999 rezultate për

shkupit

Shkupi i pushtuar nga qentë endacakë, qindra sulme Sulmet e qenve endacak në qytetin e Shkupit, assesi të parandalohen. Ky problem shumë vjeçar me të cilën ballafaqohen po
Horror, qeni ka zvarritur një këmbë të njeriut në afërsi të varrezave të Shkupit Një pamje horror është regjistruar mbrëmë në mbrëmje në rrugën “Boca Ivanova”, në portën e dytë të varrezave “Butel”.
Shkupi jep një milion denarë ndihmë për Athinën Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov sot ka pasur bisedë telefonike me kolegun e tij athinas Jorgos Kaminis dhe
Trafikoi 16 emigrantë, arrestohet shkupiani Mbrëmë në autostradën Gjevgjeli-Shkup nga MPB-ja kanë vërejtur dy automjete duke lëvizur në shpejtësi të madhe drejt Shk
Qyteti i Shkupit nuk do të mbulojë dëmet e qytetarëve, era ka qenë shumë e fuqishme Kreu i Shtabit për mbrojtje dhe shpëtim i Qytetit të Shkupit, Emill Duroviq tha se sot qytetarët që kanë pësuar dëme nga
Kapen 43 emigrantë të jashtëligjshëm në Maqedoni Policia në autostradën Kumanovë – Tabanoc, ka zbuluar një furgon me targa të Shkupit në të cilin janë transportuar 43 em
Hapen 24 vende punë në Klinikën e Shkupit, nxitoni për aplikim Klinika universitare për kardiologji në Shkup ka hapur konkurs për punëtorë shëndetësor dhe administrative. Kjo klinikë
Kryetari i Shkupit nervozohet me shitësit ilegalë E papranueshme është që në kryeqytetin e një shteti evropian, siç pretendojmë të jemi, të ketë njerëz që shesin në mënyr
Në këto lagje të Shkupit sot s'ka ujë Pa ujë sot nga ora 10:00 deri në përfundim të punëve do të jenë shfrytëzuesit e rrugëve “Nikolla Trimpare” dhe objektet
Shkupi në hall, s'ka punëtorë për të pastruar oxhaqet Vetëm 6 kandidatë kanë aplikuar për trajnimin me pagesë për oxhak-pastrues të cilin e shpalli Bashkia e Shkupit para 10
Vdes aktori i njohur në Maqedoni (VIDEO) Dje ka ndërruar jetë aktori nga Maqedonia, Salaetin Bilal (1942 – 2018). Njoftimin për vdekjen e tij e ka bërë administr
Shkupi pushtohet nga gjarpërinjtë (FOTO) Kohëve të fundit qytetarët e Shkupit postojnë çdi ditë e më shumë fotografi të gjarpërinjve që hasin në rrugë. Ata ju
Autobusi i ri elektrik do të qarkulloj në rrugët e Shkupit për 6 muaj Ditën e sotme në qytetin e Shkupit është bërë prezantimi i autobusit të ri elektrik, për të cilin përpara tre muajsh u n
Shkupi gjen zgjidhjen kundër ndotjes me pastrimin e oxhaqeve Qyteti i Shkupit ka bërë sot një paralajmërim në kuadër të masave për uljen e ndotjes së ajrit, duke paralajmëruar do të
Për 1 maj harroni se mund të festoni me qofte në Shkup Dita e punës(1 Maji) në Maqedoni shënohet ndryshe nga çdo vend tjetër. Në këtë ditë qytetarët vendosin që në vend të pro
Shkupi mirëpret një vizitor të rëndësishëm nga Athina Kryetari i Athinës, Giorgos Kaminis, do të vizitojë Shkupin për t’i vazhduar takimet me kryetarin e Bashkisë së Shkupit,
VMRO kritikon kryetarin e Shkupit Kryetari i Shkupit ka nënshkruar dy memorandume për shfrytëzim të autobusëve me gaz dhe me energji elektrike me dy kompa
Vendkalim 3-Dimensional për këmbësorët e Shkupit Ky është një projekt–pilot, i cili mendohet të vihet në përdorim në disa rrugë të Shkupit, për të parandaluar aksidente
Dëmtohet makina e kryebashkiakut të Shkupit dhe bashkëshortes së tij Persona të panjohur mbrëmë kanë dëmtuar veturat e kryebashkiakut të Shkupit, Petre Shilegov, dhe të bashkëshortes së tij
Vjedhje e konsiderueshme në një banesë në Gjorçe Petrov të Shkupit Stoli ari, para, pistoletë “Brunser –Kompakt” e kalibrit nëntë mimilemtra dhe karikator me 14 plumba, janë vjedhur dje n