999 rezultate për

shpjeguar

Rakitic sqaron raportin me Messin dhe Suarezin: Kurrë skemi qenë shokë të ngushtë Ivan Rakitic ka shpjeguar raportin e tij me Lionel Messin dhe Luis Suarezin te skuadra e Barcelonës. Ivan Rakitic ka
Transferimi i Messit te City dështoi, flet Pep Guardiola Barcelona u trondit disa javë më parë pas dërgimit të burofaxit nga ana e Lionel Messit ku shprehte dëshirën për tu larg
"Betohem në kokat e nipave dhe mbesave, Thaçi më ka treguar planin e ndarjes" Kryetari i Komunës së Mitrovicës Agim Bahtiri thotë se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi më 2008 i kishte shpjeguar atij
Van der Sar: Kisha shumë probleme te Juve, krenar të luash me Zidane Portieri, i ardhur nga Ajax, do të ishte rojtari i ri i Juventusit pas Peruziut, por gjërat nuk shkuan mirë. Van der Sar
Kjo është situata më e vështirë që Khloe ka kaluar me vajzën e saj dhe Tristan (FOTO LAJM) Khloe Kardashian ka shpjeguar në një episod të fundit të serialit ‘Keeping Up With The Kardashians’ se sa e vështirë ka
Mësuesja e vitit "i heq të gjitha" për të shpjeguar atonominë nxënësve (FOTO LAJM) Të gjithë mësuesit janë në kërkim të metodave të reja të mësimdhënies, sidomos nëse nxënësit janë akoma në moshë të vogë
Provoni të mos i besoni, rastësitë që po çmendin rrjetet sociale (FOTO LAJM) Jeta ndonjëherë na sjell surpriza të çuditshme që duken të pamundura për t’u shpjeguar thjesht duke iu referuar teorive
Milionerja më e re botës tregon shenjën e rrallë të fëmijërisë Kylie jenner një nga motrat më të bukura të Kardashianëve ka postuar disa fotografi në makinën e saj luksoze, ku ka eks
Histori të frikshme vrasjesh, këto mistere akoma nuk janë shpjeguar Gjatë Luftës civile, shumë amerikanë ishin drejtuar nga Perëndimi, larg fushëbetejave. Nëse ata kalonin nëpër Kanzas
Alarmohet Argjentina! Messi kërkon një "lamtumirë" të dytë E përditshmja “Clarin” ka dalë me një artikull dedikuar yllit të kombëtares së Argjentinës duke shpjeguar se ai i ka thë
Bletët e mjaltit mund të ndihmojnë për të shpjeguar se si njerëzit marrin vendime Hulumtimi i ri, i botuar në revistën Scientific Raportes, studion sjelljen e kolonisë së bletës së mjaltit dhe gjen se a
A kërkojnë gjermanët "kokën" e Tahirit? Përgjigjet hapur Edi Rama Pak ditë më parë Rama udhëtoi drejt Gjermanisë ku u "gozhdua" nga deputetët e Bundestagut në lidhje me mos dhënien e apr
Spiunoi Skënderbeun tek UEFA, tani mban leksione tek Milani Kompania “Sportradar” që ka përgatitur për tek UEFA, raportet mbi luhatjen e basteve të Skënderbeut dhe fiksimet e ndesh
Tmerret e pashpjeguara të Bermudës, trekëndëshit që çmend edhe natyrën Trekëndëshi i Bermudës është një nga vendet më misterioze në botë për shkak të ngjarjeve misterioze që i atribuohen vend
Rita: Stuhia po vjen (FOTO) Këngëtarja Rita Ora sonte do të përformojë në koncert në Prishtinë. Ajo ka lënë të kuptohet se mbrëmja e sotme do të
Juli flet sërish për Altin Bashën e "Portokallisë": Të gjithë shokët më çuan SMS Julian Deda ka folur sërish në lidhje me thyerjen mes tij dhe regjisorit të "Portokallisë" Altin Basha duke shpjeguar ed
Modelja e famshme tregon me krenari shenjën e fëmijërisë (FOTO LAJM) Kylie jenner një nga motrat më të bukura të Kardashianëve ka postuar disa fotografi në makinën e saj luksoze, ku ka eks
Dorëheqje apo "Mjaft më!"? Rama fillon konferencën e shtypit (VIDEO) Kryeministri Edi Rama është duke foluar në një konferencë për shtyp duke shpjeguar raportet me opozitën gjatë dy muajve
Agjenti i Hysajt e konfirmohen: Ndiqet nga ekipe angleze dhe gjermane Elseid Hysaj tashmë është jo vetëm një titullar i padiskutueshëm te Napoli, por dhe një ndër lojtarët që ndiqet më shumë
Shqipëria votoi kundër eliminimt të armëve bërthamore, Bushati: E kërkuan SHBA-të dhe Franca Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, ka shpjeguar arsyet e votës kundër të Shqipërisë për eliminimin e armëve