999 rezultate për

shpikje

5 fëmijë që ndryshuan botën me shpikjet e tyre (FOTO LAJM) Nëse e keni kaluar fëmijërinë tuaj duke luajtur në parkun e lojërave ose poshtë në lagje, jemi të lumtur t'ju themi që n
Dizanjerët që kanë "nderuar" botën me shpikjet e tyre (FOTO LAJM) Dizanjuesit e shohin botën si një arenë të pafund kreativiteti dhe krijimi. Ata gjithmonë e gjejnë rrugën për të fina
Njihni shqiptarin që shpik mjete robotike nga mbetjet (VIDEO) Gëzim Morina, një i ri nga një fshat i Kamenicës, mbledh pajisje elektronike në deponi dhe me to ndërton mjete të ndrysh
15 shpikje çnjerëzore në luftën kundër të pastrehëve (FOTO LAJM) Të pastrehët janë një problem global, është e vështirë të thuash që ekziston një shtet ku çdo individ e ka një strehë që
Ushtari zvicerian me këtë shpikje i ka lehtësuar punë amvisave Kur ju dëgjoni fjalën “Rex”, çka ju vjen në mendje për gjënë e parë? Ndoshta për dinozaurin T-Rex?, apo emri i ndonjë qe
Shpikje shqiptarësh! Si ti shpëtosh radarit të policisë (FOTO LAJM) Së fundmi është hapur një grup në rrjetin "viber" me mbi 5000 anëtarë dhe kode të veçanta për t’i shpëtuar radarit të po
Qeshni me lot, shpikjet që bën njeriu kur zihet ngushtë (FOTO LAJM) Të gjithë njohim ndonjë person që mendon se mund të rregullojë gjithçka, por ndonjëherë është më mirë që të kërkojmë ndi
Një trëndafil që zgjat një vit, kompania bën shpikjen gjeniale Çmimi 39 dollarë për një trëndafil nuk është pak, por e meriton vlerën kur flitet për lule që zgjasin gjatë të gjithë vi
Shqiptari bën shpikje mbresëlënëse në panairin e Gjermanisë Në panairin e tij themelues, Universiteti Teknik (TU) i Darmstadtit u prezantua si një farkëtar idesh mbresëlënëse. Më s
EMRAT/ Shpikje e veçantë, si e shpërndanin kokainën 5 shqiptarët e arrestuar në Itali Pesë shtetas shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, gjatë një operacioni mëngjesin e sotëm. Pas disa in
Shpikje shqiptare, ku e kishte fshehur kokainën fieraku i arrestuar (FOTO LAJM) Në vijim të luftës kundër drogës, policia e Shteti ka goditur një tjetër tentativë për trafik të lëndë narkotike të fort
10 shpikje të çuditshme që i hyjnë në punë të gjithëve (FOTO LAJM) Ju është dukur ndonjëhere sikur po të kishit disa paisje të vecanta, jeta juaj do të ishte më e lehte? Këto janë dis
Raki nga mollë e speca me hashash, shpikjet më gjeniale në burg Çdo ditë në burgjet shqiptare hyjnë 600 persona, të cilët takojnë të afërmit e tyre, qofshin ata të dënuar apo të parabu
5 shpikje që duhet ti shihni (FOTO LAJM) Këto shpikje janë të mrekullueshme. A mund t’i njihni për çfarë janë dhe cila është arsyeja e ekzistimit të tyre? Duk
Që nga llampa te kartëmonedhat, shpikjet që shkruajtën historinë Që nga lashtësia njerëzimi ka patur mënyrat dhe mjetet e veta të përparimit. Që nga rrota e deri tek avancimi i tekn
As nudo e as me fustan rrjetë, Bleona vjen me një shpikje të re (FOTO LAJM) Bleona Qereti nuk ndalet së habituri botën me fotot e saj të cilët janë padyshim shumë të pazakonta. Herë me fustan
Shqiptarët vijnë me shpikje të re, prodhojnë raki hashashi Shqiptarët po krijojnë mënyra të reja dhe alternative të përdorimit të kanabisit për ta trafikuar atë më pas edhe në Eur
Shpikjet që duhet të jenë në çdo kënd të rrugës (FOTO LAJM) Edhe qytetet më moderne kanë mungesë të gjërave që mund ta bëjnë jetën shumë më të lehtë. Ashtu si një vend në tavol
Shpikjet që e bëjnë jetën tonë të përditshme shumë më të lehtë (FOTO LAJM) Ne tashmë kemi shumë gjëra që e bëjnë jetën tonë të përditshme shumë më të lehtë. Por ka ende vend për imagjinatë dh
Cilat janë 11 shpikjet që ndryshuan botën Historia e njerëzimit njeh shumë shpikje që e ndihmuan jashtëzakonisht shumë njeriun në jetë e përditshme. Njeriu pre