999 rezultate për

shpifja

Komisioni i Venecias kritikoi "Antishpifjen", reagon Rama: Do i adresojmë në Kuvend Me anë të një postimi në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama ka reaguar pas daljes së opinionit të Komisionit të Vene
Anti-shpifja, delegacioni nga Venecia zbarkon në Tiranë Një delegacion i Komisionit të Venecias do të vijë ditën e sotme në Tiranë në lidhje me paketën Antishpifje. Kjo e fu
Balla i bindur: Do t'i rrëzojmë dekretet Metës e do miratojmë "Anti-Shpifjen" Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaron se dekretet e Presidentit të Republikës, Il
ANTI-SHPIFJA/ Kusari: Na duhet një ligj për të mbrojtur gazetarët Flutura Kusari, juristja për të drejtën e medias ishte e ftuar në “Abc-ja e mëngjesit” me Enkel Demin për të folur për p
Serbët nuk ndalin luftën kundër shqiptarëve, kjo është shpifja e radhës Në Beograd ka rënë alarmi kundër, siç shkruan gazeta “Veçernje novosti”, rrezikut të krijimit të Shqipërisë së madhe. Ky
Reagon VV: Shpifja e fundit e Zekës është manipulative! Pas konfliktit që ndodhi në sy të të gjithëve, në transmetim direkt mes deputetëve Frashër Krasniqi dhe Milaim Zeka në s
"Jashtëqitje e kombit" dhe "jevgë" për serbishten, Kadare flet për dy shpifjet Shkrimtari i madh Ismail Kadare komentoi letrën drejtuar botuesit Henri Çili, në të cilën shprehej se nuk ia falte Fatos
Braçe kundërshton dënimin e gazetarëve me burg Erion Braçe është kundër nismës së Ramës për të dënuar me burg gazetarët për shpifje. Ai thotë se gazetarët nuk duhet të
Prokuroria kërkon shpalljen të pafajshëm të Palokës i paditur nga Rama Në seancën e zhvilluar këtë të premte në Gjykatën e Lartë, Prokuroria deklaron se nuk ka vepër penale në padinë e kryemi
Rama kallëzim penal ndaj PD për fshehjen e kërkesës për Frrokun Me anë të një mesazhi të postuar në rrjetin social Facebook mesditën e sotme, kryeministri Rama ka paralajmëzuar depozit
Tahiri: Shpifja nuk është argument Menjëherë pas përhapjes së lajmit se tre televizione kanë shprehur shqetësimin për shpërndarjen preferenciale të pamjeve
PS: Balta dhe shpifja, e vetmja zgjidhje për opozitën Duke ironizuar me grevën e paralajmëruar të premten nga opozita, deputetja Ermonela Felaj ftoi qytetaret ‘të dalin të pr
PD: Rama si Nastradini kalon nga shpifja në shpifje Partia Demokratike reagoi sot ndaj deklaratave të kreut të PS-së në lidhje me mungesën e investimeve në qytetin e Berati
Fyerja dhe shpifja nuk janë më krim Shpifja dhe fyerja nuk përbëjnë më krim në Republikën e Maqedonisë. Si mazhoranca ashtu edhe Opozita, kanë votuar njëzës
Shpifja dhe fyerja, gjoba për portalet e internetit Ligji për Përgjegjësi Qytetare për Shpifjen dhe Fyerjen do të sanksionojë me gjobë në të holla provajderët dhe autorët e
Mijatoviç: Të dekriminalizohet plotësisht shpifja për gazetarët OSBE ka kërkuar nga politika shqiptare të dekriminalizojë plotesisht shpifjen për gazetarët. Në Komisionin Parlamentar t
Komisioni i Ligjeve, shpifja sërish vepër penale Nga Kodi Penal janë hequr ose riformuluar disa figura penale që kanë të bëjnë me fyerjen dhe shpifjen. Mbi 30 nene të pr
Shpifja ndaj presidentit, jo më vepër penale Deputeti i partisë Demokratike Viktor Gumi në mbledhjen e sotme në Komisionin e Ligjeve paraqiti disa amendime në lidhje
Shpifja, tashmë dënohet edhe në rrjetet sociale Deputetët e komisionit të ligjeve kanë diskutuar gjatë ditës së hënë për të shtuar në Kodin Penal edhe dënimet për shpif