999 rezultate për

shpeshta

"Zgjedhjet e shpeshta po pengojnë të bërit biznes në Kosovë" Mbajtja e shpeshtë e zgjedhjeve po shihet si pengesë e zhvillimit të biznesit në vend. Kryetari i Odës Ekonomike të K
Thirrje e ISHP: Kujdes, merrni këto masa ndaj të nxehtit përvëlues Instituti i Shëndetit Publik njoftoi sot që në mënyrë që qytetarët të shmangin efektet shëndetësore negative të temperat
7 gabimet më të shpeshta që prishin shijen e gatimeve tuaja Vetëm nëse ke bërë një shkollë kuzhine. Në të kundërt askush nuk pret që ti të jesh i pagabueshëm! Për hir të së vërt
Dhjetë pyetjet më të shpeshta në një intervistë pune Shumë nga këto pyetje janë standarde dhe e kanë burimin nga CV-ja. Krijoni një situatë sikur jeni në intervistë dhe p
Shi dhe vransira, si do të luhaten temperaturat sot Gjatë gjithë ditës Shqipëria do të paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta. Më të theksuara vranës
Vranësira dhe reshje shiu, cila zona do të dominohen nga këto kushte atmosferike Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të karakterit lokal do të paraqiten orët e para të ditës, ku me karakter shtrëngat
Keni plane për sot? Shikoni si do jetë moti më parë Alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare dominojnë në ultësirën perëndimore. Por vranësira të shpeshta paraqiten
Pas lidhjes me stilistin VIP, modelja i vë flakën Instagramit (FOTO LAJM) Që kur u lidh me stilistin e njohur stilistin e famshëm gjerman Philip Plein, modelja Justyna Gradek po korr një sukses
Ulen temperaturat, si do të jetë moti sot Gjatë gjithë ditës Shqipëria dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta, më të theksuara në ekstre
Dëmtimet e shpeshta të Boateng, Melissa Satta tregon arsyet e vërteta (FOTO LAJM) Keving Price Boateng ka kapur majat e futbollit profesionist në kohën kur ai ishte pjesë e Milanit. Por, karriera e tij
Kokainë brenda tullumbaceve, takimet e shpeshta "marrin në qafë" shqiptarin në Itali Policia italiane ka arrestuar një të ri shqiptar, pasi gjatë një kontrolli në banesën e tij i janë gjetur lëndë të forta
Bëhuni gati, çfarë ndodh në mesditë me motin Orët e para të ditës vijojnë me vranësira të shpeshta dhe shira të dobët në të gjithë vendin, më të dukshme në veri dhe
Krizë te Reali, këta janë faktorët që madrilenët kanë arritur në këtë gjendje Julen Lopetegui nuk po e gjen dot skuadrën titullare te Reali i Madridit. Në 11 ndeshjet e para zyrtare me ekipin madril
Moti për ditën e sotme, çfarë parashikojnë sinoptikanët Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë zonat Veriore dhe Qendrore por me vranësira të shpeshta mbetet ekstremi Jugo
Ja fobitë më të shpeshta, ju nga se keni frikë? Disa janë të njohura, si psh: frika nga fluturimi apo nga merimangat. Disa të tjera janë më të rralla, por gjithsesi të
Plazh në fundjavë? Shiheni njëherë motin Për të gjithë ata që janë në plazh, moti ka surpriza të pakëndshme këtë fundjavë. Nisur nga e shtuna sinoprikanët th
Katër gabimët e shpeshta që bëjmë me vajin e ullirit Të gjithë tashmë e dimë se vaji i ullirit, për shkak të përbërjes së vet specifike, është i dobishëm për organizmin tonë
Cili është kuptimi i ëndrrave më të shpeshta që shohim Ëndrrat që shohim gjatë kohës kur flenë gjumë mund të jenë nga më të çuditshmet e më të pashpjegueshmet. Të paktë jan
Nga zemra të mushkëritë, njihuni me 15 sëmundjet më të shpeshta Të gjithëve na ka ndodhur që pak ose shumë të sëmuremi dhe të zëmë shtratin. Ama tani do të njiheni me 15 sëmundjet m
Moti sërish me surpriza, mbajini çadrat me vete Dita fillon me kthjellime dhe vranësira të shpeshta të cilat në mesditë fuqizohen duke sjellë shira të përkohshëm në pje