999 rezultate për

shpresĂ

Kombëtarja e Shpresave U-20 mposht Azerbajzhanin Kombëtarja U-20 zhvilloi sot në Antalia miqësoren e parë ndaj 21-vjeçarëve të Azerbajxhanit. Kuqezinjtë e drejtuar n
Shuhen shpresat e veteranëve për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Kuvendi i Kosovës nuk është autoriteti final që vendos përkitazi me shembjen ose jo të Gjykatës Speciale. Fjalën e fundi
Shuhen shpresat pĂ«r zbardhjen e vrasjes, pronari i makinĂ«s Ă«shtĂ« i vdekur Hetimi pĂ«r vrasjen e Oliver Ivanoviq duhet tĂ« shkojnĂ« nĂ« dy drejtime – drejt Kadri Veselit dhe Uashington, pretendon nĂ«
MaturantĂ«t shqiptarĂ« s’kanĂ« mĂ« shpresa, sytĂ« nga Gjermania pĂ«r shkollim MaturantĂ«t shqiptarĂ« po pĂ«rgatiten tĂ« marrin vendimin e jetĂ«s, cilĂ«n degĂ« do tĂ« ndjekin pĂ«r studimet e larta. NdĂ«rsa
Kura kundër kancerit, mjekët japin shpresa Ilaçi kundër kancerit ekziston, ndërkaq për atë zbulim që nga viti 1923 shkencëtari gjerman Otto Heinrich Warburg ka mar
Historia e 18-vjeçares me dy fĂ«mijĂ«, gjeti dashurinĂ« por iu kthye nĂ« makth NdonĂ«se ajo Ă«shtĂ« vetĂ«m 18 vjeçe, Ă«shtĂ« nĂ«nĂ« e dy vajzave tĂ« vogla. Shpresa Muça, vjen sot nĂ« emisionin ‘Me zemĂ«r tĂ« ha
Talenti i Kombëtares Shpresave transferohet në Portugali tek Varzimi Agim Zeka hap një kapitull të ri në karrierën e tij futbollistike. Mesfushori 19-vjeçar i lindur në Drenicë është huazua
Ronaldo dhe Bale, lojtarët ku janë varur shpresat e madrilenëve Hera e fundit kur Real Madridi luajti me Cristiano Ronaldon dhe Gareth Bale si startues, ekipi luajti njërën nga perform
Priten shpresat për rikthim, pas Florit edhe Elvana në krahët e një mashkulli Elvana dhe Flori kanë bashkëpunuar së bashku për gati dhjetë vjet. Që në fillimet e karrierës së tyre ata janë shfaqur k
Këto janë shpresat e Selës Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela shpreson se Venko Filipçe, kandidat për ministër të Shëndetësisë nga radh
Kryemadhi uron Krishtlindjet: Ditët do të kenë lot, por dhe buzëqeshje Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI së bashku me Presidentin Ilir Meta dhe fëmijët e tyre kanë uruar shqiptarët me rastin
Gara për "Këpucën e Artë", Messi pa shpresa Ronaldo jashtë gare (FOTO LAJM) Koha kur Ronaldo dhe Messi të jenë në hije mesa duket ka ardhur. Ronaldo nuk duket në horizont, Messi i shtati, duket se
Një braziliane shuan shpresat e shqiptares për medalje në Rusi Xhudistja Distria Krasniqi nuk ka arritur të rrëmbejë medalje në Mastersin e Rusisë, megjithatë ka arritur të përfundojë
Përballë Real-it, tek PSG ka shpresa se mund të kalojnë fazën PSG ka qenë gjithnjë një skuadër të e fortë për Real Madrid dhe duket se këtu lindin edhe shpresat e parisienëve, të cil
Shifrat nuk japin shpresa, a do të jetë PSG-ja "varri" i Realit? Real Madrit duhet të kalojë nga PSG për të vijuar në fazën e 1/8 për Ligën e Kampionëve, por numrat dhe historia nuk e f
7 gola në 16 ndeshje, ky është talenti i ri që pritet të vijë në kombëtare (FOTO LAJM) Talenti shqipar që luan me shpresat e Zvicrës pritet të jetë ylli i ri i kombëtares shqiptare. Mësohet se tashmë kanë ni
Presidenti i PPE vë alarmin për krimin dhe drogën në Shqipëri, pret shpresat për hyrjen në BE Presidenti i Partive Popullore Evropiane, Joseph Daul ka folur për probleme kryesore në Shqëipëri. Sipas tij droga d
Gjermani u pret shpresat mijëra shqiptarëve: Asnjë lek! Ambasada e Gjermanisë në Tiranë ka reaguar sëfundmi në lidhje me aplikimet për azil në shtetin e tyre nga shqiptarët si
Celta "macja e zezĂ«" e BarcelonĂ«s, nĂ« Madrid rilind shpresa pĂ«r kampionat (VIDEO) Barcelona ndalet sĂ«rish, kĂ«tĂ« herĂ« nga Celta Vigo. Ekip ky i cili po konfirmohet si ‘macja e zezë’ e skuadrĂ«s katalanase
Qeveria e Perusë merr vendimin, shuhen shpresat e Italisë për të qenë pjesë e Botërorit Pak ditë më parë, kudo në mediat botërore, qarkulloi lajmi se FIFA mund të pezullonte Perunë, për shkak të një projekt-l