999 rezultate për

shohin

Hulumtime të reja tregojnë se kafshët mund të shohin ngjyrat që nuk mund t’i imagjinojmë Spektri i dritës është përgjegjës për shumë gjëra. Ngjyrat që shohim varen plotësisht nga gjatësia e valëve të ndrysh
Mustafa Nano: Meshkujt shqiptarë thonë "bingo" kur shohin gjak, nëse jo duhet të qepeni! Në monologun e tij këtë të premte në “Provokacija”, Mustafa Nano ka prekur një çështje delikate të shoqërisë shqiptare.
Japonia pritet të dënojë të gjithë ata që ecin në rrugë teksa shohin telefonin Japonia ka marrë një vendim "drastik" për të gjithë ata kalimtarë të cilët shohin telefonët gjatë ecjes. Shumë shpejt
Njihuni me 10 stadiumet më të zjarrtë ku kundërshtarët shohin makthe Tifozët janë një shtysë e madhe për lojtarët në fushë, në mënyrë që ata të japing më të mirën e tyre dhe të arrijnë rezu
Vajza dhe vjehrra shohin tmerr me sy, aktori i jep fund jetës (FOTO LAJM) Aktori i njohur i Hollywood, Hagen Mills i dha fund jetës së tij pasi dyshohet se qëlloi nënën e fëmijës së tij. Ngja
Dje i morën zvarrrë, sot policët me dylbi shohin protestën nga tarraca (FOTO LAJM) Ditën e sotme po mbahet protesta pas shembjes së teatrit Kombëtar. Forca të shumta policie po vëzhgojnë nga tarracat
Te Dortmundi nuk e shohin katastrofë nëse një lojtar rezulton pozitiv me koronavirus Drejtori i Borussia Dortmundit, Carsten Cramer, thotë se nuk do të ishte katastrofë për Bundesligën gjermane nëse një lo
Rummenigge: Tani e gjithë bota do ta shikojë Bundesligën (FOTO LAJM) Drejtori i përgjithshëm i Bayern Munich, Karl Heinz Rummenigge, ka dhënë mendimin e tij për vazhdimin e sezonit në Bunde
Për herë të parë, shkencëtarët mund të shohin se si truri regjistron kujtimet teksa flemë Shkencëtarët e dinë prej kohësh që truri ka nevojë për gjumë për të rishfaqur ngjarjet e ditës dhe për t'i transferuar a
Reagon gruaja që u tërhoq zvarrë nga policia: Nuk më shohin sytë nga dhimbja Protesta e sotme e shoqërisë civile në Sheshin Skënderbej u shoqërua me momente tensioni mes policisë dhe protestuesve.
Bimë rozë dhe deti gri, njihuni me ishullin e rrallë me fenomene të veçanta (FOTO LAJM) Në lentet e fotografes Sanne De Wilde, Pingelap, një ishull i vogël koralor në oqeanin Paqësor, asgjë nuk është ashtu si
Epidemiologu në Maqedoni: Ato që nuk e besojnë coronavirusin le të shkojnë në Klinikën Infektive të shohin se si humbet jeta (VIDEO) Epidemiologu Dragan Danillovska në itnervistë për TV24 ju bëri thirrje atyre personave që nuk besojnë coronavirusin të s
Meghan Markle thyen pritshmeritë, amerikanët të gatshëm ta shohin presidente (FOTO LAJM) Meghan Markle dhe Princi Harry janë vendosur në Los Angeles të SHBA, pas dorëheqjes sensacionale nga rolet në familjen m
Edhe ju shikoni gjithmonë Story-t tuaja në Instagram? Ka një shpjegim për këtë Me siguri secili prej jush, hap Instagramin sheh pafund Story dhe përfundon duke klikuar mbi Storyn e fundit që ka publi
As perde e as grila, pse holandezët lejojnë të shihet nga jashtë çdo gjë që ndodh në shtëpitë e tyre Për shumë vizitorë, teksa enden rrugëve mahnitëse të Amsterdamit apo qyteteve të tjera, një nga zbulimet më interesante
Kanë një muaj që nuk shohin prindërit, ish-deputeti i kushton postim prekës nipërve në Itali Ish-deputeti i Partisë Socialiste Namik Dokle ka bërë një postim prekës në rrjetet sociale, që i dedikohet nipit dhe mbe
Bjellorusia "qeveri më vete", nuk shohin arsye për të ndalur futbollin As pandemia e koronavirusit nuk po dal futbollin në Bjellorusi. Sekretari gjeneral i Federatës së Futbollit të Bjello
Qeveria nuk u dërgoi pensionin në shtëpi, pensionistët "thyejnë" karantinën "Janë të detyruar të dalin vetë pasi, posta shqiptare nuk po jua dërgon në shtëpi siç shohin në TEATRIN QEVERITAR në ekr
Në Itali e shohin të larguar nga Milani, flet Ibra: Kush mund ta parashikonte koronavirusin? Zlatan Ibrahimoviç mund të ketë luajtur ndeshjet e tij të fundit me fanellën e Milanit, pasi nga Italia çdo ditë e më sh
Të "fshehtat" e aeroportit, 9 sekretet e atyre që na kontrollojnë pasaportat dhe bagazhet (FOTO) Aeroportet shpesh ndihen si vende të huaja me grupet e tyre të rregullave dhe natyrisht, sekreteve. Vetëm njerëzit që p