999 rezultate për

shpend

OBSH në alarm! Shënohet rasti i parë i "gripit të shpendëve" tek njeriu në Rusi Rusia ka regjistruar rastin e parë në botë lidhur me një virus të quajtur "gripi i shpendëve", ose ndryshe AH5N8, i cili
Shpend Ahmeti tregon "skenarin" e Kurtit: Do të bëhet kryeministër i Shqipërisë Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmetim e ka "fryrë" skenarin sipas të cilit ka aktualisht Albin Kurti. Sipas tij, Kur
Struci mund të vrasë një luan, çfarë duhet të dini për shpendin më të madh në botë (FOTO LAJM) Strucët janë zogj të mëdhenj, pa fluturim, që kanë këmbë të gjata dhe një qafë të gjatë që del nga një trup i rrumbullak
Struci mund të vrasë një luan, çfarë duhet të dini për shpendin më të madh në botë (FOTO LAJM) Strucët janë zogj të mëdhenj, pa fluturim, që kanë këmbë të gjata dhe një qafë të gjatë që del nga një trup i rrumbullak
Shpend Ahmeti paralajmëron: Mund të humbim 50 mijë vende pune Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë thirrje që të gjithë akterët politikë të dakordohen për një pako të përbash
Si asnjëherë më parë, shihet në Nartë shpendi i rrallë për Shqipërinë (FOTO LAJM) Në këto kohë që njeriu ka ndenjtur larg natyrës, duket se ajo ka gjetur momentin të marrë frymë lirisht. Në lagunën e
Kur do dalë Prishtina nga karantina? Përgjigjet Shpend Ahmeti Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar se nëse nuk rritet numri i të infektuarve me koronaviru
Zbulohet paraardhësi i pulës së sotme moderne Fosili më i vjetër i gjetur ndonjëherë i një kafkë moderne të shpendëve është identifikuar nga shkencëtarët – të cilët e
Shpend Ahmeti për koronavirusin: T'i shmangim tubimet Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka sugjeruar që për shkak të përhapjes së koronavirusit edhe në shtetet e rajonit,
Pas koronavirusit rikthehet gripi i shpendëve në Kinë, varrosen të gjallë 4 mijë zogj (FOTO & VIDEO) Sikur të kos mjaftonte koronavirusi, në Kinë është rikthyer dhe gripi i shpendëve. Deri më tani, virusi vdekjeprurës ka
Rebelimi i natyrës: Viruset që na vijnë nga mizoria jonë ndaj kafshëve Sars, gripi i shpendëve, gripi i derrit, sindromi i lopës së çmendur, ebolavirus, coronavirus dhe mbase (kush e di) hiv:
Kërcënohet Shpend Ahmeti, arrestohet i dyshuari Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, nuk e ka nisur edhe aq mirë javën. Të hënën ai është kërcënuar nëpëmj
Kryetari Shpend Ahmeti kërcënohet në zyrë Kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe asistenti i tij, Nezir Ismaili, janë kanosur. Lajmin e ka konfirmuar
Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti jep dorëheqje Kryetari i Partisë Socialedemokrate, Shpend Ahmeti, ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryetarit të partisë. Ai përmes n
Pasurohet lista e shpendëve në zonën Vjosë-Nartë, zbulohet një lloj i ri (FOTO LAJM) Për të dytën herë brenda muajit tetor, lista e shpendëve të Peizazhit të Mbrojtur Vjosë-Nartë pasurohet me një lloj të r
Prishtina ndëshkon Shpend Ahmetin, PSD zhgënjen me përkrahjen Ka filluar numërimi i votave nga zgjedhjet e parakohshme në Prishtinë. Nga ajo që shihet nga rezultatet e para, shihe
E thotë shkenca, mishi i shpendëve rrit rrezikun e kancerit Konsumimi i mishit të pulës i vë konsumatorët në një rrezik të lartë të një forme të rrallë të kancerit të gjakut. Dr
Del lista e kandidatëve për deputetë të PSD-së, mes tyre edhe Shpend Ahmeti (FOTO LAJM) Tre subjekte politike kanë dorëzuar sot në KQZ listën e kandidatëve për deputëtë. Express ka publikuar listën e PSD-
Krimi në Prishtinë, reagon Shpend Ahmeti Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Lagjen e Spitalit në Prishtinë ku mbeti i vrarë
Pamje të rralla nga Karavastaja, "shtëpia" e Pelikanit Kaçurrel (FOTO LAJM) Pelikani Kaçurrel ka filluar të shumohet e të kthehet përsëri në origjinë. Pelikani Kaçurrel rritet e zhvillohet në lagu