999 rezultate për

shpjegim

Piramida e alienëve në Hënë? NASA jep shpjegime (VIDEO) Struktura e ngjashme me piramidën në sipërfaqen hënore ka bërë që një pjesë e njerëzve të besojnë se qeniet jashtëtokëso
18 shpjegime pse dy njerëz vënë kurorë pa dashuri Ka plot martesa që kanë ndodhur, pa qenë ndjenja në mes. Martesa është bashkëjetesa ligjore, e cila mbështetet në bar
10 mistere në këtë botë që shkenca nuk i jep dot shpjegim (FOTO LAJM) Ka shumë vende në planetin tonë për të cilat shkenca nuk ka një shpjegim. Vende që duken magjike apo sikur i përkasi
​Asnjëherë më afër: Marsi do të jetë më i ndritshëm këtë javë, shkencëtarët kanë një shpjegim Marsi do të jetë më afër Tokës këtë muaj në pesëmbëdhjetë vjetët e fundit pasi arrin një “pikë të kundërt në qiellin e n
Sa katrorë shihni në figurë? A)44 B)45 C)46 D)50 Përgjigje: B) 45 Shpjegim: Numri i katrorëve në figurën e dhënë është 16 + 9 + 19 + 1
U helmua, kundërshtari i Putin lë spitalin Kundërshtari i Putin, Alexei Navalny ka lënë spitalin në Berlin, ku ai është trajtuar pasi u sëmur muajin e kaluar gjatë
Dikush t'i japë një shpjegim, fotot më të çuditshme që keni parë (FOTO LAJM) Na ndodh shpesh të befasohemi nga gjërat që shohim gjatë jetës së përditshme dhe shpesh mbetemi pa fjalë. Si në rasti
4 vrasjet më misterioze në botë, edhe sot nuk kanë shpjegim 1-Kufoma pa autor Gjatë Luftës civile, shumë amerikanë ishin drejtuar nga Perëndimi, larg fushëbetejave. Nëse ata
Mënyra si flini me partnerin tregon si është marrëdhënia juaj (FOTO LAJM) Çdo gjë që ne bëjmë e ka një shpjegim. Ndoshta edhe gjërat më të vogla që ne as që na shkojnë në mendje e kanë një s
Publikoi foton pa Photoshop, Sara e Ledrit detyrohet t'i jap shpjegime ndjekësve (FOTO LAJM) Fotoja e fundit nga Sara Hoxha në rrjetet sociale, ka ngjallur mjaft diskutime dhe kjo ka bërë që ajo t’i shpjegojë të g
U largua pa shpjegim nga mbledhja, Hajdari zbulon si qëndron e vërteta Rudina Hajdari u pa teksa largohej më herët dhe pa asnjë shpjegim për mediat nga Këshilli Politik. Pas këtij veprimi,
Çfarë ndodhi? Hajdari largohet nga mbledhja e Këshillit Politik pa dhënë shpjegime Përfaqësuesja e opozitës parlamentare, Rudina hajdari është larguar nga mbledhja e Këshillit Politik. Deputetja Hajda
Mënyra si flini me partnerin tregon si është marrëdhënia juaj (FOTO LAJM) Çdo gjë që ne bëjmë e ka një shpjegim. Ndoshta edhe gjërat më të vogla që ne as që na shkojnë në mendje e kanë një s
4 mistere që shkenca nuk i jep dot një shpjegim (FOTO LAJM) Historia është plot me ngjarje të çuditshme që askush nuk mund ta shpjegojë – ky është një fakt. Për fat të mirë për
4 mistere që shkenca nuk i jep dot një shpjegim (FOTO LAJM) Historia është plot me ngjarje të çuditshme që askush nuk mund ta shpjegojë – ky është një fakt. Për fat të mirë për
Çfarë tregojnë frikërat që keni për personalitetin tuaj? (FOTO LAJM) Gjithkush nga ne ka frikëra të ndryshme nga faktorë të ndryshëm. Por të gjitha këto kanë një shpjegim për rreth pers
Ndeshja e Championsit i kushtoi jetën tifozit, familjarët i kërkojnë shpjegim qeverisë Vendimi për të lejuar të luhet ndeshja e kthimit të Champions League mes Liverpoolit dhe Atleticos së Madridit duket se
Dikush t'i japë një shpjegim, fotot më të çuditshme që keni parë (FOTO LAJM) Na ndodh shpesh të befasohemi nga gjërat që shohim gjatë jetës së përditshme dhe shpesh mbetemi pa fjalë. Si në rasti
4 eliminimet më misterioze në botë, edhe sot nuk kanë shpjegim -Kufoma pa autor Gjatë Luftës civile, shumë amerikanë ishin drejtuar nga Perëndimi, larg fushëbetejave. Nëse ata k
Shpjegimi i psikologut: Martesat e vona janë më të lumtura se të hershmet (FOTO LAJM) Gjithkush e kërkon dashurinë, por për fat të keq jo të gjitha marrëdhëniet përfundojnë me fund të lumtur. Kjo ndodh s