999 rezultate për

shpjegoi

Cavani jasht listës për ndeshjen ndaj PSG-së, Solskjaer shpjegon arsyen Edinson Cavani nuk ishte në listën e lojtarëve të Manchester United për ndeshjen kundër PSG, dhe kjo i befasoi disa nga
"Vendosa të bashkëpunoj për vajzën time", shqiptari zbërthen mafien në Viterbo “Vendosa të bashkëpunoj për vajzën time“, shpjegoi Sokol Dervishi, ish-krahu i djathtë i bosëve të mafies së Viterbos, i
"Nuk kemi valë të dytë dhe nuk do mbyllemi", cili është çelësi i suksesit në Suedi Epidemiologu Adners Tegnell që shpiku strategjinë suedeze për të ndjekur politikën e hapjes totale në kulmin e pandemisë
Tërmeti godet Greqinë, ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.2, të shkallës Rihter u regjistrua në orën 06:01 mëngjesit të sotëm në lindje të ishujve Alkyo
Tmerroi 64 vende të botës, por këtë zhurmë askush nuk e shpjegoi dot Banorët në Alabama mbetën pa fjalë javën e shkuar kur një zhurmë e fortë (boom) u dëgjua në shumë zona. Ky fenomen nu
Rejnxhers ndëshkon Grezdën, Gerard tregon bisedën me të Eros Grezda po kalon një periudhë të vështirë tek skuadra e Rejxhers. Sulmuesi gjakovar është gjobitur nga klubi i ti
Tërmeti me epiqendër në Durrës u ndje më fort në Tiranë, mësoni arsyen Zv ministri i Infrastrukturës, Artan Shkreli shpjegoi në studion e Top Talk se pse tërmeti i së shtunës u ndje më shumë
CR7 paralajmëron Holandën: Duam duam titullin, do japim gjithçka Pas 3 golave të shënuar në ndeshjen ndaj Zvocrës, Cristiano Ronaldo synon objektivin e madh në finalen e Ligës së Kombev
Strategjitë e Mourinhos për të ndalur Messin dhe Barcen me Interin Jose Mourinho është rikthyer në prillin e vitit 2010, asokohe trajner i Interit, ku arriti të eliminojë Barcelonën e mad
Mënyra si Vojvoda shpjegoi golin e pësuar në fund do t’iu habisë Mergim Vojvoda, që shkëlqeu sot në ndeshjen kundër Danimarkës, tha se me këtë ndeshje iu kanë dëshmuar botës se Kosova m
U sëmur nga filmat vizatimorë, kjo vajzë kurrë nuk i lan flokët (FOTO LAJM) Një Rapunzel në jetën reale me flokë të gjata deri të këmbët ka zbuluar se ajo nuk i ka larë flokët e saj për gati 20 vj
Dëshmia e rëndë, ministri në atë kohë kishte dijeni para luftimeve në Kumanovë Ismajl Zekaj, babai i luftëtarit Val Zekajt, në Rubikon të KTV-së është shprehur i sigurt se ministri i Punëve të Brends
Spekulimet për largim ushtrojnë presion tek PSG, Neymarit i dhurohet goditja e penalltive Neymar do të jetë goditësi i penalltive te Paris Saint-Germain, sipas supozimeve të rivalit të tij, Edinson Cavani. Ë
Babain e nuses e godet rrufeja në mes të dasmës, ai rrëfen momentin e frikshëm (VIDEO) Askush nuk i ka qejf dasmat e qeta, por fjalimi i babait të një nuseje ishte pak më “elektrizues” seç duhej, në ceremoni
Vetëdorëzohet një nga të dyshuarit për sulmin në Kanada Është vetëdorëzuar në polici një nga dy autorët e dyshuar për hapjen e zjarrit të dielën në një xhami të Kebekut ku u vr
Sa rrezikohet Kampionati Europian nga terrorizmi?! Pak muaj para se të nisë "Euro 2016" në Francë autoritetet ngrenë pikëpyetjen për sigurinë në stadiume, pasi sulmet terr
Ligj i ri për bombolat e gazit Qeveria duket se ka marrë së fundmi vendimin për të rregulluar tregtimin e bombolave të gazit me qëllimin shmangien e sh
Blendi Fevziu: Berisha s'më shpjegoi pse prishi miqësinë Gazetari Blendi Fevziu ka rrëfyer prapaskenat e emisionit "Opinion", raportet e tij me politikanët e njohur. Në një
Champions, habi për uniformat e reja të arbitrave (FOTO LAJM) Këtë të martë, kur nisi faza e grupeve e Champions League, shumë tifozëve u bëri përshtypje uniforma e re e arbitrave: b
Tifozat: Shitni Paton As rikthimi në Brazil nuk ja doli të risjellë në rrugën e duhur, e Alexandre Paton. Sulmuesi që la Milanin pas disa