999 rezultate për

shoqerise

Tensione në mbledhje, Veliaj i mbyll gojën avokates Që në nisje të mbledhjes mes kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj dhe artistëve të teatrit Kombëtar, ka pasur tensione.
Krizë modelesh suksesi Në rutinën e përditshmërisë mediatike dhe televizive realiteti nuk është ai që njohim dhe prekim në jetën tonë por ajo ç
Disa pjestarë të Shoqërisë Civile i dërgojnë letër BE-së për vizat Shoqëria civile e Kosovës ka shkruar në letër të hapur për Komisionin Evropian, Parlamentin Evropian dhe Këshillin e Bas
Alkooli apo lëndët narkotike, kush dëmton më shumë Nëse ju keni menduar ndonjëherë se cila është më e dëmshme, pijet alkolike apo kanabisi, duket se shkenca përfundimisht
Kazinot, sëmundjet shkatëruese të shoqërisë në Tetovë Në Tetovën e dy universiteteve, në Tetovën e çerdheve të partive politike sot në mënyrë legale me amimin e shtetit funks
Ky është reagimi i shoqërisë civile për shkarkimin e prorektores Masë radikale konsiderohet prej një pjese të shoqërisë civile vendimi i Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinë
Marrëveshja për detin Shqipëri-Greqi protestohet edhe në Prishtinë Prishtina ka qenë destinacioni i radhës i shoqërisë civile në Shqipëri për të protestuar kundër marrëveshjes së detit me
Ja si do të dukeshin liderët e famshëm si femra! (FOTO LAJM) Historikisht, burrat që mund të vrisnin ariun më të madh, të ngrinin gurin më të madh dhe të hipnin në kalë më të shpejt
Shoqëria civie kërkon ratifikimin e demarkacionit Dhjetë organizata të shoqërisë civile u kanë bërë sot thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të ratifikojnë marrëv
Protestë në Burrel: Greqisë të mos i falet asnjë pëllëmbë det Protesta e shoqërisë civile kundër marrëveshjes me greqinë për çështjet e detit është zhvendosur në qytetin e Burrelit.
Shoqëria civile në Kosovë është e përgjumur Shoqëria civile në Kosovë nuk po tregohet mjaftueshëm aktive për trajtimin e shqetësimeve të mëdha të qytetarëve, siç ja
Bllokohen llogaritë e shoqërisë që shfrytëzoi rafinerinë e Ballshit Administrata Tatimore do të verifikojë të gjitha transaksionet bankare të shoqërisë IRTC, e cila shfrytëzoi për më shumë
Kërcënonin sipërmarrësit italianë, gjashtë shqiptarë në pranga Policia italiane ka ndaluar 6 shtetas nga Shqipëria në provincën e Kozencës. Mediat italiane shkruajnë se 6 shqiptar
Bilanci 2016, Albpetrol realizon 1.5 miliardë lekë fitim Këshilli Mbikëqyrës i shoqërisë Albpetrol sh.a ka miratuar bilancin e vitit 2016 ku Albpetrol ka arritur të bëjë një fit
Pas vizitës së kryetares vijnë aktakuzat e para Ekaterina Trendafilova, kryetarja e Dhomave të Specializuara, javën e ardhshme do ta vizitojë për herë të parë Kosovën
Meta: Të rinjtë e kualifikuar duhen mbajtur në Shqipëri Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në takim zotin Robert Benjamin, Drejtor për Europën Qendrore dhe Lindore në Ins
Vjen akuza e parë ndaj Haradinajt Kryeministri Ramush Haradinaj është akuzuar nga tri organizata të shoqërisë civile, për ndërhyrje në kompetenca të Kuven
Xharra: Shpend Ahmeti po synon zvarritjen e ndërtimit të xhamisë së madhe Anëtarja e PDK-së, Arbana Xharra e ka bërë përgjegjës Shpend Ahmetin për vonesat që kanë të bëjnë me ndërtimin e Xhamisë
Ballkani, shoqëria civile e dobët, institucione të dobta Forumi i 6 i Shoqërisë Civile i Ballkanit Perëndimor, organizuar nga Komiteti Europian Ekonomik dhe Social (KESE) në bas
Konflikti, Këshilli Mbikëqyrës i OSHEE-së "rrëzon" drejtorin teknik Disa ditë më parë, drejtori teknik i OSHEE-së Haki Mustafa shkarkoi nga detyra kreun e OSHEE-së së Elbasanit, Bukurosh M