999 rezultate për

shpetim

E fejuara e turistit italian që ndërroi jetë pas aksidentit në Shqipëri: Ekipi i shpëtimit mbërriti vonë Sonia Mercato, e fejuara e turistit italian 33 vjeçar, Matteo Sartori, i cili vdiq 5 ditë pas u aksidentua në kroçera rr
Rrezikuan jetën me gomone, detaje të reja nga shpëtimi i 4 turistëve në Karaburun Mbrëmjen e djeshme, 4 turistë në Vlorë kanë rrezikuar jetën teksa mjeti i tyre lundrues ishte ccarë. Katër të rinjtë
Leonardo DiCaprio një shembull për shpëtimin e Amazonës, mësoni çfarë bën aktori (VIDEO) Organizata mjedisore, “Amazon Forest”, e drejtuar nga Leonardo DiCaprio ka vënë në dispozicion 5 milion dollarë per t’i
Të vdekur nga vetëtimat, nisen 4 helikopterë shpëtimi në malet e Polonisë Dhjetëra persona është raportuar të jenë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur nga disa vetëtima që janë shkrepur bashk
Sërish humbje e madhe për artin shqiptar: Ndërron jetë "Coli" (FOTO LAJM) Shpëtim Zani, i njohur për publikun shqiptar edhe me rolin e “Colit” në filmin “Debatik”, është ndarë nga jeta ditën e s
Jo kosi, ky produkt shtëpiak është shpëtim për djegien nga dielli Nëse pushimet tuaja ju janë shkatërruar sepse jeni djegur shumë nga dielli, ka një zgjidhje. Është shumë pak e kushtu
Ura, rrugë e shtëpi të shkatërruara, gjithçka la pas përmbytja në Angli (FOTO LAJM) Urat, rrugët dhe shtëpitë janë shkatërruar në disa zona të Anglisë pas përmbytjeve ekstreme. Shumë rrugë në të gjithë Yo
Shpëtim për lëkurën, maskë e cila jua heqë aknet në afat rekord Situatat stresuese, puna e rëndë, mungesa e gjumit, problemet e ndryshme shëndetësore – të gjitha këto ndikojnë që lëkur
Aksident i rëndë në Fier, ndërron jetë një person, largohet drejtuesi i mjetit Një aksident i rëndë ka ndodhur në Vajkan, ku ka humbur jetën një person. Viktima quhet Shpëtim Isufi, 63 vjeç dhe po ud
Dha parkimin 15 vjet me koncension, gjykata mbyll dosjen e Shpëtim Gjikës Gjykata pushon çështjen për Shpëtim Gjikën. Gjika akuzohej për koncesionin 15-vjeçar të parkimeve në Vlorë. Gjykata e
Gjenden turistët e bllokuar në Holtë, mes personave të nxjerrë janë dhe 4 fëmijë Detaje të reja mësohen për fatin e turistëve të bllokuar në kanionet e Holtës. Sipas burimeve, ekipet e kërkim shpëtimit
Jahti pëson defekt në ujrat shqiptare, rojet shpëtojnë 8 pushues serbë gjatë natës Rojet bregdetare shqiptare në Vlorë kanë bërë të mundur shpëtimin e 8 personave me shtetësi serbe të cilët po udhëtonin
Meta thirrje permanente Ramës: Do reflektojë deri të shtunën Ndërsa Edi Rama nga Fieri e etiketonte Metën si Haxhi Qamili, Presidenti përmes një statusi në facebook deklaron se ka b
Vajza e Shpëtim Saraçit nuk harron Shqipërinë, ngre flamurin kuq e zi në SHBA (FOTO LAJM) Prej afro dy vitesh kompozitori Shpëtim Saraçi është larguar nga vendi së bashku me familjen e tij për të jetuar në Shte
Berisha: Ka vdekur ideja për copëtimin e Kosovës, Haradinaj shpëtimtari Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha e ka quajtur shpëtimtar të Republikës së Kosovës kryeministrin aktual, Ramus
"Kërcim pa shpëtim", antilopa luftë të egër me luanët e uritur (FOTO LAJM) Preja e preferuar e mbretërve të kafshëve është antilopa. Jo më kot, pasi ajo plotëson kilogramët e mishit të mjaftuesh
Shpëtim Gjika thumbon keq Dritan Lelin pas përmbytjes së Vlorës Ish-Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika ka thumbuar kryebashkiakun Dritan Leli, me anë të një postimi në rrjeti
Serbi Mihajlovic dhe shqiptari Xhemaili bëhen bashk për shpëtimin e Bologna Bologna po kalon një moment të vështirë këtë sezon ku po lufton për mbijetesë. Por në këtë skuadër ka harmoni të plot
Benzema bën sërish shpëtimtarin për Realin (VIDEO) Real Madridi është ndalur në transfertë nga Leganes në barazim me rezultatin 1-1 në ndeshjen që ka mbyllur javën e 32-të
Maqedonia përfshihet nga zjarre, dyshohet se janë të qëllimshëm Shuma rajone të Maqedonisë së Veriut janë përfshirë nga zjarret si malet e Dellçevës, në disa zona të Likovës, Llakavicë