999 rezultate për

shpirteror

Ngjyrat që ju nevojiten në jetën tuaj për të përmirësuar gjendjen shpirtërore dhe shëndetin Pse përjetojmë ndjenja negative? si depresioni dhe ankthi? Truri ynë mundohet ta luftojë, të vrapoj dhe të ngrihet ku
"Perla blu" e Marokut (FOTO LAJM) Maroku është një prej vendeve piktoreske i cili njihet për bukuritë e rralla. Një pjesë e tij, është e lyer e gjita në b
"Ëngjëlli shpirtëror" i Lewis Hamilton humb betejën me kancerin Djali 5-vjeçar i sëmurë me kancer, i cili frymëzoi Lewis Hamilton për fitoren në Grand Prix, ka vdekur. Harry Shaw u
Zëri i liderëve shpirtërorë për dialog, sa po dëgjohet nga politika Prej disa kohësh, sa herë Shqipëria është në ditë të vështira, opinioni publik ushqehet me një deklaratë dhe qëndrim të
Flori e pranon hapur se i mungon dikush, për kë e ka? Flori Mumajesi shquhet për këngët e tij dedikime dhe historitë e shumta të dashurisë, pasi mesa duket ky njeri dashuron
Zgjidhni një prej këtyre simboleve dhe lexoni mesazhin e tyre shpirtëror Shihni simbolet në foto dhe zgjidhni atë që ju tërheq më shumë. Pasi të keni bërë zgjedhjen tuaj, lexoni mesazhin që k
Reperi kosovar shpreh hapur pëlqimin e tij për moderatoren Reperi Trim Jetullahu ishte i ftuar dje në “Pop Culture” ku dha një intervistë “pa dorashka”. Ai foli për jetën e tij pr
Këshilla vjeshte nga një mjek kinez Vjeshta është stina e ndryshimeve, dita bëhet më e shkurtër, nata më e gjatë. Në vjeshtë, bien gjethet e pemëve. Përveç
Shqiptari që magjeps Francën duke performuar muzikën tonë tradicionale I riu Enris Qinami ka studiuar në Shqipëri dhe në Francë për muzikë klasike por ka zgjedhur të bëhet një përfaqësues i m
Vritet një prej liderëve shpirtërorë të ISIS-it Ushtria egjiptiane njoftoi të enjten se ka vrarë një nga liderët shpirtërorë të grupit të të ashtuquajturit “Shtetit Isl
Predikuesi pagan vendos brirë në kokë si një antenë shpirtërore (FOTO LAJM) Një predikues i paganizmit në SHBA ka marrë lejen që të vendosë brirë dhie në fotografinë e patentës, të cilat i shërbej
As fe, as para, as politikë! Qyteti ku kënaqësia shpirtërore tejkalon materialen (FOTO LAJM) “Auroville” është qytet në Indinë Jugore ku nuk flitet as për fenë e as për politikën. Qyteti eshte themeluar më 19
Këto ushqime ndikojnë në gjendjen tuaj shpirtërore Stresi mund të ndikojë në shëndet dhe në zakonet e të ngrënit. Në përditshmëri, marrëdhëniet tona me ushqimin janë kompl
Gëlltiti 40 thika në dy muaj i shtyrë nga forca shpirtërore Një polic Indian i cili ka arritur të gëlltisë 40 thika në dy muaj ka përfunduar në sallën e operacionit ku mjekët kanë
Dimitriev-Parolin: Maqedoninë dhe Vatikanin i lidhin vlerat shpirtërore Republika e Maqedonisë dhe Vatikani ndajnë vlera kutlturore dhe shpirtërore, të cilat paraqesin ura të fuqishme mes dy v
"Edvini si Enveri, babai i tij shpirtëror" Shprehjen e famshme të kryeministrit Rama: “Qentë le të lehin, karvani ecën përpara”, e cila ishte një përgjigje ndaj ku
Gaçe: Kënga me playback, vdekje shpirtërore (VIDEO) "Të këndosh me playback është si të bësh dashuri me masa mbrojtëse". Kjo ka qenë batuta e këngëtares Aurela Gaçe dhënë g
Ecja ndikon në gjendjen tuaj shpirtërore Mënyra e të ecurit është një mënyrë e mirë për të zbuluar nëse njerëzit janë apo jo të stresuar. Në bazë të studimeve të
Basha: Mirdita do të mbahet mend në ringritjen shpirtërore të vendit Pas përcjelljes së lajmit të rëndë se ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare arqipeshkvi i Tiranës dhe Durrësit, Imzot Rr
Sela: Të bashkuar për të dhënë kontributin tonë në rritjen e vlerave kombëtare "Festa e madhe shqiptare, Dita e Flamurit, përbën ngjarjen më të rëndësishme të popullit tonë, shpalljen e Pavarësisë së