999 rezultate për

shkup

Gjoba nga 2.000 euro për shtatë shkupjanë Prokuroria Themelore Publike në Shkup filloi procedurë kundër shtatë personave për veprën penale “mosveprim në përputhje
Ndryshojnë shifrat, çfarë ndodhi gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1025 testime për coronavirus, ndërsa pozi
57 vjet nga tërmeti katastrofik në Shkup ku humbën jetën mbi 1000 persona (FOTO LAJM) Shkupi sot shënon një përvjetor të hidhur. Janë bërë 57 vjet nga tërmeti katastrofik dhe fatal që u kishte shkaktuar sh
Këngë dhe flakadanë për Tiranë, digjet Shkupi nga grupi tifozave të Shvercerave (VIDEO) Tirana festoi pak ditë më parë titullin kampion, ndërkohë që urimet i ka pasur të shumta. Madje edhe nga rivalët e K
Atentat me armë zjarri në Shkup, plagoset biznesmeni Mbrëmë rreth orës 22:00 se te “Rruga e Plastikave” ka ndodhur një incident i armatosur, ku ka mbetur i plagosur R.B, pr
U zhduk pa gjurmë që prej marsit, gjendet i groposur në Maqedoni 35 vjeçari nga Kavaja Trupi i pajetë që rezultonte i zhdukur prej disa javësh, i një shqiptari, është gjetur në Maqedoninë e Veriut. Bëhet fja
Gjendet i pajetë 66 vjeçari brenda banesës Një 66 vjeçar nga Shkupi është gjetur i pajetë brenda në banesë. Sipas policise, viktima është gjetur në banesën e ti
1.837 raste aktive me koronavirus në Shkup Gjithsej 164 raste të reja me koronavirus të konfirmuar KOVID-19 nga 1.612 testime janë evidentuar në buletinin e djeshë
SHKUP/ Filloi ndërtimi i spitalit të ri për përballimin e koronavirusit Në sfond ndodhet lokacioni ku është hedhur pllaka për ndërtimin e dytë të spitalit mobil në hapësirat e Spitalit Shtetër
Cilat komuna janë më të rrezikuarat nga COVID-19 në Shkup Çairi mbetet komuna me numër më të madh të rasteve edhe në 24 orët e kaluara, tregojnë të dhënat që sot i publikoi Minis
Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, rreth 30 mijë emigrantë do të rikthehen në vend Vetëm nga e hëna deri sot në Maqedoni kanë ardhur rreth 30 mijë udhëtarë nga vendet perëndimore, prej të cilëve rreth 25
E RËNDË/ 17 vjeçari gjen të pajetë gjyshen në tualetin e shtëpisë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Shkup, ku një i mitur ka gjetur të pajetë gjyshen e tij. Sip
Rëndohet bilanci, si ndryshuan shifrat sot në Maqedoninë e Veriut Vijon të rëndohet bilanci i koronavirusit në Maqedoninë e Veriut, ku gjatë orëve të fundit 7 pacientë humbën jetën si dh
Vidhen rreth 1 milion euro në një shtëpi në Shkup Në periudhën prej orës 19:30 deri 21:45 dje në një shtëpi në Shkup nga ana e një personi të panjohur është kryer vjedhje
Sherr i rëndë në Shkup, një person humb jetën dhe tre të tjetë plagosen Mbrëmjen e djeshme ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Shkup. Në oborrin e një lokali në fshatin Batincë ka nisur një k
Shtatë viktima dhe 165 raste të reja në Maqedoni 165 të infektuar, 7 viktima dhe 128 të shëruar është bilanci i Kovid-19 për 24 orë në vend. Numri më i madh i të infektu
Dita më e zezë në Maqedoni, 15 veta ndërruan jetë, 173 raste të reja Në Maqedoninë e Veriut nuk kanë të ndalur rastet me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e
Tre muaj mbyllur, rihapet aeroporti i Shkupit dhe Ohrit Me fluturime për në Suedi dhe Gjermani, aeroporti në Shkup u hap përsëri. Kontrollet e rrepta janë akoma në hyrje të aer
MAQEDONI/ Kalohet shifra e 6000 të infektuar nga COVID-19 (VIDEO) Numri i të infektuarave nga koronavirusi kalon edhe shifrën e 6000. Në vetëm 24 janë shtruar 176 raste, nga gjithsej 870
Babai shtyp për vdekje me makinë fëmijën dy vjeç, ja detajet Më 25.06.2020 në ora 23:10 në MPB Shkup është paraqitur se në spitalin e përgjithshëm të qytetit “8 shtatori” është dërg