999 rezultate për

shoqata

E trishtë, COVID-19 u merr jetën tre infermierëve në vendin tonë (FOTO LAJM) Ditën e djeshme dy infermierë kanë humbur betejën me koronavirusin. Lajmin e hidhur e bëri me dije Shoqata e Infermierëv
Skandali me sanitaren, reagon Shoqata e Infermierëve Shoqata e Infermirëve të Shqipërisë ka reaguar në lidhje me ngjarjen ku një sanitare duke u hequr si infermiere i ka mar
Ulet çmimi i abonesë, Shoqata e Transportit Publik tregon arsyen Këtë muaj çmimi i abones është ulur nga 16 mijë në 12 mijë lekë të vjetra. Tashmë abonetë nuk shiten më në kioskat ku ja
Vdekja e mjekut 48 vjeçar, reagon shoqata: Sërish asnjë masë mbrojtje ndaj bluzave të bardha Shoqata e Infermierëve ka reaguar pas lajmit se mjeku Bledi Nini humbi betejën me koronavirusin. Nini ndërroi jetë n
"Sa të vërteta janë shifrat që publikohen?" Shoqata e mjekëve dhe infermierëve reagon ndaj presioneve Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë në një deklaratë bërë në rrjetin social facebook flet për presion në drejtim të mje
Pse po vetëvriten pacientët me COVID-19? Shoqata e Infermierëve ngre akuza Janë ngjallur dyshime të mëdha pas rastit të dytë të vëtëvrasjes së një pacienti me COVID-19. Pikërisht për këtë ka r
Hoqi maskën dhe nuk respektoi distancën, gazetarët padisin Presidentin e Brazilit Shoqata e Gazetarëve në Brazil pritet të padisë presidentin, Zhair Bolsonaro, pasi hoqi maskën në një konferencë për med
Shoqata e Transportit: Bashkia do na falte taksën, por na solli zarfin Shoqata e Transportit Ndërqytetas i ka kërkuar Bashkisë së Tiranës që të heqë taksën për këtë sektor. Në një konferen
ZYRTARE/ Të hënën nisin punë autobuzat në Tiranë pas 3 muajsh pushim Pas njoftimit të bërë nga Bashkia e Tiranës, Shoqata e Transportit ka konfirmuar se ditën e hënë do të rinisë puna për t
Veliaj i kërcënoi me licensën, shoqata e transportit nuk tërhiqen: Nuk punojmë! Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ditën e djeshme kërcënoi kompanitë e transportit publik me heqje license, nëse ata
Shoqata e Transportit thotë "jo" edhe për të hënën, presin t'i plotësohen kërkesat Transporti urban nuk do të nisë as të hënën, pavarësisht se Ministria e Shëndetësinë tha se do të niste. Shoqata e T
Pezullimi i transportit publik, shoqata nesër ngrihet në protestë Pas pezullimit të transportit urban për të dytën herë si pasojë e shpërthimit të koronavirusit, shoqata e Transportit Nd
Urbanet nuk nisin më 15 Qershor, reagon Unioni i Shoqatave të Transportit Publik Pavarësisht deklaratës së kryeministrit Rama se transporti urban do të nisë punën ditën e hënë, Unioni i Shoqatave të Tr
Kërcënon Shoqata e transportit: Nuk dalim në 15 qershor nëse s’plotësohen kërkesat Përfaqësues të Shoqatës së Transportit Publik kanë protestuar sot përpara kryeministrisë, duke kërkuar plotësimin e kërk
Neymari i lidhur ngushtë me telashet, e denoncon shoqata LGBT Telashe për Neymar Juniorin në Brazil. Sulmuesi i PSG-së është denoncuar në vendlindje për qëndrimin e tij homofobik. Gj
Transporti urban vijon të jetë i bllokuar, shoqata njofton protestë para ministrisë Përfaqësuesit e Shoqatës së Transportit kanë njoftuar se ditën e hënë përballë Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energji
Shoqata Profesionale e Futbollistëve: 22 % të lojtarëve aktual dhe të dikurshëm gjenden në depresion Shoqata Profesionale e Futbollistëve (PFA) foli me 262 anëtarë midis mesit të prillit dhe mesit të majit për të vlerësua
Shoqata e lokaleve letër Ramës: Rihapje sa më parë, pa kufizim orari! (FOTO LAJM) Shoqata e Bareve, Restoranteve dhe Clubeve i ka drejtuar një letër publike kryeministrit Edi Rama. Në letër, Shoqata
"Mos e prisni", Shoqata e Bukës thirrje furrave: Çfarë duhet të bëjnë që të mos përhapin COVID 19 Shoqata e Bukës, Pastiçerisë dhe Brumrave u ka bërë një thirrje të gjithë furrave të bukës të ndalojnë së preri bukën, m
Reagon ashpër shoqata pas arrestimeve të arkitektëve për dëmet e tërmetit Ditën e sotme për herë të parë ka reaguar Shoqata e Arkitektëve të Shqipërisë për arrestimet pas tërmetit të 26 Nëntorit