999 rezultate për

shmangur

Punimet te ish-sheshi Shqiponja: Rrugët ku duhet të kaloni për të shmangur trafikun në ditët në vijim Policia rrugore ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë drejtuesit e automjeteve për shmangien e trafikut si pa
Gjithë vëmendja te Halloween, si u maskuan VIP-at shqiptarë (FOTO LAJM) Halloween tashmë është kthyer në një festë vjetore që festohet çdo vit më 31 tetor. Kjo festë për herë të parë është
"Manjaku" Bartome, përdor pandeminë për ta shmangur votëbesimin "SPORT" ka pasur qasje në letrën që Josep Maria Bartomeu, president i Barcelonës, i dërgoi dje presidentit të përkohshëm
A do të rikthehet karantina në Shqipëri? Rama: Do të ishte fatale! "Një mbyllje përsëri do të ishte shumë herë më me probleme e shumë më tepër pasoja në të gjitha aspektet dhe për të gjit
Rivaldo këshillon Barcelonën: Messi duhet të pushojë për të shmangur lëndimet Ikona braziliane e futbollit, Rivaldo, beson se Messit duhet t’i jepet pushim. Lionel Messi ishte i angazhuar me komb
I dedikon një këngë, Demi Lovatoi bën bllok në çdo aplikacion ish-it Pas ndarjes nga Demi Lovato, Max Ehrich ka publikuar një këngë të re të titulluar ‘I’m afraid’. Nga teksti kuptohet se k
Po bëjnë sërish xhiron e rrjetit, Melania refuzon puthjen e Trump (VIDEO) Çifti Melani dhe Donald Trump janë vënë sërish në vëmendje me veprimin e tyre. Në përfundim të fjalimit të saj në ko
Këshilla për të shmangur rreziqet e motit të nxehtë Këshilla për të shmangur rreziqet e motit të nxehtë Me ardhjen e verës, Instituti i Shëndetit Publik ka nisur një fus
Këshilla për të shmangur rreziqet e motit të nxehtë Këshilla për të shmangur rreziqet e motit të nxehtë Me ardhjen e verës, Instituti i Shëndetit Publik ka nisur një fus
Tragjedia në Bejrut mund të ishte shmangur! Gabimi shkaktoi mbi 100 viktima e 4000 të plagosur Mbrëmjen e djeshme Bejrut u shkatërrua nga një shpërthim i cili ka shkaktuar mbi 108 të vdekur dhe 4000 të plagosur.
Nxit dëshirën seksuale, por ky produkt duhet shmangur gjatë verës Të gjithë i njohin aftësitë e specit të kuq dhe sidomos atij djegës. I njohur si një prej produkteve që ndihmon për të n
Policia "super aksion", arreston dy shitësit që tregtonin vaj plazhi dhe çumçakëza Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin policor “Akciza” duke arrestuar dy persona pasi tregtonin produkte kondraban
Ushqimet që duhet të konsumoni dhe shmangni në verë Muajt e verës duhet të bëni kujdes me ushqimet, jo vetëm në cilësinë por edhe në llojin që konsumoni. USHQIMET QË DUH
U dëmtua nga tërmeti, IKMT shemb pallatin në Shijak (VIDEO) Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, shembi ditën e sotme pallatin e dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit 2019
Këto janë 3 mënyrat gjeniale për të shmangur djersitjen Me rritjen e temperaturave një siklet më vete është djersitja, e sidomos në pjesën e sqetullave, kur dalin dhe njolla du
Pacolli paraqitet i sëmurë për të shmangur karantinën Pas aterrimit në Aeroportin e Tiranës, deputeti Behgjet Pacolli është nisur drejt kufirit në Vërmicë për të hyrë në Koso
Habit Rama, poston poezi për karantimin nga COVID-19 (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka publikuar një poezi të vjetër por që ia ka përshtatur realitetit të ditëve të vështira që po ka
Rregulli i 6 sekondave për të shmangur infektimin Koha me të cilin ekspozoheni me një person të infektuar ka shumë rëndësi nëse dhe ju do të bëheni një i prekur apo jo.
''Një plan Marshall për Evropën'', BE gati të investojë miliarda për të shmangur katastrofën Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka pranuar se Evropa ka nevojë për një Plan Marshall. Ajo u k
Restoranti “Panevino” zgjeron shërbimin, trajnim dhe masa të rrepta për të shmangur përhapjen e COVID-19 Restoranti Panevino pjesë e Maritim Hotel Plaza Tirana ka vendosur që të zgjerojë shërbimin Delivery me një meny të pas