999 rezultate për

shperthimi

Shpërthimi i infeksioneve të reja, pritet të hapet COVID4 Pas shtimit të ndjeshëm të rasteve me koronavirus, javën e ardhshme pritet të hapet Covid 4, por ende nuk është konfirmu
Pamje të frikshme! Shpërthimi i autobotit në autostradë u merr jetën 14 personave (VIDEO) Shpërthimi i një autoboti me gaz u ka marrë jetën 14 personave. Ngjarja e rëndë u regjistrua në komunën Jala të sh
Kryeministri paralajmëron shpërthimin e Luftës së Tretë Botërore Konflikti në Kaukaz mund të prekë pjesën tjetër të botës. Kryeministri armen, Nicole Pashinyan pretendon se Turqia rekru
Sa do të zgjasë pandemia, çfarë na mësoi Gripi Spanjoll, SARS dhe Ebola: Kostot e pritshme në ekonomi Me pandeminë e koronavirusit që tashmë ka hyrë në kulmin e saj, dilema të shumta janë ngritur. Sot askush nuk është n
Shpërthimi i tmerrshëm i bombës nga Lufta e Dytë Botërore në Poloni (VIDEO) Një bombë e Luftës së Dytë Botërore shpërtheu në Poloni gjatë një përpjekje për deminim. Bomba e quajtur Tallboy me p
Gjëmon Vlora, momenti i shpërthimit të eksplozivit mes qytetit (VIDEO) Shpërthimi i komanduar i pakos së dyshuar për eksploziv ka vërtetuar dyshimet e policisë. Oshëtima ka pushtuar qyteti
130 kg tritol për të hedhur në erë pallatin, shpërthimi plagos një ushtar Ditën e sotme forcat xheniere kishin programuar një shpërthim të telekomanduar, për një nga pallatet e dëmtuara rëndë ng
Shpërthimi vullkanik që zhduki çdo gjallesë Bota jonë ka lindur 233 milionë vjet më parë. Para kësaj date kishte ndodhur një zhdukje masive e çdo gjallese dhe shkak
Ylli Manjani del kundër listave të hapura: Është njësoj si shpërthimi i ujërave të zeza "Hapja e listave nuk e garanton të drejtën e zgjedhjes, por me shumë gjasë e rriskon..." Ish-ministri i Drejtësisë Yl
Pluhuri mbulon zonën, nis shpërthimi i pallatit që tërmeti e bëri të pabanueshëm IKMT ka kryer disa shpërthime të kontrolluara për shembjen e një pallati 13-katësh në Durrës, i cili u bw i pabanueshwm
Shpërthimi me eksploziv që alarmoi Tiranën, si është gjendja shëndetësore e Preng Gjinit Preng Gjini, shënjestra e atentatit të dyshuar pasditen e djeshme në kryeqytet e ka kaluar rrezikun për jetën dhe është
Artan Hoxha “zbërthen” atentatin ndaj Preng Gjinit: Të vrasim kudo që të jesh Shpërthimi me eksploziv mbrëmjen e sotme në një makinë tronditi Tiranën. Gazetari Artan Hoxha u shpreh se nga të dhënat
Vëllai iu vra një vit më parë, kush është shenjestra e shpërthimit me tritol Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë në zonën e Vasil Shantos. Një makinë, së cilës i ishte ven
Atentati me tritol te "Vasil Shanto" plagos edhe një kalimtar, shtetas italian Nga shpërthimi me lëndë eksplozivi te zona e ‘Vasil Shantos’ në Tiranë nuk u plagos vetëm Prend Gjini, vëllai i Tonin-Ar
Koronavirusi i merr jetën mësuesit 47 vjeçar nga Pogradeci Një mësues 47 vjeçar nga Pogradeci ka ndërruar jetë ditën e sotme si pasojë e infektimit me koronavirus teksa ndodhej i
Një muaj pas shpërthimit masiv, frikësohen sërish banorët e Bejrutit Vetëm një muaj pas shpërthimit masiv në Bejrut, banorët janë frikësuar sërish nga një zjarr i madh në Portin e Bejrutit.
Shpërthen trageti në Greqi, ka të lënduar Tragetin “Blue Horizon” në Heraklion të Kretës në Greqi ka shpërthyer mëngjesin e ditës së sotme. Sipas mediave greke
E mbijetuara e shpërthimit në Bejrut: Tmerr, toka filloi të tundej nën këmbët e mia! “Po takohesha me miqtë e mi për kafe në një kafene në lagjen Hamra, kur papritur toka po tundej poshtë këmbëve tona. Dik
Nuk ndalen me dorëheqjen e qeverisë, protestuesit në Beirut kërkojnë dënim me varje Qeveria e Libanit dha dorëheqjen pas shpërthimit shkatërrues të javës së kaluar në Bejrut. Njoftimet për neglizhencë nga
Shpërthimi dhe protestat në Beirut, dorëhiqet qeveria libaneze Qeveria e Libanit ka dhënë dorëheqjen pas shpërthimit shkatërrues të javës së kaluar në portin e Bejrutit, njoftoi minis