999 rezultate për

shoqerive

Masoneria dhe Iluminati: Shoqëritë e fshehta më të çuditshme Nga kohërat më të lashta e deri më sot shoqëritë e fshehta karakterizohen nga larmia e qëllimeve dhe objektivave që ndje
DETAJET/ Asnjë përfaqësues nga qeveria Rama, kush e bëri të mundur dorëzimin e Alvinit Ditën e sotme republika Arabe Siriane ka reaguar lidhur me dorëzimin e të miturit shqiptaro-italian Alvin Berisha.
Meta nuk dekreton ligjin për privatizimin e shoqërive tregëtare Presidenti Iliri Meta ka vendosur mos dekretojë ligjin për privatizimin e shoqërive tregëtare. Në përfundim të shqyr
Këta janë 13 "më të fortët" e një prej shoqërive sekrete më të famshme të Amerikës Në vitin 1832, studentët e Universitetit të Jeilit në SHBA – duke përfshirë edhe babain e presidentit të ardhshëm Uillia
Papa Françesku: Shoqërive të sotme u mungon dhembshuria Papa Françesku në fjalimin e tij për Vitin e Ri ka thënë se shoqëritë janë duke u bërë të ftohta dhe kalkuluese, dhe se
Rritën çmimet e siguracionit të makinave, ja si e pësuan kompanitë Rritja e menjëhershme e çmimit të policave të sigurimit për automjetet shkaktoi reagime të mëdha tek shoferët, por ky ve
"Vrasës të lindur!" (VIDEO) Provat shkencore tregojnë se lufta është e lidhur ngushtë me shoqërinë njerëzore. A mos jemi të destinuar të jetojmë në
Sindikata e Transporteve paralajmëron protesta Sindikata e Pavarur e Transporteve paralajmëron bllokimin e tunelit në rrugen Tiranë- Elbasan në shenjë proteste për kon
Bankat regjistruan 387 mijë kredimarrës në 2013-n Në fund të vitit 2013 subjektet bankare dhe financiare kanë raportuar në total 954,307 kredi në regjistrin e Bankës së S
Siguracionet e makinave, ja rregullat e reja Ligji i ri për veprimtarinë e sigurimit dhe risigurimit që synon forcimin e mbrojtjes së konsumatorëve përmes një rregul
Firmat piramidale kthejnë paratë tek kreditorët Administratori i Shoqërive Huamarrëse njofton nisjen e procesit të ndarjes së parave të ish-firmave piramidale. Sipas nj
MEI konsultë me grupet e interesit për ligjin e tregtimit të naftës e gazit Në kuadër të iniciativës për ndryshimin e ligjit nr.8450, datë 24.2.1999 "Për përpunimin, transportimin dhe tregtimin e
Evazioni fiskal, zbardhen emrat e 5 shoqërive shqiptare Pesë shoqëri shqiptare renditen mes 100 mijë kompanive sekrete të krijuara në parajsat fiskale nëpër botë, në atë që nji
Volebek mbyll misionin me ligjëratën në UEJL Në Universitetin e Evropës Juglindore (UEJL) do të qëndrojë komisionari i Lartë i OSBE-së për Pakicat Kombëtare, Knut Vo
Barça, truprojë për të mbrojtur Neymar Siç raporton "Elconfidencial.com", Barcelona duket se ka nisur të ushtrojë edhe një tjetër detyrë, atë të shoqërisë "Sec
Keqkuptimet e multikulturalizmit dhe krizat e shoqërive ballkanike Lajmet që na vijnë tregojnë për tensione të ndryshme mes popullsive me identitete kombëtar
METE u heq licencat 45 shoqërive minerare Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës ka vendosur revokimin e lejeve minerare për 45 shoqëri, të cilat operojn
Shtyhet dorëzimi i statuteve të bizneseve Drejtori i Qendrës Kombëtare të Regjistrimit Tom Kola ka deklaruar sot se dorëzimi i statuteve apo të dhënat në lidhje m
PS: Policia, presion transportit urban Partia Socialiste ka denoncuar presionin që sipas saj struktura shtetërore po ushtrojnë ndaj shoqërive të transportit ur
PS: Policia, presion transportit urban Partia Socialiste ka denoncuar presionin që sipas saj struktura shtetërore po ushtrojnë ndaj shoqërive të transportit ur