999 rezultate për

shperblime

Greqia kërkonte të përfitonte nga luftërat por nuk do të marrë asnjë cent nga Gjermania Gjermania e cilësoi sot një çështje të mbyllur problemin e dëmshpërblimeve për luftërat botërore, një ditë pas kërkesës
Rriten ndjeshëm dëmshpërblimet për aksidentet! Kuvendi vlerëson pozitivisht raportin vjetor të AMF Shlyerja e dëmshpërblimeve për të aksidentuarit ka qenë një problem mjaft i madh në vend, megjithatë kohët e fundit duke
Greqia i kërkon 269 miliard euro Gjermanisë për dëmet e luftës Parlamenti grek ka miratuar me shumice votash mbrëmjen e së mërkurës një rezolutë që është konsideruar historike pasi kë
"Shpërblimet e policëve me syrin e njerkës, disa pa asnjë qindarkë" (FOTO LAJM) Ish-kryeministri, Sali Berisha me anë të një statusi në Facebook, ka publikuar denoncimin e një punonjësi të policsë së
Nis sot shpërndarja e shpërblimeve për pensioniste Instituti i Sigurimeve Shoqërore në bashkëpunim me Postën Shqiptare do të fillojë nga sot pagesën e shpërblimit të festa
Partizani festë dhe shpërblime pas fitores, drejtuesit hapin "thesin" Partizani duket se e ka kthyer në një rutinë fitimin e derbeve kundër Tiranës, ku edhe mbrëmjen e djeshme mori një tjetë
Rriten pagesat e dëmshpërblimeve për aksidentet, revolucioni që po ndodh tek AMF (FOTO LAJM) Në intervistën e tij të parë në media pasi u zgjodh në krye të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Koçi deklaro
Shifra marramendëse, Belgjika ofron shpërblime të majme nëse fitojnë Botërorin Shifra të çmendura! Federata e Futbollit të Belgjikës ka vendosur një shpërblim të majmë te futbollistët në rast se fito
FIFA miliona euro shpërblime për "Rusia 2018" Kompeticioni i Botërorit është gara më e madhe për sa i përket kombëtareve dhe padyshim është shumë fitimprurës. Botë
Shqiptarët e pësuan nga lufta por serbët kërkojnë dëmshpërblime Jahir Bejta, kryetar i organizatës për dëmet e luftës “Ngritja e Zërit”, thotë se janë hartuar rreth 1 mijë padi të cila
Qeveria Serbe pretendon Botërorin, premton shpërblime Ditën e djeshme Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka bërë një premtim motivues për Kombëtaren e Serbisë nësë ajo do
Grafiku, zbardhen datat kur mund të tërhiqni shpërblimet e fundvitit Instituti i Sigurimeve Shoqërore dhe Posta Shqiptare, kanë firmosur sot marrëveshjen për shpërndarjen e shpërblimit të f
Shpallja e emergjencave dhe vendimi i qeverisë “Nano” për dëmshpërblimet Pa u tërhequr uji nga të gjitha shtëpitë dhe tokat e përmbytura, politika po debaton se si duhet trajtuar kjo situatë. P
Xhafa deklaron hapur: Policia heshti ca nga frika e ca nga shpërblimet Gjatë konferencës me Guardia Di Finanza Ministri i Brendshem Fatmir Xhafaj ka dhene mesazhe të forta në lidhje mekultivi
Di Francesco: Po marrim shpërblimet nga puna që bëjmë Eusebio Di Francesco paralajmëron se "kjo është vetëm pika fillestare për Romën" pasi ata kanë poshtëruar kampionët e an
Skënderbeu – Partizan, shpërblimet që kanë vendosur presidentët për lojtarët në rast të fitores Në “Elbasan Arena”, nesër (të enjten) Skënderbeu do të synojë të marrë fitoren e parë në grupin B të Ligë së Evropës në
Zhbllokohet pagesa e dëmshpërblimeve në bujqësi Qeveria e Republikës së Maqedonisë miratoi sot planin e aksionit për veprim rreth rasteve për dëmet e krijuara nga moti
Gramoz Ruçi pritet me protesta në Zharrëz: Pa dëmshpërblime s'ka votime! (VIDEO) Një incident i ka ndodhur sot sekretarit të Përgjithshëm të PS-së, Gramoz Ruçi i cili është duke bërë fushatë në Fier.
Rama hap "thesin" për mjekët: Shpërblime të majme për ata që lenë qytetin duke shkuar në fshat Rama mori pjesë në një aktivitet të QSUT-së së drejtuar nga Ogerta Manastirliu, ministrja e re e Shëndetësisë fill pas s
Shkodër, banorët protestojnë për dëmshpërblimet nga përmbytjet Përmbytjet në Shkodër në vitet 2010, 2011 shkaktuan dëme të mëdha materjale për banorët e zonave të përmbytura. Por