999 rezultate për

shmangim

Albin Kurti: Nuk i shmangim bisedimet me Serbinë, por së pari drejtësi e punësim! Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha në një intervistë me Zërin e Amerikës se nuk i nënçmon bisedimet me S
Trafiku i rënduar në Tiranë, cilat rrugë duhen ndjekur që ta shmangim Për shkak se në shumë nga rrugët kryesore të Tiranës vazhdojnë të kryhen punime, lëvizja në kryeqytet me makinë është bë
Rama i prerë për maskën: Të shmangim me çdo kusht një mbyllje tjetër Kryeministri Edi Rama, deklaroi se masat për të parandaluar përhapjen e COVID-19 duhet të respektohen për dy arsye shumë
A do të rikthehet karantina në Shqipëri? Rama: Do të ishte fatale! "Një mbyllje përsëri do të ishte shumë herë më me probleme e shumë më tepër pasoja në të gjitha aspektet dhe për të gjit
A mund t’i shmangim sëmundjet e trashëgueshme? Sipas revistës shkencore “Nature”, shkencëtarët kanë arritur të përdorin për herë të parë teknikën e korrigjimit të gjen
Rama falenderon BE-në për ndihmën dhe ka një thirrje: Të shmangim rimbylljen Kryeministri i vendit, Edi Rama ditën e sotme që është edhe Dita e Europës, ka falenderuar ambasadorin e BE në vendi
Si të shmangim dhimbjet e shpinës kur punojmë në kompjuter nga shtëpia Në kohën kur bota po përballet me koronavirusin COVID-19, shumica e njerëzve kanë nisur të punojnë nga shtëpia. Më po
Si të shmangim dhimbjet e shpinës kur punojmë në kompjuter nga shtëpia Në kohën kur bota po përballet me koronavirusin COVID-19, shumica e njerëzve kanë nisur të punojnë nga shtëpia. Më po
Basha thirrje qeverisë: Rishikoni buxhetin, të shmangim krizën Lulzim Basha ka bërë një deklaratë për mediat lidhur me situatën e koronavirusit në vend dhe masat e qeverisë për parand
Shpend Ahmeti për koronavirusin: T'i shmangim tubimet Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka sugjeruar që për shkak të përhapjes së koronavirusit edhe në shtetet e rajonit,
Manifestoi me flamurin e SHBA, ambasadorja nxjerr bllof Metën: Nuk e mbështesim! Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, reagon ndaj manifestimit të thirrur nga Presidenti Ilir Meta.
Ëndrrat e këqija, makthet, përse i shohim, mesazhet që na dërgojnë dhe a mund t’i shmangim? Ato janë më shumë se të këqija. Janë të makthshme, torturuese dhe përndjekëse. Pikërisht kur ne kemi nevojë për të pushu
Si të shmangim "ngjitjen" e tepëruar ndaj partnerit Kur fillon një histori dashurie, gjithçka duket shumë e bukur. Emocionet e fillimit bëjnë që dy partnerët të jetojnë faz
Si mund t’i shmangim sëmundjet e trashëgueshme? Sipas revistës shkencore “Nature”, shkencëtarët kanë arritur të përdorin për herë të parë teknikën e korrigjimit të gjen
Osmani dhe Alimi: Të shmangim befasitë dhe të gëzojmë "Ballistët" Trajneri Qatip Osmani dhe kapiteni Alimi folën në konferencë për shtyp para ndeshjes së kthimit me Nomme Kalju në raundi
Një metodë si mund të shmangim mizat Tani me vapën mizat bejne "kërdine". Për t’i shmangur ato përgatitini këtë ‘kurth’ për mizat që mund të mblidhen nëpër s
Sy të kuq në foto, mësoni pse ndodh dhe si mund ta shmangim Të gjithëve na ka ndodhur të paktën një herë teksa kemi bërë një foto sytë na kanë dalur të kuq. Nganjëherë pupilat t
Presidenti Meta: Po rrezikojmë shumë, jemi në kohë të shmangim përplasjen Presidenti Ilir Meta, ka komentuar nga studio e emisionit “Përballë" edhe krizën politike që ka mbërthyer vendin. Met
Berisha: Të shmangim humbjen me Izraelin, Skocia vendimtare Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha ishte sot në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Izraelin. Berish
Studimi i ri jep shpresë, si t’i shmangim sëmundjet e trashëgueshme? Sipas revistës shkencore “Nature”, shkencëtarët kanë arritur të përdorin për herë të parë teknikën e korrigjimit të gjen