999 rezultate për

shoqeri

COVID-19/ Nuk ka më vende në terapi intensive, mjekëve u duhet të zgjedhin kush do të jetojë Zvicra po kalon ditë të vështira për shkak të valës së COVID-19 që ka pushtuar vendin. Zvicra ka njoftuar se 876 vend
Policia reagon për shoqërimin e ish-deputetit Kastriot Islami: Na fyeu Policia e Tiranës ka reaguar në lidhje me arrestimin e ish-deputetit Kastriot Islami, duke dhënë sqarime për ngjarjen dh
Meta për shoqërimin në polici të Kastriot Islamit: Hakmarrje politike dhe personale Presidenti Ilir Meta ka reaguar për shoqërimin në polici të ish-deputetit Kastriot Islami, duke e konsideruar një akt të
"Çfarë turpi", Kastriot Islami reagon sërish për shoqërimin në polici Ish-deputeti Kastriot Islami ka reaguar sërish në lidhje me shoqërimin në polici një ditë më parë, teksa u kap pa maske
Tension gjatë shoqërimit në komisariat, arrestohen 3 persona në Korçë Tre të rinj ranë në prangat e Policisë së Korçës, në kuadër të operacionit policor “Perimetri”, ndërsa gjatë shoqërimit
Punësimi i maqedonasve në emër të shqiptarëve, paralajmërohen ndryshime ligjore Punësimet e maqedonasve që deklarohen si shqiptarë nuk kanë të ndalur, ndërkaq Qeveria pretendon se nuk mund ta ndalë kë
Shkodranët padisin Voltana Ademin Këshilli bashkiak socialist i Shkodrës ka paditur kryetaren demokrate në detyrë, Voltana Ademin. Padia është ngritur
Sektet satanike pushtojnë Serbinë, praktikat e frikshme Një numër i madh sektesh operojnë në Serbi, ndërsa mediat lokale japin alarmin se mes tyre fshihet një numër i madh sekt
E BUJSHME/ Zbulohet biseda private me klubin tjetër, Ronaldo largohet nga Juventusi? Juventusi u skualifikua nga Liga e Kampioneve, por megjithatë Kristiano Ronaldo është në Lisbonë ku do të zhvillohet edh
Nëna e 21-vjeçarit të zhdukur: Shoqëria e tij e dorëzoi në dorën e hasmit Pas lajmit të transmetuar në News 24 për zhdukjen e 21-vjeçarit Klevis Lleshi në rrethana misterioze paraditen e 5 gusht
Britanikët nuk pyesin për COVID-19, nisin sërish festat e çmendura (FOTO LAJM) Fundjava ka rikthyer edhe festat e të rinjve në Britani. Pavarësisht paralajmërimeve të shumta të qeverisë për të res
Duket si 20, por kjo grua i ka thyer pritshmëritë (FOTO LAJM) Gjithmonë është diskutuar se cili është sekreti i grave dhe vajzave aziatike të cilat duket gjithnjë shumë të reja. K
Transformimet e befta, ndryshimet drastike që bën make up-i (FOTO LAJM) Ndoshta make-upi është vërtet zgjidhja dhe ju bën të ndiheni më mirë me veten. Të kesh disa njolla më tepër në fytyrë
Flasin mësueset e vajzave: Anisa dhe Blerta ishin të qeta, por jo të hedhura në shoqëri Tirana dhe e gjithë Shqipëria u trondit disa ditë më parë nga vdekja e një nënë dhe e bijës së saj, saktësisht Zhaneta d
Veliaj "kërcënon" shoqëritë e transportit: Po nuk nisët punën, ju hiqet licensa Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka folur ditën e sotme për transportin publik duke shprehur dakordësinë që të ulet
Presidenti i Maqedonisë: Dështuam në zbatimin e masave për virusin Presidenti Stevo Pendarovski në intervistën javore për “Radio Evropa e Lirë” ka deklaruar se një pjesë e shoqërisë dësht
Nga brenda familjes deri te ato në grup, rastet kur shoqëria shqiptare u trondit nga përdh*nimet Ditën e djeshme një ngjarje e rëndë tronditi qytetin e Tiranës. Një vajzë vetëm 15 vjeç ishte përdhunuar nga një 65
Problemet me pasurinë, shkarkohet gjyqtarja Fatmira Hajdari Komisioni i Posaçëm i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren Fatmira Hajdari. Nga seanca e mëparshme u njoft
Pasi nuk i eci as me PD e as me PS, Rudina Hajdari bashkohet me shoqërinë civile "Prandaj sot u bashkova me Nismën Thurje dhe organizatat e shoqërisë civile për të ndarë me ta ecurinë e deritanishme të
Rrjetet sociale dhe shoqëria Kampanjat e ndryshme ‘online’, thirrjet, postimet mund të na shërbejnë që të kemi rininë si partnere përgjatë ndërtimit