999 rezultate për

shpalljes

Bernie Sanders i trondit të gjithë: Mbledh shifrën rekord 24 orë pas shpalljes së kandidaturës Sipas zyrtarëve të fushatës së politikanit Bernie Sanders, në llogarinë e tij janë mbledhur katër milionë dollarë nga 15
U shkarkua se kërkoi paqe me kurdët në Turqi, akademiku tani punëtor ndërtimi Dikur ishte akademik në universitet, por tani është punëtor ndërtimi. Orhan Kaya nga Turqia, u shkarkua nga vala e shkar
Linjat e autobusëve Prizren - Prishtinë në grevë Në mëngjesin e sotëm ka filluar greva e operatorëve transportues të linjës Prizren-Prishtinë. Këta operatorë përmes n
Edi Rama reagon pas shpalljes "Qytetar Nderi" të Mazrekut Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit Parlamentar ka reaguar dhe në lidhje me shpalljen “Qytetar nderi” nga B
A po hetohet Llalla pas shpalljes në listën e zezë? Flet Marku Departamenti i Shtetit i ndaloi hyrjen në Shtetet e Bashkuara ish- Prokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë Adriatik Lla
Pas shpalljes i pafajshëm, reagon për herë të parë Fatmir Limaj Zëvendëskryeminsitri, Fatmir Limaj ka folur pas vendimit të sotëm të Gjykatës Themelore të Gjakovës ku është shpallur i
Naserit nuk i pëlqen organizimi i festës së Pavarësisë 10-vjetori i Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës u festua pa miqtë, të cilët mbështetën çlirimin dhe pavarësinë e Kosovës
Ky fshat i Kosovës ishte përgatitur për luftë ditën e shpalljes së Pavarësisë Rrobat, ushqimin e gjësendet tjera të nevojshme i kishin bërë gati javë me parë. Secili kishte ngarkuar aq sa mund të ba
11 fakte rreth ditës të shpalljes së Pavarësisë të Kosovës 17 shkurti i vitit 2008 kishte qenë një ndër ditët më të ftohta të vitit, mirëpo kjo nuk i kishte ndaluar qytetarët të d
11 fakte rreth Ditës së shpalljes së Pavarësisë së Kosovës 17 shkurti i vitit 2008 kishte qenë një ndër ditët më të ftohta të vitit, mirëpo kjo nuk i kishte ndaluar qytetarët të d
Emri, Greqia hedh poshtë idenë e shpalljes së referendumit Në bazë të marrëveshjeve ndërkombëtare, rajoni gjeografik Maqedonia nuk i përket vetëm Greqisë, thotë zëdhënësi i Qeveri
Si reaguan këngëtarët pasi Anxhela Peristeri fitoi (FOTO LAJM) Deri në votën e fundit askush nuk e merrte me mend se kush mund të fitonte mes Elhaida Danit dhe Anxhela Peristerit.
Sot, 105-vjetori i shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë Shqipëria feston sot 105-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Më 28 Nëntor të vitit 1912, Ismail Qemali dhe udhëheqës
E frikshme! Miss Albania nuk di as datën e shpalljes së Pavarësisë (VIDEO) Askush nuk kërkon mendim për historinë e vendit nga një marangoz, por është e sigurt se edhe ai, nëse është shqiptar apo
Arrestohet nënprefekti i Tiranës pak orë pas shpalljes në kërkim Pak pas shpalljes në kërkim është arrestuar nënprefekti i Tiranës, Fatos Kaja. Nënprefekti u shpall ne kerkim me vend
Priten rinumërime për kuvendet komunale Numri i madh i ankesave të paraqitura në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa nga ana e kandidatëve për kuvende k
Kryeministri spanjoll viziton për herë të parë Katalunjën pas shpalljes së pavarësisë Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy, u ka bërë thirrje banorëve të Katalunjës, që të mos votojnë për separatistët në z
Morata tregon si ndihet pas shpalljes "lojtari i ndeshjes" Alvaro Morata ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të Chelseat ku shpreh çlirimin e tij pas golit dhe asistit në nd
SHBA feston përvjetorin e shpalljes së pavarësisë (FOTO LAJM) 4 Korriku shënon ditën e shpalljes së pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës nga Britania e Madhe, në vitin 177
Nuk do ta besoni çfarë ka postuar Rama pak para shpalljes së fitores (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama, teksa po i afrohet fundi procesit të numërimit të votave, është bërë më aktiv në rrjetet sociale,