999 rezultate për

shkrim

Shqipëria i erdhi në ndihmë Italisë duke dërguar 30 mjekë, këto janë shkrimet e mediave ndërkombëtare Ditën e djeshme Shqipëria u solidarizua me Italinë duke dërguar 30 mjekë dhe infermierë. Italia është një nga vendet
LDK siguron 40 firma, i lënë Kurtit edhe pak kohë Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbledhur nënshkrimet për inicimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së drejtuar nga
Nuk ka qetësi për Liverpool, 14 nënshkrime dhe anulohet sezoni i Premier League Situatë interesante ka mbretëtuar edhe në botën e futbollit pas shpërthimit të pandemisë koronavirus. Shembulli kryes
Shkarravitet tabela e ASHMAA, fshihet fjala "e veriut" dhe shkrimi në gjuhën shqipe Vandalizmi ndaj tabelave tre gjuhësore nuk ka të ndalur. Këtë radhë viktimë të keqtrajtimit ishin tabelat e vendosura në
"Rama nuk duhet marrë seriozisht", Meta publikon shkrimin e revistës austriake Presidenti Ilir Meta pas deklaratave të forta ditën e djeshme, ka vendosur që ta nisë mëngjesin e sotëm me një postim të
Nuk do e njihni, Rina Balaj ndryshon totalisht look (FOTO LAJM) Reperja e njohur shqiptare, Rina Balaj, është shumë aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale. Ky është Shën Valentini
Kurti: Nënshkrimi i dy marrëveshjeve me Serbinë është bërë pa autorizimin e qeverisë Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka deklaruar se firmosja e marrëveshjes së sotme mes Kosovës dhe Sebisë për hekurudhë
Malaga ishte vetëm 2 milionë euro larg nënshkrimit me Cristiano Ronaldon Detaje interesante janë zbuluar nga e kaluara e Cristiano Ronaldos. Ylli portugez, i cili tashmë konsiderohet si një
Dikur u kap me 400 milion euro "të bardhë", kush është koka e bandës së "bananeve" OFL i ka dërguar ditën e sotme formularin për të deklaruar pasurinë dy personazheve të njohur të botës së krimit. Këta
I bashkohen listës së zezë së OFL-së, kush janë dy të dënuarit në Koplik dhe Durrës Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularët për të provuar pasurinë dy personave, të cilët rezultojnë të dënuar n
Çiljeta dhe Albani fejohen? Unaza dhe dhurata romantike e portierit (FOTO LAJM) Çiljeta dhe Albani prej vitesh janë në një lidhje dashurie dhe shumë të lumtur në krahët e njëri-tjetrit. Vetëm pak kohë
La Repubblica shkrim për Shqipërinë: Jemi gati për Europën, por korrupsioni frenon ëndrrën "Jemi gati për Europën, por korrupsioni frenon ëndrrën", është titulli i një shkrimi që gazeta italiane “La Repubblica”
Lautaro refuzon Manchester United, kërkon Barcelonën Lautaro Martinez thuhet se ka refuzuar kalimin te Manchester United tesa dëshira e tij është të luaj te Barcelona. Si
Zyrtarët e VV dhe LDK shkojnë në Kuvend për nënshkrimin e marrëveshjes Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës sot janë parë dukë hyrë në Kuvendin e Kosovës. Kl
Histori tronditëse, si u rrezikua Ismail Kadare nga Banda e Lushnjës Pas vrasjes së Taullaut, banda e Lushnjes, ishte e vendosur të hakmerrej deri në fund ndaj çdo punonjësi të shtetit që u
Interi shumë pranë nënshkrimit me lojtarin e Chelseas Interi është pranë zyrtarizimit të blerjes së Victor Moses nga Chelsea. Zikaltërit prej ditësh janë lidhur me transfe
Shkrimi i BILD për lobimin rus të Bashës, reagon Partia Demokratike Gazeta e madhe gjermane i ka dedikuar një artikull të posacëm 675 mijë dollarëve të lobingut Rus për Partinë Demokratike
I nxorri "të palarat" Bashës për lobimin rus, BILD fshin shkrimin e publikuar Vetëm pak kohë pasi përgjimet e Bild shkaktuan një zhurmë të madhe në vendin tonë, pasi dilnin hapur aferat korruptive t
Vuajti nga komunizmi sa ishte gjallë, ndahet nga jeta shkrimtari i njohur (FOTO LAJM) Dita e sotme solli fundin e jetës së shkrimtarit Mehmet Myftiu, shkrimtar i shquar disident dhe themelues i letërsisë re
Nënshkrim i Marrëveshjeve për projektin "Stacioni i pastrimit për ujërat e zeza në Shkup" Në Ministrinë e Financave sot do të nënshkruhen Marrëveshje për projektin “Stacionet e pastrimit për ujërat e zeza në Sh