999 rezultate për

shkupi

Shkëndija fiton derbin me Vardar dhe "blindon" kreun, rezultatet e javës së 20 (FOTO+VIDEO) Janë mbyllur 5 takimet e javës së 20-të në elitën e futbollit vendor, në të cilën dy skuadra shqiptare arritën të marrin
Shkëndija dhe Shkupi e nisi me fitore fazën e dytë Shkëndija dhe Shkupi e kanë nisur me fitore gjysmësezonin pranveror në elitën e futbollit vendor. Liderja e elitës f
Ndërroi jetë në qendrën e votimit në Kaçanik, zbulohet identiteti i të moshuarit (FOTO LAJM) Një i moshuar ka ndërruar jetë teksa ishte duke votuar në shkollën e fshatit Biqec të Komunës së Kaçanikut. Indeksonl
Nga Shkupi për të votuar në Kosovë, 81 vjeçari ndërron jetë në qendrën e votimit Një 81 vjeçar ka ndërruar jetë në qendrën e votimit në fshatin Biqes të Kaçanikut. Rasti në fjalë është konfirmuar ng
Rikthehen sërish tensionet mes Shkupit dhe Sofjes Zënka e një dite më parë mes politikanëve nga Shkupi e Sofja rreth Goce Dellçevit i ka rikthyer përplasjet dhe e ka dëmt
Mutacioni i COVID-19 i merr jetën pacientit në Maqedoninë e Veriut Është raportuar viktima e parë nga mutacioni britanik në Maqedoninë e Veriut. Lajmi u bë i ditur në rrjetin social “Tëit
Ja sa raste të reja me COVID-19 në Maqedoni Në 24 orët e fundit nga 529 teste të kryera, 63 persona rezultuan pozitiv ndaj Kovid-19, dhe atë: Shkup 42, Kumanovë 3,
Të shtëna në qendër të Shkupit, një person i plagosur (VIDEO) Një numër i madh i policisë janë para Spitalit të Qytetit “Shën Naumi i Ohrit” në Shkup. Sipas burimeve nga vendi i n
Covid-19 në Maqedoni, shifrat e 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut publikoi raportin lidhur me rastet e reja dhe gjendjen me koronavirusin
Tërmet në Maqedoninë e Veriut, ja ku ishte epiqendra Tërmet me intensitet prej 3.3 shkallë sipas Rihter është regjistruar mesditën e sotme në rajonin e Gostivarit. Raport
Ja si ishte sot aeroporti i Shkupit në pritje të emigrantëve shqiptarë Kështu sonte dukej aeroporti i Shkupit me shumë fluks familjarësh duke pritur me te dashurit e tyre qe po kthehen ne ven
REZULTATET/ Mposhtet skuadra e Ernest Gjokës, fiton Vardari Nuk ka qenë një ditë e mirë sot në kampionat për dy pretendentet për titull, Shkëndijën e Tetovës dhe Shkupit. Tetov
Digjet flamuri maqedonas në Butel të Shkupit Një person i panjohur ka djegur flamurin shtetëror të Maqedonisë së Veriut që ka qenë i vendosur në shtizë. Rasti ka
Maqedoni: 22 vjeçarja shtatzënë nga Shkupi ndërroi jetë nga Covid-19 Raporti i Ministrisë së Shëndetësisë tregon se në 24 orët e fundit numri i të shëruarve është më i lartë se sa i të infe
REZULTATET/ Vardari blof në shtëpi, triumfon Shkupi (FOTO LAKJM) U mbyll me sfidat e sotme edhe java e 15-të e kampionatit në Maqedoninë e Veriut. Takime interesante që prodhuan dhe
Shkëndija "shuplakë" rivalëve, Shkupi e ndjek nga pas U luajt sot java e 14-të në elitën e futbollit të Maqedonisë së Veriut. Kjo javë prodhoi rezultate interesante, ndër
Ndahet nga jeta biznesmeni shqiptar, Haradinaj mesazh ngushëllimi Nënkryetari i Shkupit dhe biznesmeni i njohur shqiptar, Enver Maliqi është ndarë nga jeta. Biznesmeni Enver Maliqi nj
Opozita maqedonase kundër marrëveshjes me Bullgarinë, nesër bllokon Shkupin Opozita maqedonase ka paralajmëruar Qeverinë e kryeministrit, Zoran Zaev, se çfarëdo marrëveshje që do të nënshkruajë me
Tabelat orientuese në Shkup pa gjuhën shqipe Në Malin Vodno mbi Shkup sot janë përuruar 42 tabela treguese të shtigjeve, ku mungon gjuha shqipe. Këto tabela janë
Dhjetë të arrestuar nga aksioni policor në rajonin e Kumanovës dhe Shkupit (VIDEO) Zëdhënësi i policisë, Toni Angellovski gjatë ditës së sotme ka deklaruar se policia ka realizuar një aksion policor për