999 rezultate për

shpetuar

Rrëfimi prekës i Hadërgjonaj: Shokët e skuadrës ecnin nëpër male për të shpëtuar nga lufta Kosova është një nga kombëtaret me ecurinë më të mirë në Europë, teksa nuk njeh humbje prej 15 ndeshjesh. Pikërisht ditë
Skandali në Janinë, akuza zyrtare nga gazeta e opozitës (FOTO LAJM) E gjithë kupola e lartë e mazhorancës ka nisur prej disa ditësh punën për shpëtimin e Agim Kajkamut, kryebashkiaku i Ril
"Alo policia, më erdhi burri!", historia tronditëse e gruas nga Tirana që u mbyll në dhomë për t'i shpëtuar dhunës Nuk e përballoj dot, do më vras녔. Duke iu dridhur zëri, me këtë fjali 30-vjeçarja Klodiana Xhelali kërkoi ndihmën e po
Nora Istrefi ka folur për çdo etap të ndarjes, ju kanë shpëtuar detajet (FOTO LAJM) Sigurisht që ndarja e Nora Istrefit dhe Robert Berishës ishte lajmi më i bujshëm i ditëve të fundit për mediat rozë. Kis
PREKËSE/ Mëzi i vogël i ka shpëtuar bombardimeve në Aleppo (FOTO LAJM) Një mëzi të vogël me emrin Sham al-Agha i është këputur këmba nga bombardimet e regjimit sirian në Aleppo disa muaj më p
Braktisi makinën të mbushur me kanabis për t' i shpëtuar policisë, arrestohet 38 vjeçari Policia e Kolonjës ka vënë në pranga një 38 vjeçar në Pogradec, pasi në mjetin e tij u gjetën 25 kg lëndë narkotike kana
Recata që ka shpëtuar mijra njerëz nga kjo sëmundje Sistemi limfatik është jashtëzakonisht i rëndësishëm për përtëritjen e indeve dhe shërimin e shumicës së organeve të për
Shqiptari që u bë hero në Itali, la nusen në altar për të shpëtuar një burrë Më 18 maj të këtij viti, shqiptari Sokol Berisha lidhi kurorë me personin që i donte zemra. Gjatë momentit të ceremonisë
Rrezikoi të mbytet, shpëtohet 55 vjeçari në Jalë Polumbarët e Forcës Detare i kanë shpëtuar jetën pushuesit 55 vjeçar. Sot në mesdite, mjeti i Rojës së Plazhit të For
Nga pushi i fytyrës deri tek zona e bikinit, dy receta "dylli" për të shpëtuar nga qimet Këto receta të vjetra do t'ju ndihmojnë të hiqni qimet që keni në të gjithë fytyrën dhe trupin tuaj. Pas disa muajve të
Gjilan, lopa bie në një grope të thellë, ndërhyn zjarrëfiksja për ta shpëtuar (VIDEO) Një lopë e cila kishte rënë në një gropë të thellë ka bërë që të intervenojnë zjarrfikësit për ta shpëtuar. Ekipi i z
Aksion për ta arrestuar në Angli, i riu nga Elbasani hidhet nga dritarja për të shpëtuar (VIDEO) Një i ri nga Elbasani i cili ishte në prag të arrestimit nga Policia angleze është hedhur nga dritarja për të shpëtuar.
Dafina Zeqiri flet për jetën e vështir të nënës së saj, luftoi për vajzat (FOTO LAJM) Ka kaluar vetëm një ditë nga publikimi i këngës "Lule Lule" të cilën Dafina e risolli në bashkpunim me Lumi B dhe duket
Kura për të shpëtuar nga djegia e diellit në pak minuta Me frekuentimin e plazhit një ndër problemet kryesore që lind, është edhe djegia e lëkurës. Kjo vjen nga mbiekspozimi i
Kuksianët i presin rrugën Ramës, përleshen me policinë (VIDEO) Edhe pse shkoi në Kukës me qindra forca policie dhe Garde mandje duke devijuar rrugën, sërish kryeministri Edi Rama nuk
Modele të thjeshta për flokët, për t’i shpëtuar temperaturave të larta (FOTOT LAJM) Tani që vera ka mbëritur, përvec se duam të dukemi bukur mbi të gjitha duam të ndihemi konfortë dhe të lirshëm në rrobat
5 këshilla të arta për të shpëtuar përgjithmonë nga lëkura e thatë Kalimi nga stinët e nxehta në të ftohta dhe e kundërta, kanë ndikim tek lëkura jonë. Ndryshimi i temperaturave e bën lëk
Kryemadhi reagon pas përgjimeve: Largimi i Ramës detyrim për të shpëtuar Shqipërinë Gjatë mbledhjes së Kryesisë së partisë që drejton, Kryemadhi tha se tashmë është e provuar plotësisht se në krye të masa
"Meta nuk ia harron nderin që Berisha i bëri duke e shpëtuar nga burgu" Nga Kreshnik Spahiu Edi Rama gabohet kur e quan bukëshkalë Ilir Metën. Ai nuk i ka borxh socialistëve as që e
Bletët e ndjekin dy ditë veturën, për ta shpëtuar mbretëreshën Bletët kanë një respekt të veçantë për mbretëreshën e tyre, dhe Carol Howarth, 68 vjeçe, e di këtë më së miri. Ajo e