999 rezultate për

shmangni

Çdo gjë nis nga tryeza, shmangni këto 5 ushqime pasi shkaktojnë fryrje barku dhe diarre Të gjithëve mund të na ndodhë të vuajmë nga diarreja, dhe për ta parandaluar një gjë të tillë duhet të jemi të informuar
9 mënyra për të identifikuar alergjinë nga qumështi dhe si të shmangni simptomat Ju ndoshta njihni njerëz, të cilët janë alergjikë ndaj ilaçeve të caktuara, agrumeve dhe kimikateve. Por a keni dëgjuar
Moti i keq, Policia e Kakavijës: Shmangni udhëtimet drejt Greqisë Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokastër deklaron se ditën e sotme autoritetet e Policisë greke, në bazë
Ç'është dhe si ta shmangni "fytyrën sushi" Nëse pas një vakti të mirë me sushi, jeni zgjuar në mëngjes paksa e fryrë në fytyrë, duhet të jeni familjarë me atë që a
HOROSKOPI/ Sot shmangni polemikat, veçanërisht në dashuri Dashi Sot përpiquni të shmangni polemikat, veçanërisht në dashuri. Do të jetë një ditë mjaft e nënshtruar për sa i pë
Kohë pandemie! Cilat ushqime duhet të shmangni dhe cilat jo Të ushqyerit shëndetshëm është kurdoherë me rëndësi, veçanërisht në ditë pandemie. Nëse jeni të infektuar me Covid, e ke
6 këshilla të thjeshta për të mos u sëmurur këtë dimër Gripërat dhe virozat e dimrit shpesh na bëjnë të lëmë punën disa ditë ose të anulojmë planet për pushime dimërore. Paran
Këshilla për të ngrënë shëndetshëm gjatë pandemisë së COVID-19 Gjatë pandemisë duhet të ushqehemi shëndetshëm në mënyrë që të rrisim sa më shumë imunitetin, për të parandaluar infekti
6 këshilla të thjeshta për të mos u sëmurur këtë dimër Gripërat dhe virozat e dimrit shpesh na bëjnë të lëmë punën disa ditë ose të anulojmë planet për pushime dimërore. Paran
Këshilla për të ngrënë shëndetshëm gjatë pandemisë së COVID-19 Gjatë pandemisë duhet të ushqehemi shëndetshëm në mënyrë që të rrisim sa më shumë imunitetin, për të parandaluar infekti
Reshje të dendura e rrëshqitje dheu! Njoftimi i rëndësishëm i ARRSH për shqiptarët ARRSH dhe Policia Rrugore kanë dhënë njoftimin e rëndësishëm për drejtuesit e mjeteve pasi i gjithë vendi është përfshir
Ndiheni të stresuar? Këto janë ushqimet që duhet të shmangni Megjithëse mund t’i injorojmë, ka disa ushqime që ndikojnë tek emocionet duke shkaktuar ankth dhe stres. Ekspertët thonë
3 gjërat që duhet të bëni çdo mëngjes për një ditë sa më të mirë Është e rëndësishme t’i kushtoni rëndësinë e duhur rutinës së mëngjesit, pasi ajo çfarë bëni në orët e para të mëngjesit
HOROSKOPI/ Kjo shenjë të shmangë diskutimet e panevojshme me partnerin Dashi Në fund të muajit mund të keni disa probleme në dashuri por edhe disa vështirësi në punë. Kështu që përpiquni t
Si të shmangni "mjegullën" tek syzet kur mbani maskë? Për ata që mbajnë syze, mbajtja e një maske në fytyrë paraqet një problem të madh: avullin. Nëse jeni mësuar të vendosni
Këshilla për të ngrënë shëndetshëm gjatë pandemisë së Covid-19 Gjatë pandemisë duhet të ushqehemi shëndetshëm në mënyrë që të rrisim sa më shumë imunitetin, për të parandaluar infekti
HOROSKOPI/ Koha e duhur për të pajtuar miqësitë që janë ndërprerë për arsye të kota Dashi Në fund të muajit mund të keni disa probleme në dashuri por edhe disa vështirësi në punë. Kështu që përpiquni t
Si të shmangni "mjegullën" tek syzet kur mbani maskë? Për ata që mbajnë syze, mbajtja e një maske në fytyrë paraqet një problem të madh: avullin. Nëse jeni mësuar të vendosni
Gabimet që duhet të shmangni çdo natë për të ngadalësuar plakjen Ndonëse është një proces natyral që nuk evitohet dot, plakja mund të ngadalësohet nëse shmangni disa gabime. Një gjumë i
Këto ushqime nuk duhen ngrënë asnjëherë në mëngjes Shumica prej nesh kur zgjohemi herët në mëngjes zgjedhim të hamë disa ushqime të caktuara të cilat mendojmë që janë të s