999 rezultate për

shmangni

Shmangni këtë aks rrugor në Shqipëri gjatë mbrëmjes së sotme! Punimet në nëpër akse të rëndësishme në vend shpesh bëhen burim i madh trafiku e në rastet më të këqija edhe aksidente.
7 gjëra që i ndodhin trupit nëse shmangni mëngjesin E dini që çdo ditë duhet të konsumoni pesë vakte: mëngjes, drekë, darkë dhe dy mes vakte, një pasdite dhe një në mesditë
Si të shmangni ndjesinë e fryrjes në stomak Ushqimet që shkaktojnë gazra Dietat e pasura në fibra bimore rekomandohen gjerësisht, pasi kanë efekte mjaft t
Nëse nuk doni të rrisni fëmijë të paedukuar shmangni këto 5 gabime Fëmijët janë kapriçiozë, është pjesë e natyrës së tyre dhe shpesh ne tentojmë t’i nënvlerësojmë ata. Megjithatë, këto
Gjashtë gjërat që duhet të shmangni përpara një udhëtimi me aeroplan Fluturimi është gjithmonë stresues, edhe për ata që nuk kanë frikë nga avionët Të qëndrosh për disa orë në avion nuk
Shmangni këto ushqime kur jeni në restorante Është shumë e vështirë të mbash mend disa rregulla se çfarë duhet të hash dhe jo, sidomos kur je në një restorant dhe je
Protesta e opozitës, Ambasada Amerikane: Shmangni grumbullimet e mëdha Ashtu si edhe në protestat e kaluara, edhe sot ambasada e SHBA u ka bërë thirrje qytetarëve amerikanë që të shmangin gru
Po e detyroni partnerin t’ju japë duart, këto veprime duhet ti shmangni urgjentisht Një marrëdhënie në çift gjithnjë kërkon kohë, impenjim, durim dhe korrigjim të sjelljeve tuaja bazuar në atë çka partner
Keni telashe me kolesterolin, shmangni këto ushqime Kolesteroli është armiku kryesor i zemrës. Prandaj janë disa ushqime që duhet të shmangni. Pijet e gazuara Sheqeri
Zbuloni disa mënyra si të shmangni stresin Një kërkim i ri ka zbuluar që njerëzit 60 e ca vjeç që punojnë në punë shumë stresante dhe kanë pak liri dhe mundësi për
Këto ushqime nuk duhen ngrënë asnjëherë në mëngjes Shumica prej nesh kur zgjohemi herët në mëngjes zgjedhim të hamë disa ushqime të caktuara të cilat mendojmë që janë të s
Horoskopi për ditën e enjte, me kë është fati? Dashi-Kjo ditë do të jetë e mbushur me nervozizëm, ku bëni mirë që të mendoheni para se të flisni, në mënyrë që të shman
HOROSKOPI/ Shmangni stresin në punë dhe përplasjet me kolegët Dashi Dashuria: Mundohuni të gjeni paqen e brendshme që ju mungon për një kohë: nëse dashuria nuk shkon siç duhet, pj
Si t’i shmangni me lezet këto 5 pyetje nga punëdhënësi Intervistat e punës janë një nga përvojat më të sikletshme të jetës. Të ulur përballë me shefin që po ju interviston për
HOROSKOPI/ Shmangni diskutimet në çift dhe familje, këtë shenjë e pret një “stuhi” Ky është horoskopi për ditën e premte, 18 janar 2018. Dashi Do të jetë një ditë e mbushur me stres dhe ankth në të
Mos i hani këto ushqime me barkun bosh Stomaku reagon në mënyra të ndryshme ndaj ushqimeve të caktuara kur ai është bosh. Disa ushqime të shëndetshme nuk mund
Si të shmangni shëndoshjen gjatë festave të fundvitit Festat janë më pranë se kurre dhe dietologët rekomandojnë që të mos përfundoni mbipeshë, duke i bërë më të vetëdijshëm k
Thirrje mërgimtarëve: Shmangni Serbinë, kaloni nga Shqipëria Taksa 100% e vendosur nga Qeveria e Kosovës kundrejt produkteve të Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës, ka acaruar dhe më sh
Mos kini më frikë nga sëmundjet e trashëgueshme, si t'i shmangni Sipas revistës shkencore “Nature”, shkencëtarët kanë arritur të përdorin për herë të parë teknikën e korrigjimit të gjen
Si të shmangni ashpërsimin e lëkurës gjatë vjeshtës Ekzema mund të jetë jashtëzakonisht irrituese dhe e dhimbshme për njerëzit që vuajnë nga kjo gjendje e lëkurës. Ndërsa h