999 rezultate për

shkupit

Dimitrov zbulon lëvizjen e fundit të Shkupit dhe Athinës Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, deklaroi për “Reuters” se Athina dhe Shkupi do të formojnë
BESA po ndahet në dy parti: Kasami në qeveri, grupi i Shkupit në opozitë Lëvizja BESA u nis si një parti kundër sistemit, por duket se tashmë do të bëhet pjesë e këtij sistemi që kundërshtoi që
Bilall Kasami shfaqet triumfues ndaj grupit të Shkupit (VIDEO) Gjatë fjalës së tij, Bilall Kasami i shkarkuar nga anëtarët e partisë tha se nuk ka konflikt brenda Besë-s, por një garë
Shqipja vazhdon të bastardohet në Shkup Në Shkup, përveç që është e vështirë të gjesh tabela komunikacioni në gjuhën shqipe, problematike janë edhe gabimet e sh
Besa po shkon drejt ndarjes, thërrasin dy konferenca Lëvizja BESA – krahu i Shkupit, sot në Tetovë do të mbajë press konferncë për të sqaruar edhe dilemat mes dy grupeve dhe
Digjen dy makina në mes të Shkupit, policia në këmbë për të kërkuar autorët Dy automjete të markës “Golf” në dy lokalitete të ndryshme në Shkup janë djegur gjatë natës. Siç njoftoi edhe MPB, më
Shkup: Prani e lartë e grimcave PM10 Ndotja enorme e ajrit ka ndezur alarmin tek banorët e Shkupit të cilët kërkojnë urgjentishtë masa afatgjate për zgjidhje
"Katimerini": Në Greqi ka dallime të brendshme rreth çështjes së emrit të Maqedonisë Për problemet në jetën e brendshme politike në Greqi, për pritjet e Athinës nga Shkupi, për zgjidhjet e mundshme, për pr
Autoritetet shfuqizojnë vendimin për transport falas Nga dita e nesërme rikthehet transporti publik me pagesë. Autoritetet e Shkupit kumtuan se masa për autobusë pa pagesë p
Maqedoni, nga nesër transporti publik falas Nga sot filloi zbatimi i masave urgjente kundër ndotjes së ajrit. Ministria e Ambientit Jetësor mëngjesin e sotëm njofto
Hasani: Luftuam 45 minuta për jetën e Burimit por plagët ishin të rënda! Drejtori i urgjencës në Klinikën e Shkupit, Ilir Hasani, në një deklaratë për MIA ka thënë se Burim Idrizi i cili mbrëmë
Digjet shtëpia e shqiptarit në Shkup Biznesmeni Shefki Haliti ka dhënë detaje lidhur me vilën e djegur mbrëmë në Matkë të Shkupit dhe pronarin e saj. Ai ka q
Protestë para Kuvendit të Maqedonisë për helmimin e qenëve dhe maceve (FOTO&VIDEO) Shoqata të ndryshme për mbrojtën e kafshëve sot kanë protestuar para Kuvendit të Maqedonisë, duke kundërshtuar ashpër he
Shkupi vazhdon të jetë një nga kryeqytetet më të ndotura në botë Shkupi vazhdon edhe të premten të jetë një nga kryeqytetet më të ndotura në botë. Matjet e mbrëmshme në stacionin kryeso
Anulohen fluturimet në aeroportin e Shkupit Mjegulla edhe sot në mëngjes ka shkaktuar probleme në zhvillimin e komunikacionit në vend. Në aeroportin e Shkupit so
Mjegulla anullon fluturimet nga Shkupi Mjegulla e dendur që ka përfshirë rajonin e Shkupit ka shkaktuar probleme në trafikun ajror. Një pjesë e fluturimeve
Shilegov takohet me Erion Veliaj në Tiranë Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, gjatë vizitës në Tiranë u takua edhe me kryetarin e Bashkisë së Tiranës,
Ky është qeni që bëri kërdinë në lagjen Aerodrom të Shkupit (FOTO) Bashkia e Shkupit ka dalë me njoftim zyrtar në lidhje me kërkimet për kapjen e qenit i cili mbrëmë vonë sulmoi gjashtë q
Shkup, fëmija 8 vjeçar shtypet nga makina para syve të atit Babai dhe djali i tij tetëvjeçar janë shtypur dje nga një makinë në rrugën “Pero Nakov” në Shkup. Sipas informatave t
Lumi Vardar del nga shtrati rrezikon qytetin e Shkupit Pas reshjeve të shumta të shiut në Shkup, lumi Vardar ka dalë nga shtrati në disa vende. Nga Drejtoria për Punë Hidro