E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Parma-Inter
999 rezultate për

shprehjes

Policia maqedonase ndaloi të xhironte Marin Memën, reagon Aleanca për Shqiptarët Gazetarët e vërtetë përpiqen kudo në botë ta kryejnë punën e tyre me sukses dhe në kërkim të vërtetës për ta informuar p
Pezullohet procesi për kandidatët e KLP, shkak bëhet vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka vendosur që të pezullohet procedura e shprehjes së interesit për kandidatë në Kë
Rama flet për lirinë e medias: Të maten kur të më dalin përpara! I ftuar në emisionin Pressing në T7, Rama deklaroi se ai është kundër abuzimeve dhe shpifjeve që media në Shqipëri prodh
Kosova dhe Serbia sot pritet të nënshkruajnë marrëveshje për hekurudha dhe autostrada Me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan në Gjermani, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit amerikan Donald
Meta: Liria e mediave në vendin tonë është përkeqësuar Presidenti i vendit Ilir Meta në konferencën e organizuar nga institucioni i Avokatit të Popullit me temë “Liria pa urre
Kryemadhi me tone të ashpra: Liria e shprehjes është në buzë të greminës Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, deklaroi se ‘liria e shprehjes dhe demokracia në vend ndodhen në buzë të greminës’.
Qeveria avancon ligjet e rrezikshme për median online Mediat dhe organizata e lirisë së shprehjes u njoftuan në minutat e fundit, por ama një grup studentësh të deputetes Vas
Dhunimi i lirisë së shprehjes, të rinjtë mbyllin gojën me ERTV-në e Ramës (VIDEO) Qeveria siç e kishte paralajmëruar kohë më parë miratoi paketën anti-shpifje. Por kjo nuk u prit mirë nga Organizata
Foto të çuditshme të ushqimeve që hamë çdo ditë (FOTO LAJM) Këto fruta dhe perime i japin kuptim shprehjes “ne jemi çfarë hamë”. Për më tepër shihni galerinë …
"Edhe unë të dua...", kush është brunia që përdrodhi buzët pas shprehjes së Ramës Edi Rama ashtu siç bënë në shumë evente edhe në Samitin e diasporës bëri diçka për tu bërë lajm në media. Bëhet fjal
Edhe Italia paralajmëron Bashën: Nuk tolerojmë dhunën Edhe ambasada Italiane në Tiranë paralajmëron opozitën se cdo formë e dhunshme nesër në tubim para parlamentit do të dën
Reagon mjeku për hetimin e FIFA-s: Është simbol pellazgo - ilir (FOTO LAJM) FIFA ka nisur hetimet mbi festmin me shqiponjë nga dy futbollistët Xhaka dhe Shaqiri në ndeshjen me Serbinë Ky fes
Revista prestigjioze franceze e quajti Erdoganin diktator, tërbim në Turqi Magazina javore francize Le Point, ka vendosur në ballinë një fotografi të Erdoganit në edicionin e saj të 24 majit me t
SHBA i kërkon Rusisë të ndalojë kufizimin e lirisë së shprehjes Shtetet e Bashkuara shprehën "shqetësim të thellë" për, siç thanë, kufizimin e vazhdueshëm të lirisë së shprehjes në Rus
Mogherini: Në rritje dhuna ndaj gazetarëve Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, përfaqësuesja e lartë Federica Mogherini, jep alarmin se frikësimi dhe dhuna nda
Haradinaj komenton skeçin e "Stupcave": Luftuam për lirinë e shprehjes Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj Haradinaj, teksa po qëndronte
Pavarësia e mediave, imediate për Maqedoninë Cënimi i shprehjes së lirë dhe pavarësia e mediave në Maqedoni në vazhdimësi ka qenë objekt i kritikave të shumta të org
Basha: Mesha e 4 nëntorit rihapi rrugën e lirisë së besimit Kreu i PD, Lulzim Basha, thotë se si sot 25 vjet më parë, në Shqipëri u rikthye e drejta e shprehjes dhe liria e ndërgje
SHGM e shqetësuar për dhunën ndaj gazetarëve Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë shprehet e shqetësuar për kundër gazetarëve. Ky reagim vjen pas dhunës fizike që pëso
AI: Liria e shprehjes në Maqedoni është e kufizuar Raporti vjetor mbi gjendjen e të drejtave të njeriut në botë të publikuar sot, Amnesty International vlerëson se në Maqe