999 rezultate për

shpalljen

Basha kërkon shpalljen e emergjencës edhe në Laç Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vizituar banorët e prekur nga tërmeti në Laç. Pranë gjimnazit të qyte
Dorëzohet Meta? Dekreton dy ligje të miratuara nga Kuvendi Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të Tij, në m
Errësira më e madhe në histori, miliona banorë pa energji elektrike në Kaliforni Zjarret që kanë përfshirë Kaliforninë kanë bërë që pritet të shpallë gjendjetë shpallet gjendja e jashtëzakonshme. Mi
Kandidat për "Nobel", si e priti Kadareja shpalljen e fituesve (FOTO LAJM) Ismail Kadare ka vijuar rutinën e tij të përditshme duke pirë kafe pranë Parkut të Liqenit me botuesin dhe mikun e tij B
Befason Meta, shkon në këmbë në Kushtetuese, dorëzon ligjin për Teatrin Presidenti i Republikës Meta ka mbërritur në Gjykatën Kushtetuese për të depozituar kërkesën për shpalljen antikushtetue
Shembja e Teatrit, Meta kërkon shpalljen antikushtetues të ligjit Ditën e sotme, në ambjentet e Teatrit Kombëtar ka plasur përleshje mes artistëve, qytetarëve dhe në anën tjetër policisë
Kërkoi shpalljen e pavlefshme të votimeve, KQZ rrëzon Bindjen Demokratike Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, me votat e katër anëtarëve të Partisë Socialiste, ka kthyer ankimimet e Partisë Bindja D
Rrezikonin shqiptarët, dëbohen nga Tirana dy diplomatë iranianë Tirana zyrtare ka vendosur të shpallë persona të pa dëshiruar dy diplomatë të ambasadës së Iranit në vendin tonë. Bur
Skandali në Bularat, Shqipëria shpall "non grata" eurodeputeten greke Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka bërë dalje urgjente me anë të një deklarate të dhënë për mediat teksa kërko
Meta i shpall “luftë” Ramës, i kthen një tjetër ligj Presidenti Ilir Meta vetëm pak kohë pasi ktheu ligjin për Teatrin, ka vendosur që të kthejë një tjetër ligj. Me anë t
Legjenda e futbollit kërkon shpalljen e Januzajt "Njeriu i Vitit" pas nderit që i bëri Anglisë Legjenda e futbollit anglez, Gary Lineker, ka një mendim ndryshe për futbollistin shqiptar të Belgjikës, Adnan Januzajn.
Destani përgëzon Shkëndijën për shpalljen Kampion! Biznesmeni Lazim Destani ka përgëzuar ekipin e Shkëndijës pas shpalljes kampion në Ligën e Parë të Maqedonisë. Më pos
Afrohet data për shpalljen e rezultateve të Llotarisë Amerikane, si do të dalin fituesit Muaji Maj është i veçantë për qindra-mijëra qytetarë shqiptarë që kanë aplikuar për Llotarinë Amerikane pasi dalin përgj
Vetvendosja nuk ndalet, kërkon shpalljen e aktivistëve të pafajshëm Lëvizja Vetëvendosje përmes një reagimi kanë bërë me dije se nuk u mjafton masa e ndërprerjes së paraburgimit për aktivi
Deputeti i PDK kërkon shpalljen e gjendjes emergjente Deputeti i PDK-së, Andin Hoti ka kërkuar nga institucionet që të shpallet gjendje emergjente për shkak të përhapjes së g
Ky është reagimi i Krasniqit për shpalljen e pafajësisë së Limajt Zëvendës kryeministri i vendit, Fatmir Limaj u shpall sot i pafajshëm për të gjitha pikat e aktakuzës për rastin gjyqës
Mlladiqin e pret burgim i përjetshëm Ish-të burgosur në Bosnje dhe Hercegovinë, rreth 50 sish, si dhe përfaqësuese të shoqatës “Nënat e Srebrenicës dhe Zhepë
Më në fund KQZ jep sinjal për shpalljen e rezultateve përfundimtare Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) gjatë kësaj jave do t’i shpallë rezultatet përfundimtare për kuvendet komunale në v
Italia nuk përkrah shpalljen e pavarësisë së Katalonjës Shpallja e pavarësisë së Katalonisë është një veprim shumë serioz që kalon kufijtë e ligjit që Italia nuk e njeh dhe nuk
Komisioni Evropian, "pa koment" për shpalljen e pavarësisë së Katalonjës Komisioni Evropian ka bërë të ditur se nuk ka komente të reja, pasi që rajoni i Katalonisë deklaroi pavarësinë nga Spanj