999 rezultate për

shkruajne

Zgjedhjet në Kosovë: Mediat ndërkombëtare shkruajnë për fitoren e Albin Kurtit Për fitoren e kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit kanë shkruar edhe mediat ndërkombëtare. Reuters shkruan se “partia
Mbesa e ish-presidentit Nishani: Më shkruajnë futbollistë të martuar, kush më pëlqen (FOTO LAJM) E lindur në Durrës në vitin 1991, ku jetoi vetëm dy vite pas zhvendosjes së familjes në Itali, 30­ vjeçarja Beniada Nish
Milani synon transferimin e Douglas Costa Milani thuhet se popunon për nënshkrimin e Douglas Costa në janar pasi Bayern Munich nuk do të bëjë të përhershme transf
Detaje nga zhdukja e biznesmenit Pecorelli: Javë vendimtare për rezultatet e ADN-së Kjo mund të jetë java vendimtare për të hedhur dritë mbi zhdukjen në Shqipëri të sipërmarrësit dhe ish-arbitrit Davide P
Pas 87 vitesh, Shqipëria dhe SHBA nënshkruajnë marrëveshjen e rëndësishme Një marrëveshje dypalëshe për ektradimin e personave që dyshohet për vepra të ndryshme penale është firmosur ditën e sot
I prenë dhe i futën në valixhe, çfarë shkruajnë mediat italiane për vrasjen makabre të çiftit shqiptar Mediat italiane shkruajnë se hetuesit e vrasjes së dyfishtë makabre të çiftit shqiptar nga Vlora, mendojnë që çelësi për
Bayern Munich kërkon një nga lojtarët më të mirë të Barcelonës Bayern Munchen ka shënjestruar "yllin" e Barcelonës, De Jong. Media pranë klubit katalanas, "Mundo Deportivo" shkruan
Serbia gati, i fton të gjithë që të dëshmojnë kundër UÇK-së Zyrtari i SPS-së, Zoran Angjelkoviç, ka ftuar serbët e Kosovës dhe të Serbisë që të dëshmojnë masivisht kundër Ushtrisë
"Do të shkruajnë historinë me Realin", Zidane konfirmon treshen sulmuese Hazard-Benzema-Asensio do të shkruajnë historinë me fanellën e Real Madridit, pas BBC – Bale-Benzema-Ronaldo. Kështu
Ardhja në jetë e princeshës shqiptare, mediat britanike shkruajnë për Geraldinën Ardhja në jetë e Princeshës shqiptare pak ditë më parë, është bërë lajm e në mediat e huaja. Daily Mail thekson se: “
Shqiptari u gjet i vdekur buzë rrugës në Greqi, dyshimet e para Ditën e sotme, një 40-vjeçar shqiptar u gjet i vdekur në Kalavryta, Greqi. Mediat greke shkruajnë se shqiptari kisht
Tayna e tregoi publikisht: Të gjithë reperët më shkruajnë mesazhe (FOTO LAJM) Një femër shumë seksi dhe e talentuar si Tayna është ëndrra e çdo djali dhe të shumtë janë ata që mundohen ta bëjnë për
Historike, Rama dhe Hoti nënshkruajnë 14 marrëveshjet mes Kosovës dhe Shqipërisë Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij kosovar Avdullah Hoti kanë nënshkruar marrëveshjet ndërqeveritare mes dy vendev
Hajdari e vendosur: Jam e gatshme të bëj çdo gjë për listat e hapura Deputetja Rudina Hajdari ka ftuar të gjithë opozitën parlamentare që të nënshkruajë propozimin për hapjen e listave 100%
"Marrëveshje si ajo me Egjiptin", çfarë shkruajnë mediat greke për takimin Rama-Mitsotakis Ashtu sikundër është raportuar edhe më herët, sot dhe nesër kryeministri Edi Rama do të takohet në Ggreqi me homologun g
"Historike", çfarë shkruajnë mediat amerikane për marrëveshjen Kosovë-Serbi Një marrëveshje e sponsorizuar nga SHBA e nënshkruar javën e fundit për të normalizuar marrëdhëniet ekonomike midis Serb
Modelja, nënë e dy fëmijëve: Të gjithë futbollistët më shkruajnë (FOTO LAJM) Tammy Hembrow është modelja që po bën namin me pozat e saj të nxehta duke pozuar me rrobabanjo e duke treguar trupin me
Shpërndarësi shqiptar i drogës kërkon që burgun ta bëjë në Itali Një 35-vjeçar shqiptar u arrestua për tregti droge në maj 2019 dhe u dënua me 2 vjet burg. Sidoqoftë, në këmbim të vu
PSG dhe Lyon shkruajnë historinë, Franca për herë të parë me dy skuadra në gjysmëfinale të Champions Olympique Lyon dhe Paris Saint Germain po shkruajnë historinë e futbollit francez në Evropë. Lyon ka bërë dy befasi t
Historike: Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nënshkruajnë marrëveshje paqeje Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe arritën, me ndërmjetësimin e Presidentit Donald Trump, një marrëveshje historike