999 rezultate për

shpejtesine

Aksident i frikshëm në kufi, BMW-ja me shpejtësinë e erës shkakton kërdinë (VIDEO) Një tmerr i vërtetë mund të cilësohet një aksident i ndodhur në pikën e kalimit kufitar të Shën Helenas, në aksin nacion
Kinezët ndërtojnë trenin që kap shpejtësinë 600 km/h Në Kinë është një prototip i trenit, që në mënyrë teorike mund të arrijë lëvizjen deri në 600 kilometra në orë, falë tek
Radarët "kapin" 24-vjeçarin që po hynte në Tiranë me shpejtësinë e erës (VIDEO) Një 24 vjeçar është ndaluar nga policia rrugore në hyrje të Tiranës nga aksi i rrugës që vjen nga Elbasani duke udhëtuar
Rriteni shpejtësinë e internetit me këtë truk Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të humbur pa internet. Problemet me internet t
S'ka më xhirim gomash, BE merr vendimin drastik për shoferët e "çmendur" Ky është një lajm i keq për shoferët që e kanë qejf shpejtësinë dhe "vdesin" t'i thyejnë pak rregullat. Parlamenti E
I bënë shenjë të ndalonte, shqiptari i bën zbor policisë Një shqiptar 27 vjecar është vënë në pranga në Greqi pasi është kapur me drogë. Automjeti i cili vinte nga kufiri i g
Brenda avionit që tejkalon shpejtësinë e plumbit, prej 15 vitesh nuk lejohet të fluturojë (FOTO LAJM) BAC Concorde është një avion britaniko-francez që përdorej për transportin e pasagjerëve, i cili levizte nga 1976 deri n
Test shpejtësie te Arsenali, kush janë ‘raketa’ dhe ‘breshka’ e skuadrës Arsenali e ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme Premier Leaguen, teksa ka marrë dy humbje në dy takimet e para, nd
Shoferja që shtypi fëmijën për vdekje: E rrita shpejtësinë Një 35-vjeçare nga Tirana aksidentoi për vdekje një fëmijë 6 vjeç ditën e djeshme në Divjakë. Sipas saj, ka qenë fëmija
Njihuni me nëndetësen “përbindësh” të marinës amerikane Njerëzimit ka arritur që të kape dhe tejkalojë shpejtësinë e zërit në një mjedis me dendësinë e ajrit dhe ambiciet janë
Kush janë tre "rrufetë" e këtij Botërori Ylli portugez, Cristiano Ronaldo është lojtari që ka arritur shpejtësinë më të madhe deri më tani në Kupën e Botës “Rusi
Policia zbarkon në rrugë, pezullon 13 leje drejtimi (VIDEO) Policia rrugore ka nisur aksionin në fundjavë për të evidentuar dhe dënuar shkelësit e rregullava të qarkullimit rrugor.
Sulm terrorist në Francë, shoferi tenton të shtypë me makinë ushtarët (FOTO LAJM) Policia franceze është në kërkim të një shoferi i cili u përpoq të vrasë disa ushtarë jashtë një baze ushtarake në Franc
Bale rikthen shpejtësinë, Benzema kombinimet dhe Cristiano goditjet (VIDEO) Treshja e famshme BBC u rikthye të luajë përsëri bashkë pas 280 ditëve dhe kështu arriti të bëjë rikthimin më të mirë të
Këto janë 5 mënyrat se si ta kurseni karburantin e makinës Të gjithë ata që kanë një makinë problemin më të madh e kanë me konsumin e madh të karburantit. Shumë ankohen se makina
Aksi Elbasan-Tiranë i kalueshëm Pas dy ditësh bllokim, automjetet që vijnë nga juglindja nuk është e nevojshme te përdorin aksin e vjetër. Autoritet
Ky është presidenti që ka hobi shpejtësinë me makina Presidentët apo kryeministrat si të gjithë njerëzit e tjerë e kanë nga një hobi. Disa preferojnë notin, disa të tjerë sh
Kjo është makina më e shpejtë në botë (FOTO LAJM) “Hennessey Venom F5”, e cilësuar si makina më e shpejt në botë u prezantua ditën e djeshme në Panairin e SEMA. Marka
Keni internet të dobët në shtëpi? Ndiqni këto këshilla për ta forcuar Sot ka një numër pajisjesh që varen në Wi-Fi, si celularët, tabletët dhe laptopët. Ristartimi i ruterit nuk ju ndihmon p
Me këtë metodë mund ta forconi shpejtësinë e WiFi-së Vendi ku e vendosni ruterin e wireless-it është pjesa më e rëndësishme kur është fjala për rritjen e fuqisë së sinjalit