999 rezultate për

shkollore

Edhe këtë vit ofendime në tekstet shkollore maqedonase, përgjegjës është një ministër shqiptar Nxënësit shqiptarë në Maqedoni edhe në vitin shkollor 2018/2019 do të vazhdojnë të mësojnë me tekste shkollore me gabime
Shumica e punëtorëve në postë janë me të mesme ose pa diplomë Nga 1019 punëtorë sa ka pasur Posta e Kosovës (PK) në fund të vitit 2017, 687 prej tyre janë me shkollë të mesme, 43 me
Kush dëshiron mund t'i dhurojë diçka shkollave për këtë vit Duke filluar nga dje e deri më 22 shtator, OJQ-të “Community Supporters”, Nëna dhe fëmijë të lumtur” në bashkëpunim edhe
ALBtelecom dhuron libra dhe komunikim për Shtëpinë e Fëmijëve Shkollore Sarandë (FOTO LAJM) Me misionin për të mbështetur edukimin e fëmijëve pjesë e Shtëpive të Fëmijëve në moshë shkolle në të gjithë Shqipërinë,
Bullgaria kërkon ndryshimin e teksteve shkollore të historisë Eurodeputeti bullgar, Andrej Kovaçev kërkon që të ndryshohen librat e historisë si në Maqedoni ashtu edhe në Bullgari gj
Greqia ashpërson tonet: "Çamëria" të fshihet nga librat shkollorë Ndërkohë që shqiptarët presin zgjidhje për çështjen Çame, Greqia jo vetëm që nuk pranon bisedimet rreth kësaj çështje po
Gabimet në tekstet shkollore, Ademi: Mësimdhënësit të paraqesin gabimet Ndryshimet në Ligjin për arsim fillor dhe të mesëm do të mundësojë evitimin e të gjitha gabimeve të konstatuara në tekst
Mraitohet ligji për tekstet shkollore në arsimin fillorë dhe të mesëm Kuvendi sot miratoi propozim ligjin e Ministrisë së arsimit dhe shkencës për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për teks
MASH propozon ligj për korrigjimin e gabimeve në librat shkollore Ministria e Arsimit dhe Shkencës para anëtarëve të Qeverisë dorëzoi një Propozim-ligj për ndryshime dhe plotësime të Lig
Skandalet për shqiptarët në tekstet shkollore të Maqedonisë mund të rishikohen Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Renata Deskoska ka deklaruar se do të ketë rishikim të teksteve shkollore dhe se ky pr
Gabimet dhe përmbajtjet diskriminuese, MASH paralajmëron rishikim të teksteve shkollore Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Renata Deskoska ka deklaruar se do të ketë rishikim të teksteve shkollore dhe se ky pr
Skandal me tekstet shkollore: Kosova s’e ka shpallur ende pavarësinë Vazhdojnë skandalet me tekstet shkollore të Republikës së Kosovës. Një i tillë është edhe në Librin e Sociologjisë për k
Skandal me tekstet shkollore: Kosova s’e ka shpallur ende pavarësinë! (FOTO) Vazhdojnë skandalet me tekstet shkollore të Republikës së Kosovës. Një i tillë është edhe në Librin e Sociologjisë për k
Ja çfarë mësohet në tekstet shkollore të Maqedonisë: ilirë të sllavizuar, shqiptarë të prapambetur Nga Miradie Hasani Fiset Ilire, enkelejdët dhe dasaretët për nxënësit e vitit të parë të shkollave të mesme në
PD: Tekstet e nxënësve deri në klasë të nëntë t’i paguajë shteti! Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike, ka depozituar në Parlament, amendamentin që parashikon tekstet shkollore falas
Zyrtarit të MASHT nuk i pëlqen historia në tekste, pretendon se Kosova ka histori të fshehur Përmbajtja e teksteve shkollore ka krijuar konfuzitet tek nxënësit dhe përmirësimi i tyre do të ndikojë në përballimin
Skandaloze/ MASHT nuk shpërndan për të gjithë tekstet shkollore Ministria e Arsimit nuk ka shpërndarë të gjitha tekstet për klasat e para. Edhe për klasat tjera nëpër shkolla është evi
Bajrami: Kemi furnizuar klasat me tekste shkollore Ministri në detyrë i Arsimit, Arsim Bajrami, njoftoi kabinetin qeveritar për përgatitjet që janë bërë për fillimin e vit
Basha propozon që librat për arsimin e detyrueshëm të jepen falas Kreu i Partise Demokratike Lulzim Basha ka propozuar që librat e arsimit te detyrueshem te jepen falas REAGIMI NE FB:
Vogëlushët shqiptar të Maqedonisë do t'a kenë gati në shtator abetaren e unifikuar Edhe pse dy vjet nga marrëveshja e arritur në sferën e arsimit ndërmjet Maqedonisë dhe Shqipërisë dhe pesë vjet nga përd