999 rezultate për

shpenzimet

Jetë më e shtrenjtë në Maqedoni, rriten shpenzimet Jeta në Maqedoni është më e shtrenjtë. Disa nga sendet ushqimore janë më të lira, por një pjesë e madhe e tyre janë më t
Striptistja bie nga shkopi 6 metra, pëson dëmtime serioze (VIDEO) Një striptistje në Dallas të Teksasit nuk i shkoi mirë shfaqja në klub. Genea pasi u ngjit në një shufër gjashtë metë
Ende pa nisur punë, Albin Kurti i kursen Kosovës 13 milionë euro Qeveria e Kosovës ka kursyer 13 milionë euro për shkak të formatit që Albin Kurti i ka dhënë kabinetit qeveritar duke ul
Shpenzime për restorante dhe hotele, ku renditen shqiptarët (FOTO LAJM) Për një vend si Shqipëria, me të ardhura të ulëta, sigurisht që shpenzimet për restorante dhe hotele do të kenë një pesh
10 klubet që shpenzuan më shumë në këtë dekadë, City i pari, Milani i 5 Ndërsa kalojmë nga vitet 2010 në 2020 shpenzimet në futboll nuk tregojnë shenja të ngadalësimit. Pak më shumë se tre
Pije dhe duhan, ky qytet i Shqipërisë ka shpenzuar dyfish më shumë se mesatarja Shqiptarët janë shquar për dashurinë e tyre ndaj pijes dhe këtë e tregon edhe tradita që ende vijon për prodhimin e verë
Si t’i rregulloni financat para se të hyni në vitin 2020 Ndërsa afrohet fundi i vitit 2019, shumë janë duke marrë vendime domethënëse që duan të zbatojnë në vitin e ardhshëm.
5 Mënyra të thjeshta, si t’i evitojmë shpenzimet e tepërta për festa Padiskutim, që festat e fundvitit, janë periudha më e bukur për gjithësecilin, por njëkohësisht është dhe periudha më kr
Avion privat e makina luksoze, "fëmijët e pasur" zbulojnë shpenzimet marramendëse për festat (FOTO LAJM) Fëmijët e pasur të "Instagram"-it ka bërë shpenzime marramendëse në këtë sezon festash. Nga pozat në avion privat der
Shpenzimet më të çuditshme të VIP-ave Pas një dite të gjatë, ikona e televizionit amerikan, Oprah Winfrey , bën banjë në një vaskë që është bërë posaçërisht p
KQZ publikon shpenzimet e fushatës, ja cila parti shpenzoi më shumë Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar sot raportet financiare që partitë politike kanë shpenzuar për fushatën e zgjedh
Gruevski ja hedh "Trajektores", kush do paguajë shpenzimet Ish-kryeministi i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski shpëtoi nga rasti "Trajektorja" pasi gjykata konstatoi vjetërsi
Institucionet e Qeverisë së Kosovës kanë shpenzuar 3.3 milion euro për telefona gjatë vitit 2018 Bazuar në raportin financiar të Ministrisë së Financave, në vitin 2018, Institucionet e Qeverisë së Kosovës kanë shpenzu
Bie ndjeshëm numri i lindjeve, ulen shpenzimet e familjeve shqiptare për veshje dhe edukim Më 2018-n shqiptarët ndanë si shpenzime për veshje nga buxheti i tyre më pak para se në vitin 2009. Sipas INSTAT 9 vi
"Varfërohen" shqiptarët e pasur, ku i çojnë të ardhurat Familjet e pasura shqiptare, 20 përqindëshi më të ardhurat më të larta, i ka limituar shpenzimet për hotele dhe restoran
Familjet e varfra: 80 % e buxhetit shkon për ushqime dhe faturat mujore, për arsimin zero Familjet e varfra në vendin tonë janë të destinuara të mbesin të tilla për shkak se të gjitha burimet financiare i përdo
56 mijë euro vetëm bileta! Dalin shpenzimet e udhëtimeve të Metës Presidenca ka publikuar shpenzimet e Presidentit Ilir Meta gjatë periudhës janar 2018- qershor 2019 gjatë lëvizjeve të t
Shqiptarët shpenzojnë më shumë për ushqime dhe arsim sesa europianët Shqiptarët shpenzojnë më shumë për ushqime dhe arsim, europianët për banesë dhe argëtim. Shpenzimet për ushqime, arsim d
Hashimi si president ka shpenzuar 1 milion euro nga xhepat e qytetarëve me dreka dhe udhëtime Që nga marrja e mandatit si President i Kosovës, Hashim Thaçi ka shpenzuar 1 milion e 337 mijë euro. Vetëm vitin e kalua
Funeral e më pas dasëm, të dyja në një ditë për të shmangur shpenzimet Një nuse ka shkaktuar zemërim tek miqtë e saj pasi kërkoi që të bashkonte ceremoninë mortore të tezes me dasmën e saj.