999 rezultate për

shkollor

1/4 e mjekëve janë infektuar me koronavirus, por u kërkohet që të vazhdojnë punën Mjekëve në qytetin belg të Lieges iu është kërkuar të vazhdojnë punën edhe nëse janë infektuar me coronavirus. Rreth një
COVID-19 në Shqipëri, 1 mijë mësues shtesë për të përballuar situatën në shkolla Këshilli i Ministrave ka vendosur që të shtojë 1 mijë mësues për të përballuar nevojat gjatë pandemisë në vitin shkollor
Nis viti shkollor, Rudina Dembacaj nuk kursen urimet për vajzën e Markut (FOTO LAJM) Aktorja dhe moderatorja e njohur, Rudina Dembacaj, po shijon prej kohësh lidhjen me ish-deputetin Mark Frroku. Por p
Viti i ri shkollor, 5 mësues rezultojnë pozitiv me koronavirus në Elbasan Ky vit i ri shkollor ka nisur krejtësisht ndryshe nga vitet e tjera, teksa vendi por edhe e gjithë bota kërcënohet nga p
Viti i ri shkollor, Manastirliu bën apelin e fortë Dita e nesërme shënon nisjen e vitit të ri shkollor një vit ky ndryshe nga gjithë të tjerët. Ministrja Manastirliu th
Hapja e shkollave të hënën, drejtoresha e OBSH për Shqipërinë jep dy mesazhe Drejtoresha e OBSH-së për Shqipërinë, Dr. Bettina Menne, ka lëshuar një mesazh për nisjen e vitit të ri shkollor të hënë
Publikohet videoja, si do zhvillohet mësimi nga klasa në këtë vit të ri shkollor (VIDEO) Fëmijët janë akoma të panjohur mirë me mënyrën sesi do të qëndrohet në klasa në këtë vit të ri shkollor, ministrja e Ars
Nisja e vitit të ri shkollor u shty, Vjosa Osmani publikon videon e ëmbël të vajzave të saj Në Kosovë sot duhet të kishte filluar viti i ri shkollor. Mirëpo, për shkak të situatës të krijuar nga Covid-19, fillimi
Hapen shkollat në vend, ulen në banka 5400 nxënës Janë hapur sot 600 shkolla publike në Shqipëri para fillimit të vitit shkollor për 5400 nxënës që nuk kanë ndjekur mësim
Shtyhet fillimi i vitit të ri shkollor Në një mbledhje ku ka qenë prezent ministri i Arsimit, ai i Shëndetësisë, kryetari i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë
Qeveria vendos: Shkollat fillore dhe të mesme hapen më tetor Qeveria në mbledhjen e sotme miratoi disa vendime për hapjen e shkollave dhe mbarëvajtjen e mësimit për vitin e ri shkol
Shtyhet viti i ri shkollor si pasojë e COVID-19 në Maqedoninë e Veriut Situata e pandemisë në Maqedoninë e Veriut vijon të jetë ende problematike, ku numri i rasteve të reja të infektuar me C
Hoti i drejtohet kryetarëve të komunave: Rastet kanë rënë por s’e kemi mposhtur pandeminë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është duke mbajtur takim me kryetarët e komunave të Kosovës. Ka filluar takimi
"Do hapen", Rama ka një përgjigje për vitin e ri shkollor Edhe kryeministri Edi Rama njoftoi sot se shkollat do të rihapen në shtator, pavarsisht se koronavirusi është ende nëpër
A do hapen normalisht shkollat në Shqipëri? Besa Shahini tregon skenaret e mundshme Mbi paqartësitë e shumta, ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, Besa Shahini, foli rreth rifilimit të vitit të ri sh
Viti shkollor po afron, Ministria e Arsimit nuk ka ende një plan për procesin mësimor Ministria e Arsimit duket se nuk ka ende një plan gati për fillimin e procesit mësimor në një kohë pandemie. Viti shkoll
Caktohet data, kur fillon shkolla në Greqi Qeveria greke ka marrë më në fund vendimin për datën në të cilënd o të hapen shkollat. Siç konfirmoi zëdhënësi i qeve
A do të rinisë normalisht viti i ri shkollor në shtator? Gati një muaj para nisjes së vitit të ri akademik, mësuesit dhe nxënësit në Shqipëri janë ende të paqartë nëse mësimi do
8 arsyet pse studentët e dobët në mësime fitojnë më shumë se ata të dhjetave (FOTO LAJM) Shumë prindër përpiqen t’i bindin fëmijët e tyre se notat shkollore janë me të vërtetë të rëndësishme. Dhe kur fëmijët e
Merret vendimi, kur do të fillojë viti i ri shkollor Ministria e Arsimit ka nxjerrë urdhrin për nisjen e vitit shkollor 2020-2021, ndërsa mësohet se shkollat do të hapin dye