999 rezultate për

shkruan

"Po bëjnë gjithçka për të më shpëtuar", çfarë shkruante mjeku pak ditë para se COVID-19 t'i merrte jetën Mjeku i njohur Ilirjan Draçi ka humbur sot betejën me koronavirusin. Draçi ishte i shtruar prej disa ditësh në spitalin
Maqedonia e Veriut shkruan historinë, shkon në Euro 2020 për herë të parë (VIDEO) Maqedonia e Veriut ka një takim më historinë. Për herë të parë është shumë pranë një biletë për finalet e Kampionati
Shqipëria nënshkruan marrëveshjen me OBSH, Manastirliu tregon 3 skenarët e mundshëm Shqipëria dhe OBSH kanë nënshkruar marrëveshjen për përballimin e situatës së pandemisë. Gjatë fjalës së saj ministr
Dyshohet se mund të jetë infektuar, Dendias futet në karantinë Kryediplomati grek, Nikos Dendias është futur në karantinë, pasi ka pasur një kontakt me një person që u diagnostikua po
"Një ëngjëll me fytyrë të ndyrë", prestigjiozja italiane shkruan për Hysaj: Si Gatuzo, luan se ka mushkëri të tretë Elseid Hysaj është në fazën e ringritjes së karrierës pas problemeve të shumta në kohën kur Ançeloti mori drejtimin e Na
Liverpool shkruan historinë me fitoren e thellë ndaj Atalantës në Itali E marta mbrëma ishte e zezë për skuadrën italiane Atalanta në Ligën e Kampionëve. Brenda 38 minutave ata pësuan 5 gol
PSG bën detyrën, Kean shkruan historinë (VIDEO) Paris Saint-Germain ka marrë një fitore të rëndësishme 2-0 kundër Basaksehir në javën e dytë të Grupit H të Champions Le
Luana tërheq sërish vëmendjen e Philip Plein, çfarë i shkruan stilisti me famë botërore (FOTO LAJM) Gjatë muajve të verës një nga këngët që u kthye menjëherë në hit ishte dhe bashkëpunimi mes Luana Vjollcës dhe këngëtari
Ditë e trishtë, Rita Ora shkruan në shqip para gjithë botës (FOTO LAJM) Dita e djeshme ka qenë shumë emocionuese për këngëtaren me origjinë shqiptare, Rita Ora. Ajo ka festuar ditëlindjen e mo
"Edhe 100 të bëhesh o mbret", Ori shkruan urimin më të veçantë për Islin (FOTO LAJM) Moderatori i njohur i ‘Wake Up’, Isli Islami festoi ditëlindjen e tij. Në llogarinë e Islit kanë mbërritur një sërë urim
Kosovare Asllani shkruan hsitorinë, golashënuesja e parë e "madrilenëve" Emri i Kosovare Asllanit është gdhendur në historinë e klubit të femrave të Real Madrid. Asllani është bërë golashënu
Pas shumë negociatave arriti të nënshkruante me Romën, Smalling: Tani dua trofe Pas dy muajsh negociata të vazhdueshme me Manchester United, Roma ia doli të rikthejë në dispozicion të trajnerit Fonsec
Bill Gates nënshkruan marrëveshje me 16 kompani farmaceutike, vaksina e Covid19 po afron Fondacioni Bill dhe Melinda Gates kanë nënshkruar një marrëveshje me 16 kompani farmaceutike në përpjekjet e tyre për të
Drita shkruan histori në kryeqytetin e shqiptarëve, kalon në turin e 3 të Europa League (VIDEO) Drita ka shkruar historinë e futbollit kosovar, pasi bëhet skuadra e parë vendore që do të marrë pjesë në rrethin e tret
ZYRTARE/ Milani nënshkruan me portierin e Olympic Lyon Ashtu siç pritej, portieri rumun Ciprian Tatarusanu ka firmosur me Milanin. 34 vjeçari vjen te kuqezinjtë nga skuadra e
ZYRTARE/ Atletico Madridin nënshkruan me Carrascon Yannick Carrasco do të vazhdojë ta veshë fanellën e Atlético Madridit edhe për katër sezonet e ardhshme, pasi drejtuesit
Interi nënshkruan me Kolarov, serbi zbarkon në Milano Pas tre sezonesh, Aleksandar Kolarov është zyrtarisht afër përfundimit të kapitullit të tij në kryeqytetin italian me Ro
ZYRTARE/ Allan nënshkruan me Everton Mesfushori brazilian, Allan, ka kompletuar transferimin tek Everton në Premierligë, nga skuadra e Napolit. Lajmi ësht
Challandes nënshkruan kontratë të re me Kosovën ernard Challandes në konferencën e sotme për shtyp, ka nënshkruar kontratën e re që do ta mbajë edhe për dy vite të tjer
Dojna Mema bie pre e grabitjes, shihni se çfarë i ndodhi moderatores që në mëngjes (VIDEO) Nëpërmjet disa videove në Instastory, moderatorja Dojna Mema tregon se edhe ajo ka rënë pre e grabitjes, pasi dikush i k