999 rezultate për

shprehjet

Cilat janë shprehjet më toksike që duhet të shmangni në një komunikim? Kur ndiheni të trishtuar, keni nevojë për mbështetjen e të dashurve tuaj. Por ndonjëherë fjalët e mbështetjes vetëm përk
Zbulohen shprehjet raciste të Neymar, braziliani rrezikon tjetër dënim (VIDEO) Neymar vazhdon të mbetet një çështje e nxehtë në Francë. Ylli brazilian i cili skualifikua me dy ndeshje nga komisioni i
Shprehjet qё mbajnё larg ankthin duhet t’i mёsosh patjetёr Sipas njё programi neuroglosik, (NLP), ka disa fjalё dhe shprehje tё cilat ndikojnё nё ndj
Francezët largojnë shprehjet angleze nga fjalori Franca ka njoftuar një listë me fjalë alternative për termat në gjuhën angleze, të tilla si ‘clickbait’, ‘podcast’ dhe ‘
Shprehjet qё mbajnё larg ankthin duhet t’i mёsosh patjetёr Sipas njё programi neuroglosik, (NLP), ka disa fjalё dhe shprehje tё cilat ndikojnё nё ndj
"Jeto sot të frymëzosh të nesërmen", shprehjet e paharrueshme të Kobe Bryan Basketbollisti me famë botërore Kobe Bryant u shua nga jeta në një moshë relativisht të re, bashkë më vajzën e tij 13 vj
15 shprehjet frymëzuese të Meghan Markle që duhet t’i dinë të gjitha vajzat Meghan Markle, jo vetëm sepse është elokuente dhe mjaft bindëse, por edhe sepse duket që është e zgjuar dhe ka aftësi –
“Eja rregullojmë shtëpinë, se mos vjen njeri”/ 10 Shprehjet që nuk u thuhen fëmijëve Disa shprehje nga jeta e përditshme, të cilat nuk do të doja t’ia thosha fëmijës sim Shoqëria shqiptare ka nevojë të
“Eja rregullojmë shtëpinë, se mos vjen njeri”/ 10 Shprehjet që nuk u thuhen fëmijëve Nga Klodiana Beshku Disa shprehje nga jeta e përditshme, të cilat nuk do të doja t’ia thosha fëmijës sim Sh
19 shprehjet shqiptare që nuk i përdorim më: O goce, m'fal 1 minutë Nëse një të riu sot, do ta uronim me fjalët “t’u bëftë gjak e dhjamë”, do kuptojë se po i urojmë më të keqen e mundshme.
5 shprehjet që vajzat e dobëta nuk i durojnë dot Vajzat e dobëta i kanë shumë bezdi këto shprehje, prandaj nëse keni mikesha të tilla përpiquni të mos i mërzisni me këto
Shprehjet më të njohura nga "Game Of Thrones" Padyshim që seriali televiziv "Game Of Thrones" është bërë një nga serialet më të ndjekura dhe më të diskutuar në të gji
Shprehjet më të famshme të "amerikanit të parë", Benjamin Franklin Benjamin Franklin ishte autor, botues, teoricien politik, politikan, shkencëtar, muzikant, shpikës, satirist, aktivist c
Shprehjet më të njohura nga "Game Of Thrones" Padyshim që seriali televiziv "Game Of Thrones" është bërë një nga serialet më të ndjekura dhe më të diskutuar në të gji
Shprehjet më të njohura nga "Game Of Thrones" Padyshim që seriali televiziv "Game Of Thrones" është bërë një nga serialet më të ndjekura dhe më të diskutuar në të gji
30 shprehjet e famshme nga gratë më frymëzuese në histori Në një ditë pa energji, e mbytur nga pesimizmi i njerëzve që të rrethojnë, që duan të të bindin që, vetëm sepse je vajzë
100 shprehjet më të bukura të Faik Konicës për Shqipërinë dhe shqiptarët 1. Njeriu fillimisht i sheh gjërat ashtu siç janë, dhe më pas u jep pamjen e asaj çka ai do dëshironte të ishin (Albania
Tre shprehjet që nuk duhet tu thoni fëmijëve Kujdesi që duhet të kemi me fëmijët është dhe pjesa më e vështirë që herë pas here ne detyrohemi të fshehim dhe të hedhi
Marina: "Shqiponja vjen nga ajri" (FOTO LAJM) Marina Vjollca bën pjesë tek tifozëria e flaktë, e teksa ka qënë mjaft aktive në Instagram ajo ka përcjellë edhe urimet
Dhjetë shprehjet më të bukura të Nënë Terezës Nënë Tereza është sot një emër që lidhet ngushtësisht me njerëzoren dhe me paqen. Më 26 gusht u shënua edhe 104-vjeto