999 rezultate për

shpelle

Njihuni me drenicakun që edhe pas luftës nuk doli nga shpella Duket e pabesueshme por është e vërtetë. Ngjarja ka nodhur në Drenicë, kur tre persona ishin mbyllur gjatë luftës në një
Ky miliarder braktisi luksin për të jetuar në shpellë (FOTO LAJM) Për shkak të zhurmës së qytetit, kush e di se sa prej nesh kanë menduar më shumë se një herë që duan të ikin dhe të gjej
Në shpellën ku askush nuk ka shkelur më parë (FOTO LAJM) Tre muaj më parë, tre të rinj vendosën që të shkëlin në një territor të panjohur më parë; në thellësitë e Shpellës së Ar
Ra në "Shpellën e Pëllumbasit", rinisin kërkimet për gjetjen e 20 vjeçarit Ditën e djeshme dy të rinj ranë nga "Shpella e Pëllumbasit" në Tiranë. Njëri prej të rinjve u arrit të nxirrej por 2
Zhytet në një gropë me ujë, ajo që gjen befason të riun (VIDEO) Në pamjet e publikuara një i ri shihet duke u hedhur në një gropë të mbushur me ujë. Ai zhduket për disa sekonda para
Brenda shpellës më të madhe në botë (FOTO LAJM) Gruta Casa de Pedra apo Shtëpia e Shpellës së Gurit ndodhet në parkun Alto Ribeira të Brazilit. Është 1. 8 milje e g
Milioneri i cili braktisi qytetin për të jetuar në shpellë (FOTO LAJM) Angelo Mastropietro, i cili ka qenë drejtor i një kompanie australiane për disa vjet ka vendosur ta lë jetën e qytetit d
Shpërthimi i ujit ngujon në shpellë 8 pjesëtarë të një ekspedite Tetë pjesëtarë të një ekspedite në shpellën Hölloch në Zvicër, mëngjesin e së shtunës janë befasuar nga një shpërthim uj
Historia e 3 banorëve që qëndruan në shpellë tre muaj pa e ditur se Kosova u çlirua Duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Ngjarja ka ndodhur në Drenicë, kur tre persona ishin mbyllur gjatë luftës në n
U rrit në shpellë, sot është ndër njerëzit më të fuqishëm në botë (FOTO LAJM) Sot është ndër njerëzit me pushtetin më të madh në botë, megjithëse në vitet e para të jetës jetonte brenda një shpelle
Gjatë punimeve në autostradën Prishtinë - Shkup zbulohet një shpellë Organizata për mbrojtjen e mjedisit "Gjethi" ka njoftuar se dje, më 28 shtator 2017, gjatë punimeve në autostradën Prish
Mijëra dollarë për një natë në shpellë (FOTO LAJM) Nëse keni frikë nga errësira dhe jeni klaustrofobik atëherë këto "dhoma" hoteli do të jenë si një ferr për ju. Hotele
Kujtonin se ishte fole lepuri, por shokohen nga ajo që zbuluan (FOTO LAJM) Një vrimë e lepurit që është zbuluar në tokën e një fermeri në Angli, në fakt është një labirint që qon drejt një shpell
Ujvara e mahnitshme brenda shpellës 160 milionë vjeçare (FOTO LAJM) “Baatara Gorge” është një nga ujëvarat më të bukura në botë e rrethuar nga 3 ura natyrore të mahnitshme të vendosura një
Drogë dhe 20 kallëpe tritoli në një shpellë në Kukës, në kërkim poseduesit Policia e Kukësit bën me dije se ka bërë të mundur sekuestrimin e një sasie të konsiderueshme kanabis sativa dhe lëndë p
Shembet shpella gjatë kremtimit të një feste fetare në Brazil, ka viktima Një shpellë në të cilën po kremtohej një feste fetare në Brazilin qendror është shembur duke zënë poshtë besimtarët, njo
Sulmet ajrore shkatërrojnë spitalin e fshehur në shpellë (FOTO) Një spital i ndërtuar brenda një shpelle në verilindje të Sirisë, është mbyllur pas sulmeve ajrore të kësaj të diele.
Shpella e rikrijuar në 25 vite (VIDEO) Ra Paulette është një skulptor nga Nju Meksiko dhe është një ndër skulptorët më të veçantë në botë falë punës së tij.
Të kujt janë kafkat e gjetura në shpellën "Dardha" në Kërçovë? Vazhdojnë ende hetimet për mbetjet mortore të gjetura në shpellën "Dardhë" afër Kërçovës. Ndërkohë ekpertët po merre
Jetojnë prej 54-vjetësh në një shpellë, çifti refuzon të largohet Çifti i moshuar kinez ka jetuar dhe rritur fëmijët e tyre në një shpellë për 54 vjet. Ato janë 81-vjeçari, Liang Zif