999 rezultate për

shpetuar

Gjilan, lopa bie në një grope të thellë, ndërhyn zjarrëfiksja për ta shpëtuar (VIDEO) Një lopë e cila kishte rënë në një gropë të thellë ka bërë që të intervenojnë zjarrfikësit për ta shpëtuar. Ekipi i z
Aksion për ta arrestuar në Angli, i riu nga Elbasani hidhet nga dritarja për të shpëtuar (VIDEO) Një i ri nga Elbasani i cili ishte në prag të arrestimit nga Policia angleze është hedhur nga dritarja për të shpëtuar.
Dafina Zeqiri flet për jetën e vështir të nënës së saj, luftoi për vajzat (FOTO LAJM) Ka kaluar vetëm një ditë nga publikimi i këngës "Lule Lule" të cilën Dafina e risolli në bashkpunim me Lumi B dhe duket
Kura për të shpëtuar nga djegia e diellit në pak minuta Me frekuentimin e plazhit një ndër problemet kryesore që lind, është edhe djegia e lëkurës. Kjo vjen nga mbiekspozimi i
Kuksianët i presin rrugën Ramës, përleshen me policinë (VIDEO) Edhe pse shkoi në Kukës me qindra forca policie dhe Garde mandje duke devijuar rrugën, sërish kryeministri Edi Rama nuk
Modele të thjeshta për flokët, për t’i shpëtuar temperaturave të larta (FOTOT LAJM) Tani që vera ka mbëritur, përvec se duam të dukemi bukur mbi të gjitha duam të ndihemi konfortë dhe të lirshëm në rrobat
5 këshilla të arta për të shpëtuar përgjithmonë nga lëkura e thatë Kalimi nga stinët e nxehta në të ftohta dhe e kundërta, kanë ndikim tek lëkura jonë. Ndryshimi i temperaturave e bën lëk
Kryemadhi reagon pas përgjimeve: Largimi i Ramës detyrim për të shpëtuar Shqipërinë Gjatë mbledhjes së Kryesisë së partisë që drejton, Kryemadhi tha se tashmë është e provuar plotësisht se në krye të masa
"Meta nuk ia harron nderin që Berisha i bëri duke e shpëtuar nga burgu" Nga Kreshnik Spahiu Edi Rama gabohet kur e quan bukëshkalë Ilir Metën. Ai nuk i ka borxh socialistëve as që e
Bletët e ndjekin dy ditë veturën, për ta shpëtuar mbretëreshën Bletët kanë një respekt të veçantë për mbretëreshën e tyre, dhe Carol Howarth, 68 vjeçe, e di këtë më së miri. Ajo e
Bletët nuk i ndahen makinës për të shpëtuar mbretëreshën (VIDEO) Bletët e kanë një respekt të veçantë për mbretëreshën e tyre, dhe Carol Howarth, 68 vjeçe, e di këtë më së miri. Ajo
Edhe këlyshi i arushës zbret në Prizren (FOTO LAJM) Një ari i vogël është shpëtuar në fshatin Neprogosht të Komunës së Prizrenit. Izet Osmanaj, inxhinier në Divizionin e
Pamje që turpërojnë njerëzimin, këta të rinj sakrifikojnë për të shpëtuar nga mjerimi (FOTO LAJM) Katër persona, duke përfshirë një vajzë 15-vjeçare, janë gjetur të fshehur brenda automjeteve, në përpjekje për të ikur
Liburn Aliu i mbijetoi masakrës së Dubravës: I kam shpëtuar vdekjes disa herë Liburn Aliu, ishte vetëm 24 vjeç kur përjetoi ditët më të errëta të masakrës së Dubravës, nga 19-24 maji 1999. Më 17
Tragjedi detare në Tunizi, 70 të vdekur Të paktën 70 migrantë janë mbytur dhe 16 të tjerë kanë shpëtuar pasi një anije është fundosur në ujërat ndërkombëtarë në
Kjo stjuardesë pranoi të digjej vetë për të shpëtuar pasagjerët e avionit të tmerrit Ekuipazhi i fluturimit në avionin rus që u kaplua nga zjarri gjatë një aterrimi emergjent në Moskë po merr lëvdata post
Berlusconi përfundon në spital Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi është shtruar sot në spitalin San Raffaele të Milanit pasi siç raportohet kis
Mbytet modelja pasi u fut në ujë për të shpëtuar konet (FOTO LAJM) Trupi i pajetë modeles Caroline Bittencourt është gjetur gjatë operacionit të kërkimit për të, pas raportimit se kishte
Bashkëshortja e Chicharitos pozon nudo për "të shpëtuar" Tokën (FOTO LAJM) Sara Kohan i ka lënë sërish fansat e saj dhe të bashkëshortit e saj Havier Hernandez pa fjalë. Ajo ka pozuar disa fot
Zaev përkujton 2-vjetorin e ngjarjeve të turpshme Në rolin e liderit të partisë së Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev sot ka shënuar 2-vjetorin e n