999 rezultate për

shkronjat

Fëmija juaj ka vështirësi në të lexuar? Si ta kuptoni nëse vuan nga disleksia A ju ka ndodhur ndonjëherë kur keni qenë fëmijë, që teksa hapnit faqen e një libri shkronjat apo gërmat të vallëzonin? A
Detajet misterioze të tastierës tuaj që me shumë mundësi nuk i dinit Të gjithë i përdorim tastierat në përditshmëri, por shumë nga ne kanë probleme me të shkruarin shkruajmë shpejt. Shi
Aeroporti i Shkupit vendos mbishkrimin e ri Në aeroportin e Shkupit është vendosur mbishkrimi me emrin e ri Aeroporti ndërkombëtar i Shkupit, por shkronjat janë me
Detajet interesante të tastierës tuaj që me shumë mundësi nuk i dinit Të gjithë i përdorim tastierat në përditshmëri, por shumë nga ne kanë probleme me të shkruarin shkruajmë shpejt. Shi
E dini pse tastiera e komjuterit tuaj ka nga një vijë të ngritur në shkronjat F dhe J Shikoni me kujdes tastierën tuaj dhe përqendrohuni te shkronjat F dhe J. Në shumicën e rasteve ju ndoshta do të vëreni n
Grabiten pesë varre në Prishtinë Gjatë ditës së sotme në Policinë e Kosovës është hapur një rast i vjedhjes së shkronjave të varreve. Në disa varre në rr
Memedi: Shkronjat shqipe dhe mësuesit shqiptarë shpëtuan kombin nga asimilimi Kryetar i Rilindjes Demokratike Kombëtare, Vesel Memedi, përmes një postimi në Facebook, uron të gjithë arsimtarët me ra
Njihuni me aftësinë e vecantë të vogëlushit 19-muajsh (VIDEO) Mosha mesatare kur fëmijët fillojnë të lexojnë është zakonisht 3 vjeç ose kur fillojnë klasën e parë. Por një vogëlush v
Pas 17 vjetësh, eBay me logo të re eBay ka shpalosur një logo të re të kompanisë, duke lënë pas shkronjat lundruese për një font më tradicional, të thjesht