999 rezultate për

shkupit

Prokuroria heton inçizimet për vrasjen e së premtes në Çair Prokurori publik nga Prokuroria e Shkupit ka ndërmarrë të gjitha veprimet e duhura për zbulimin e autorit dhe motivit pë
Anulohet festimi i vitit të ri në qendrën e Shkupit Është anuluar pritja e Vitit të Ri 2018, ndërsa paratë e planifikuara do të dhurohen për Spitalin për fëmijë Kozle.
Biznesmeni Enver Maliqi emërohet nënkryetar i Shkupit Biznesmeni i njohur nga Shkupi, pronar i kompanisë Gemak Trade, Enver Maliqi është zëvendëskryetari i ri i Shkupit. S
Ndotja e ajrit në Maqedoni, mbi pesëfishin mbi nivelin e lejuar Është rikthyer ndotja e ajrit. Shkupi, Tetova dhe Kumanova në 24 orët e fundit kanë qenë qytetet me ajrin më të ndotur
Ky është shkupjani që vrau futbollistin në Aerodrom? (FOTO) Policia ka njoftuar zyrtarisht se autori i vrasjes së mbrëmshme në Aerodrom të Shkupit është ende i panjohur. Mirëpo
Identifikohet autori i dyshuar i futbollistit Janushev Një keqkuptim midis dy miqve ka përfunduar me një shkëmbim zjarri në lagjen Aerodrom të Shkupit. Mësohet se Martin J
Konstituohet Këshilli i ri i qytetit të Shkupit Është konstituar edhe Këshilli i ri i Qytetit të Shkupit. Gjithsej 45 këshilltarë, 21 prej të cilëve nga LSDM-ja, 17
Grupi i Kumanovës dërgohet me autoblinda në Gjykatë (FOTO LAJM) Gjykata Penale e Shkupit sot duhet të njoftojë aktgjykimin për ngjarjet në "Lagjen e trimave" në Kumanovë ku në maj të v
Humb jetën në klinikën e Shkupit një i burgosur Një 60-vjeçar me iniciale P.J nga Shkupi, i burgosur në burgun e "Idrizovës" ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme në Qendr
Një tjetër foshnje e porsalindur ndërron jetë në klinikat e Shkupit Një tjetër foshnjë e porsalindur ka ndërruar jetë në Klinikën për gjinekologji në Shkup. Bëhet fjalë për vdekje që vj
KSHZ konfirmon rezultatet për raundin e parë të zgjedhjeve lokale, nuk ka rivotim Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve pas marrjes së vendimeve për paditë nga Gjykata Administrative, mbajti sonte një seancë
Bullgaria dhe Greqia, të gatshme të ndihmojnë Shkupit në zbatimin e reformave Bullgaria dhe Greqia janë të gatshëm të ndihmojnë Maqedoninë për zbatimin e reformave për fillimin e negociatave për anë
Turku rrihet brutalisht nga 10 veta në qendër të Shkupit Një shtetas turk është rrahur mbrëmë brutalisht nga 10 veta në Shkup. Incidenti ka ndodhur kur një grup personash ka
Ganiu, Zaev dhe Shilegov mblidhen për kampusin e UNT-së Sot në orën 16.00 në hapësirat e kazermës Ilinden, kandidati Visar Ganiu do të takohet me Kryeministrin Zoran Zaev dhe m
Këta janë këshilltarët e ri qytetit të Shkupit LSDM-ja në Këshillin e qytetit të Shkupit do të përfaqësohet me 21 këshilltarë, VMRO-DPMNE-ja me 17, BDI-ja me 3, BESA 2
Petre Shilegov, kryetari i ri i qytetit të Shkupit Petre Shilegov nga LSDM-ja është kryetar i ri i qytetit të Shkupit. Sipas rezultateve nga 100 për qind të të dhënave
Ndërpritet procesi i votimit në Aerodrom të Shkupit Në vendvotimin numër 2686 në Komunën Aerodrom me ndërhyrjen të policisë është ndërprerë procesi i votimit, njoftojnë nga
Zgjedhjet zbrazin Çarshinë e Vjetër të Shkupit (FOTO LAJM) Zgjedhjet lokale që po zhvillohen sot në Maqedoni si duket kanë preokupuar të gjithë qytetarët. Kryeqyteti, sot është
Maqedonia voton sot për zgjedhjet lokale Në Maqedoni sot mbahen zgjedhjet e gjashta lokale pas pavarësisë së vendit. Qytetarët zgjedhin kryetarë dhe këshilltarë
VMRO-DPMNE mbajti tubim përfundimtar në Shkup Premtime për fillim të epokës së re për zhvillim të komunave përmes projekteve me afate konkrete për kushte më të mira p