999 rezultate për

shpellĂ

Vende që i kemi parë vetëm në ëndërr, 10 raste kur natyra bëri mrekulli (FOTO LAJM) Nën sipërfaqen e Tokës, aty ku dielli rrallë deperton, është një botë me gurë të çmuar, minerale, ujë , shpella gelqeror
Zbulohet shpella shekullore në Prizren Një shpelle shekullore rreth 8 metra e thellë e mbushur me stalagtitet ëstë zbuluar në Zhur të Prizrenit jo shumë larg n
Eja në Vlorë (FOTO LAJM) Të shkosh në Karaburun në ditët e sotme mund të quhet edhe privilegj. Harku "moratorium" vijon ta mbajë "mollë të ndalua
Zbulohet shpella në Gramsh, eksploruesit italianë japin detaje GRAMSH- 420 metra nën nivelin e detit u eksplorua një nga shpellat më interesante në Kabash, në rrethin e Gramshit. Kjo
Zbulohet shpella më e gjatë në botë lë pas shpellën "Namakdan" Kërkuesit izraelitë thonë se një shpellë kripe me stalaktite afër Detit të Zi është më e gjata në botë, duke thyer rekor
Mendoi se ishte një gropë lepuri, por gjeti një shpellë fantastike Në Shropshire të Anglisë ndodhet një shpellë e vjetër 700 vjeçari, shkruan Albeu.com Por është mjaft e çufitshme në f
Shkencëtarët gjejnë verë 6 000 vjeçare pak kilometra larg Shqipërisë (FOTO LAJM) Të gjithë e dinë se disa verëra sa më të vjetra të jenë, aq më të mira janë, por të paktë janë ata që do të provonin një
"Meshkujt shqiptarë janë shumë shpellarë" Arbër Çepani është një prej moderatorëve më të njohur shqiptarë, i cili prej disa kohësh qëndron në krye të emisionit t
Arbër Çepani flet për meshkujt shqiptarë: Janë shpellarë I ftuar sot në “Thumb” ishte Arbër Çepani i cili u ndal gjatë tek çështjet e jetës private. Ndonëse karriera e tij si si
Qytetari shtang Veliajn: Ne shpellarët të sollëm në pushtet, nuk duam dëshmorë të tjerë si Aleks Nika Një nga banorët e Unazës së Re që mori pjesë në takimin e kryebashiakut Veliaj është irrituar nga retorika e këtij të fu
Veliaj: Disa shpellarë nuk me ndalin Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka reaguar në lidhje me protestën e banorëve të Unazës së Re. Veliaj deklaro
Nuk do i besoni dot, nëntoka në këto vende ka krijuar mrekulli Nën sipërfaqen e Tokës, aty ku dielli rrallë deperton, është një botë me gurë të çmuar, minerale, ujë , shpella gelqeror
Ibrahimoviç surprizon fëmijët e shpëtuar nga shpella në Tajlandë Zlatan Ibrahimoviç është një njeri i madh edhe jashtë fushave të lojës. Së fundmi suedezi mori pjesë në emisionin e Elle
Kjo është shpella më e çuditshme në Librazhd, pas asaj të vajzës nudo që që joshte djemtë (FOTO LAJM) Pas shijimit të këtyre bukurive nisemi për një ndalesë tjetër ku gjatë rrugëtimit njihemi me mjaft bimë tipike të zonës.
Po ngjiste malin, fermeri gjen rastësisht një mrekulli të natyrës E gjerë mbi 150 metra dhe e lartë mbi 200 metra apo sa një ndërtesë 40 katëshe, llogaritet të jetë shpella më e madhe në
Përlotën botën, nxirren nga shpella të 12 futbollistët e vegjël Pas më se dy javësh të bllokuar në kushte të këqija shëndetësore brenda një shpelle në Tajlandën veriore, të 12 futbolli
Kryelajm botëror, sot pritet të fillojë operacioni i shpëtimit të fëmijëve nga shpella Zhytësit në shpellën në Tailandë janë gati të fillojnë operacionin me rrezik të lartë për të nxjerrë tetë djemtë e mbetu
Komplikohet aksioni për nxjerrjen e fëmijëve nga shpella Zyrtarët thanë se do të merrnin deri në katër ditë për të përfunduar aksionin për të shpëtuar tetë djem dhe trajnerët e
Tajlandë, futbollistët e bllokuar në shpellë nisin të praktikojnë zhytjen Ajo që dyshohej po ndodh. 12 djemtë e bllokuar prej 11 ditësh në shpellën “Tham Luang” në Tajlandë, kanë nisur të prakti
Njihuni me drenicakun që edhe pas luftës nuk doli nga shpella Duket e pabesueshme por është e vërtetë. Ngjarja ka nodhur në Drenicë, kur tre persona ishin mbyllur gjatë luftës në një