123 rezultate për

shoqerise

AAK vendos tė mėrkurėn si ta kundėrshtojė Qeverinė AAK-ja pėrmes njė njoftimi pėr mediat njofton se vendimi pėrfundimtar i kėsaj partie pėr kohėn dhe mėnyrėn se si do tė k
Bushati: Mbėshtetje pėr projektet nė Tetovė (FOTO LAJM) Ditmir Bushati ka qenė nė Tetovė pėr tė ndjekur nga afėr punėt pėr rregullimin e qytetit dhe fshatrave pėrreth nga vėrsh
Transmetim historik i faljes sė Bajramit nė Gjermani, nė xhaminė e imamit shqiptar Nga xhamia nė Penzberg tė Munchenit do tė bėhet pėr herė ta parė transmetimi i faljes sė namazit tė Bajramit tė Madh.
Veseli: Integrimi evropian, vizion konsensual i shoqėrisė Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli, ėshtė shprehur sot se, roli i Kuvendit nė pėrshpejtimin e proceseve integr
Koment / Njė shoqėri qė "ushqehet" me dhunė Nga Altin Tufa - I dhunuar ėshtė roli i atyre prindėrve qė nuk komunikojnė, nuk dinė tė orientojnė fėmijėt e tyre, tė ci
Skandaloze / Ja ēfarė u mėsohet nxėnėsve tė klasės sė II-tė (FOTO) Nė njė prej librave tė klasės sė dytė nė Kosovė, nxėnėsit mėsojnė se si tė ofendojnė tė tjerėt. Kjo nuk ėshtė hera e
Gruevski-Peterle: Integrimi nė BE dhe NATO shumė i rėndėsishėm Pas takimin me liderin e BDI-sė Ali Ahmeti, Alojz Peterle ėshtė takuar edhe me kryeministrin Nikolla Gruevski. Sipas
Kandidatėt pėr bankinėn e Milanit (FOTO) Milani i sezonit tė ri pritet tė jetė nėn markėn “Made In Italy” . Ancelotti pėr momentin mbetet njė objektiv qė vėshtir
Veliaj: Ligji pėr hapjen e dosjeve, test pėr moralin e shoqėrisė Ministri i Mirėqėnies Sociale dhe Rinisė, Erion Veliaj, ka nėnvizuar se hapja e dosjeve tė Sigurimit tė Shtetit, pėrbėn
SPECIALE/ Kumari, kanceri i shoqėrisė shqiptare Speciale nga Albeu.com - Dėshira pėr t’u pasuruar shpejt, shpesh bashkėjeton me varfėrinė. Dhe kur zgjidhjen nuk e sheh
Mbreti i "Coca Cola"-s kineze gati tė marrė Milanin Nga Tajlanda nė Kinė. Kontinenti mbetet i njėjtė por jo kandidatėt. Milani shikon pėrherė me mė shumė drejt tregut aziat
Bejta: Punoni nė interes tė shoqėrisė ose dorėhiquni Nė ditėn e dytė tė Kongresit Tematik tė BDI-sė, nėnkryetari i Bashkimit Demokratik pėr Integrim, Nevzat Bejta, i ftoi tė
VV: Blerand Stavileci foli si Millosheviēi Lėvizja VETĖVENDOSJE! ėshtė e shqetėsuar pėr gjuhėn e pėrdorur sė fundi nga Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stav
Gjosha: Bashkėpunimi me shoqėrinė civile nė shėrbim tė qytetarėve Ministrja e Integrimit Europian, Kladja Gjosha, mori pjesė sot nė takimin me grupet e interesit pėr konsultimin e Udhėr
Kryetari Skender Bruēaj: ISIS ėshtė kanceri i shoqėrisė, dituria rruga e vetme larg ēdo lloj radikalizmi Kryetari i Komunitetit Mysliman tė Shqipėrisė, Skėnder Bruēaj ėshtė i tronditur nga sulmi terrorist nė Francė, por edhe
Ekskluzive / Kėmbanė alarmi pėr abuzimin me tė miturėn, ja qėndrimi i sociologes Fatkeqėsisht, abuzimi me tė miturėn nė spital ėshtė kthyer nė ēėshtjen e ditės, ndėrsa ėshtė krijuar njė panik. Videoska
Bashkė, pro SBASHK-ut! nga Albrim Badallaj Ėshtė irrelevante tė diskutohet kjo temė. Sė paku kėshtu e shofim ne brezat e rinjė, tė cilėt kemi
Kaos Juve-Inter, pėrplasje Agnelli-Moratti Kaos total nė Serie A me protagonistėt e pėrhershėm, Interin dhe Juventusin. Kėtė herė shkak pėr ndezjen e shkėndijės u
Prifti ortodoks: Mbulimi i gruas, shpėtimi i shoqėrisė (VIDEO) Njė prift ortodoks nė Beograd ka rrėfyer nė mėnyrė tė sinqertė, sesi e shikon ai mbulesėn e gruas myslimane dhe gjithash
Milan-Seedorf, shihemi nė gjyq! Filipo Inzaghi ka bėrė njė nisje fantastike pėr sezonin e ri tė Milanit dhe pėr kėtė nuk ka askush dyshime, por nga ana
 
Policia e Tiranės ka arrestuar mėngjesin e sotėm Ismail Morinėn, tė njohur ndryshe edhe si “Ballist” Morina, ndėrsa nė fuoristradėn e tij ka gjetur njė pistoletė TT me 30 fishekė si dhe 30 bileta pėr ndeshjen Shqipėri-Serbi.

Policia e Tiranės ka arrestuar mėngjesin e sotėm Ismail Morinėn, tė njohur ndryshe edhe si “Ballist” Morina, ndėrsa nė fuoristradėn e tij ka gjetur njė pistoletė TT me 30 fishekė si dhe 30 bileta pėr ndeshjen Shqipėri-Serbi.