999 rezultate për

shpikja

"Shpikja" e dekadës në futboll, kundërshtarët gjejnë mënyrën si të ndalin Messin Nëse një barrierë (mur mbrojtës) nuk është e mjaftueshme për t’i ndaluar gjuajtjet e lira të Messit, atëherë është më mi
19 gushti, Dita Botërore e Fotografisë Sot është Dita Botërore e Fotografisë. Fotografia i ka fillet tek shpikja e Dagerrotipit (Daguerreotype), një proces
Ju ndihmon dyfish, shpikja e fundit e maskës mbrojtëse ndaj Covid-19 Janë izraelitët ata që këtë herë kanë ecur edhe një hap më shumë me maskat mbrojtëse ndaj Covid-19. Shumë prej përdorues
Elon Musk sfidohet hapur nga shpikja e 13-vjeçares Shumë kompani rivale të Elon Musk janë përpjekur prej kohësh të hedhin poshtë propozimin e tij për Hyperloop – një siste
Shpikja më e fundit e modës, do guxonit ta vishnit? (FOTO LAJM) Që nuk të mban ngrohtë për në vjeshtë kjo është e sigurt. Shpikja e re e modës, edhe pse me mëngë të gjata, nuk mbulon s
Basha thotë se SPAK-u është shpikja më tinzare e Ramës “Ata që kanë vjedhur votat e shqiptarëve, ata që kanë vënë dorë mbi pasuritë e shqiptarëve do të shkojnë të gjithë para
Asfalti që përthith ujin, shpikja kundër përmbytjeve (VIDEO) Duket se kjo është zgjidhja për përmbytjet veçanërisht në qytetet e mëdha, kur rrebeshet e papritura i kthejnë rrugët në
Vjen shpikja e shumëkërkuar, makina që funksionon me ujë Alaeddin Qassemi, pretendon se ka bërë një shpikje të re; një makinë që funksion vetëm me ujë. Në një video të publik
Shkencëtarët rrisin veshë në laborator, shpikja më e re në mjeksi (FOTO LAJM) Shkencëtarët kanë rritur një vesh në një laborator dhe e përshtatën atë tek në një pacient, në atë që ata thanë se ishte
Shpikja e fundit, sistemon kabllot e shpërndara (VIDEO) Shpikja më e fundit teknologjike është një sistemues i kabllove të shpërndara i cili përdor shirita ngjitës të llojeve t
Ema Andrea një poezi për ditëlindjen e vajzës së saj (FOTO LAJM) Që kur Sara Kapo është shfaqur për herë të parë në publik, është vënë re ngjashmëria me të ëmën, aktoren Ema Andrea, por
Shpikja e radhës në Argjentinë, portierët stërviten në kushte ekstreme (VIDEO) Një video që po qarkullon në internet, tregon një mënyrë krejt të pazakontë stërvitje të portierëve në Argjentinë. G
Shpikja më e fundit do ju lërë pa fjalë! Autobuzë që lëvizin me kafe (FOTO LAJM) Arthur Kay, themeluesi i kompanisë për energji të pastër Bio Bean në Londër. Sipërmarrësi 25-vjeçari ka themeluar një
Beni zbythet nga shpikja e tij me TVSH-në Qeveria është tërhequr nga nisma për përfshirjen e të gjithë biznesit në regjimin e tatimit mbi vlerën e shtuar. Min
Nuk ka më shkallë emergjence, shpikja e fundit i zëvendëson ato (FOTO & VIDEO) Një dizajner britanik ka krijuar një shpikje unike për evakuimin e njerëzve në rast zjarri, duke zëvendësuar kështu shka
Shpikja e tij po çmend botën, elektriçisti shqiptar shpik pajisjen mjekësore Smajli Mulaj është me profesion elektricist në spitalin e Pejës. Mulaj ka krijuar një pajisje, për të cilën mund të thuh
Shpikja që mund të lerë dentistët pa punë, dhëmbi riparohet pa dhimbje Shkencëtarët kanë zbuluar një masë që mund të sulmojë prishjen e dhëmbëve, pa duruar dhimbjet e tmerrshme te dentisti.
Tashmë iPhone mund t'ju përgatisë edhe kafen, ja shpikja e radhës (FOTO LAJM) "Mungonte vetëm që ky lloj telefoni të bënte kafe". Mendoni se është shaka? Jo më, sepse që prej pak ditësh është publik
Shpikja më e re për të trafikuar drogën: E presuar në tuba plastikë (VIDEO) Policia e pikës doganore të Kapshticës ka kapur 74 kilogramë lëndë narkotike të dyshuar si kanabis, e cila ishte fshehur
Super shpikja e Samsung që mund të shpëtojë jetën e miliona njerëzve (VIDEO) Samsung ka sjell një teknologji të avancuar e cila do të ndihmojë në sigurinë e transportit dhe makinave. Çdo shofer