999 rezultate për

shpines

I shpëtoi mrekullisht aksidentit me motorr, pilotja publikon imazhin rrënqethës të shpinës (FOTO LAJM) "Ata thonë se ajo që nuk të vret të bën më të fortë … Ja ku jemi, me dëshirën e madhe që të kthehemi më të fortë se kurr
Po raportonte live nga SHBA-ja, protestuesja bën "twerk" pas shpinës së gazetares shqiptare (VIDEO) Në SHBA po vijojnë protestat kundër vrasjes së Goeroge Floyd nga policia. Përgjatë ditëve të fundit janë djegur qindra b
Si të shmangim dhimbjet e shpinës kur punojmë në kompjuter nga shtëpia Në kohën kur bota po përballet me koronavirusin COVID-19, shumica e njerëzve kanë nisur të punojnë nga shtëpia. Më po
Si të shmangim dhimbjet e shpinës kur punojmë në kompjuter nga shtëpia Në kohën kur bota po përballet me koronavirusin COVID-19, shumica e njerëzve kanë nisur të punojnë nga shtëpia. Më po
Këshilla për të shmangur dhimbjet e shpinës kur punoni nga shtëpia në kompjuter Në kohën kur bota po përballet me koronavirusin COVID-19, shumica e njerëzve kanë nisur t’i kryejnë punët e tyre nga sht
Gabimet gjatë veshjes që komplikojnë jetën tuaj (FOTO LAJM) Veshja e rrobave aksidentalisht në mënyrën e gabuar, jo vetëm që na bën të ndihemi jo rehat por ka ndikim edhe në shënde
Mënyra e thjeshtë për të shpëtuar një herë e mirë nga puçrrat e shpinës Vendi ku shfaqen aknet është i pari që përcakton trajtimin e tyre, për shembull nëse ju shfaqen akne në fytyrë, fondotin
Vrau kushëririn me 2 plumba, zbardhet dëshmia e 26 vjeçarit Është zbardhur dëshmia e 26-vjeçarit Marash Arraj, i cilidyshohet për vrasjen e Lazër Arrapaj në Dukagjin. 26 vjeçari
Cilat janë sëmundjet që paralajmërojnë dhimbjet e shpinës? Artroza mund të komplikohet lehtësisht me një tjetër situatë sëmundjeje lidhur kjo me dekalcifikimin dhe dobësimin e koc
Gabimet gjatë veshjes që komplikojnë jetën tuaj (FOTO LAJM) Veshja e rrobave aksidentalisht në mënyrën e gabuar, jo vetëm që na bën të ndihemi jo rehat por ka ndikim edhe në shënde
Mënyra e thjeshtë për të shpëtuar një herë e mirë nga puçrrat e shpinës Vendi ku shfaqen aknet është i pari që përcakton trajtimin e tyre, për shembull nëse ju shfaqen akne në fytyrë, fondotin
Harta pas shpinës së Erdoganit acaron keq Athinën Athina i ka dërguar një mesazh të ashpër Ankarasë, pas shfaqjes së një harte që tregon ujërat territoriale të Turqisë që
STUDIM/ Pirja e duhanit shkakton dhimbje të shpinës Dhimbja e shpinës mund të ndihet në çdo pjesë duke filluar nga qafa e deri tek ijet, megjithëse më e zakonshme është në
Mos i injoroni dhimbjet e shpinës në moshë të re Edhe pse është një problem i zakonshëm në të gjithë botën, shkencëtarët paralajmërojnë se mund të ketë pasoja të rënda.
Si të shëroni dhimbjet e shpinës në shtëpi Sipas revistës shkencore “The Lancet”, kjo sëmundje është arsyeja kryesore mungesës në punë. Ka disa mënyra për t’u marr
Metoda e re për të kaluar drogën në kufi Doganierët në vendkalimin kufitar të Preshevës kanë zbuluar një sasi të marihuanës e cila ishte fshehur në vend jo të za
Pse është i mirë vaji i hudhrës Të gjithë ne vuajmë prej dhimbjeve kronike në shpinë dhe kyçe, për shkak se qëndrojmë ulur në zyrë apo nuk lëvizim sa du
Largoni dhimbjet e shpinës me këtë ushtrim të thjeshtë Është aq i lehtë sa që mund ta bëni edhe në 35 gradë, madje mund ta bëjnë edhe njerëzit e moshës së shtyrë. Nëse jeni
Largoni dhimbjet e shpinës me këtë ushtrim shumë praktik dhe të thjeshtë Është aq i lehtë sa që mund ta bëni edhe në 35 gradë, madje mund ta bëjnë edhe njerëzit e moshës së shtyrë. Nëse jeni
Vuani nga dhimbjet e shpinës dhe nervi shiatik, ja receta çudibërëse Ne kemi vendosur t’ju paraqesim një recetë dhe ju kurrë nuk do të vuani nga dhimbje e nervit shiatik! Recetë për dhimbje