
Politikani shqiptar merr postin e rëndësishëm në qeverinë e Malit të Zi Lideri i lëvizjes URA, shqiptari nga Ulqini Dritan Abazoviç, është propozuar për postin e zv/kryeministrit në qeverinë e