999 rezultate për

shqip

Ahmeti: Partitë maqedonase frikësohen nga ndonjë hakmarrje e mundshme Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, ka deklaruar edhe njëherë se dy partitë maqedonase, duhet të lënë anash interesat partiak
Ja ç’bëjnë protestuesit e PD-së kur kalojnë pranë selisë së PS-së (VIDEO) Protesta 60 minutëshe e opozitës ishte paqësore, ndonëse u bllokuan 5 rrethrrotullimet kryesore të Shqipërisë, përfshi k
Shqiptarët gjejnë “zgjidhjen” për çmimin e lartë, naftë kontrabandë nga Maqedonia në Shqipëri Fiks Fare ka denoncuar sot futjen e naftës kontrabandë nga Maqedonia. Shqiptarët e kanë gjetur zgjidhjen për të përb
Dy çanta të mbushura plot me drogë gjenden në kufirin shqiptaro-grek (FOTO LAJM) Një tjetër sasi kanabisi është sekuestruar nga policia në kufi me Greqinë. Në kufi të gjelbër me Greqinë nga Kapshtic
Thaçi për deklaratat e Hahn: BE-së nuk i bëhet vonë për Kosovën! Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka reaguar ndaj deklaratave të komis
"Shqipëria Etnike", Vuçiçi takon urgjentisht Nikoliçin Kryeministri i Serbisë, Aleksandr Vuçiç dhe presidenti Tomislav Nikloliç, kanë zhvilluar sot një takim urgjent në qeveri
VMRO-ja reagon për dronin me "Shqipërinë Etnike", akuzon Zaevin (FOTO LAJM) VMRO-ja me anë të një konference për shtyp ka dënuar incidentin gjatë ndeshjes në Çair të Shkupit, ku u shfaq përsëri dr
Bodgani: Do testojmë futbollistët që luajnë në Shqipëri Pas turit të zhvilluar nëpër ekipet e kategorisë superiore, trajneri i 19-vjecarëve të Shqipërisë Erjon Bogdani, bëhet g
Bebe Rexha këndon live në dasmën shqiptare (VIDEO) Këngëtarja Bebe Rexha nuk e ka mohuar asnjëherë origjinën e saj shqiptare, madje ajo ka treguar gjithmonë se është vajza
Shqiptarja, një ndër stjuardesat më të bukura në botë (FOTO LAJM) Agjencia "Top Stewardesses", një ndër më të ndjekurat në rrjetin social Instagram ka vlerësuar një vajzë shqiptare si nj
Bllokuan rrugët, ambasadori Lu i shkon Bashës në zyrë Ambasadori i SHBA-ve në Shqipëri, Donald Lu takoi mesditën e sotme kreun e opozitës Lulzim Basha na selinë e Partisë Dem
Nishani i jep shtetësinë shqiptare Ramush Haradinajt Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani, ka dekretuar dhënien e shtetësisë shqiptare për kreun e AAK-së, Ramush Haradinajn
Gazeta maqedonase "gjen" origjinën e shqiptarëve: Jo indianë, janë nga Afrika Gazeta maqedonase proqeveritare "Dnevnik", në një shkrim të publikuar sot, ka "gjetur" origjinën e shqiptarëve. Gaze
Dyshja shqiptare sërish në formacionin e javës në Zvicër (FOTO) Lugano vijon të fitojë në Zvicër, teksa në fundjavë mundi 2-1 Young Boysin në Bernë. Armando Sadiku e Ezgjan Alioski,
Serwer: "Shqipëria Etnike" erdhi për shkak të frustrimit Daniel Serwer, profesor në Universitetin Johns Hopkins, Baltimore, duke analizuar deklaratat e Kryeministrit shqiptar Ed
Këngëtari i njohur shqiptar përdorues i kokainës: "Ja ku e gjeta shpëtimin" (VIDEO) Pëllumb Elmazi, i njohur ndryshe me emrin Mandi i Nishtullës është bërë i njohur në tregun muzikor shqiptar pas publikim
Droni me "Shqipërinë Etnike" tërbon VMRO-në (FOTO LAJM) Një dron i cili mban flamurin e "Shqipërisë Etnike" mbuloi qiellin e Shkupit gjatë ndeshjes mes Çairit dhe Vardarit, gjë
Çudira shqiptare, braktisën ndeshjen në mes për të parë "El Clasicon" Ndeshje e djeshme e Superligës mes Partizanit dhe Teutës ishte në një orar të keq në pjesën e dytë, pasi përkonte me fil
VMRO: LSDM-ja po nxit oreksin e shqiptarëve për "Shqipërinë Etnike" VMRO-ja me anë të një deklarate për medie, ka deklaruar se Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë po nxit "oreksin e shqip
66 vjet nga themelimi i aviacionit shqiptar, ja ku u shkolluan pilotët e parë Forcat Ajrore Shqiptare janë një nga tre armët e Forcave të Armatosura Shqiptare e cila përbëhet nga Komanda dhe Shtabi
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.