999 rezultate për

shkollor

Lule, përqafime, buzëqeshje diku dhe lot, kështu nisi viti shkollor në Tiranë (FOTO LAJM) Lule, përqafime, buzëqeshje diku dhe lot. Ka nisur kështu sot viti i ri shkollor për sezonin 2019-2020. Në total janë 38
Nisi viti i ri shkollor, 24 mijë nxënës ulen për herë të parë në bankat e shkollës Në Shqipëri ka nisur viti i ri shkollor 2019-2020. Rreth 380 mijë nxënës janë ulur në bankat e shkollave, ndërsa për 24
Maqedonasit dhe grekët takohen për të rishkruar historinë, a do të përfillen shqiptarët ? Në mars do të takohet Komiteti i përbashkët interdisiplinar Maqedoni e Veriut – Greqi, në të cilin do të shqyrtohen test
Me rekord prej 124 medalje të fituara në 16 vende, Jahja Kemal mbylli vitin e kaluar shkollorë Flamuri i Maqedonisë ka valëvitur në mesin e shumë të tjerëve botërorë në olimpiadën botërore, 39 të arta, 30 të argjend
Noizy futet edhe në librat shkollorë, fëmijëve iu jepet si shembull (FOTO LAJM) Noizy është një nga reperat më të dashur shqiptarë për të rinjtë. Reperi numëron një shifër të lartë ndjekësish në r
ALBtelecom, kontribute për një vit shkollor sa më të mbarë për fëmijët e Shtëpisë “Zyber Hallulli” ALBtelecom gjatë këtij viti ka mbështetur afro 120 fëmijë të Shtëpive të Fëmijës në moshë shkollore me libra, internet d
Sot nis viti i ri shkollor, nxënësit shkëputen nga telefonat Mëngjesin e kësaj të hëne nis viti i ri shkollor për sistemin parauniversitar në të gjithë vendin. 480 mijë nxënës prit
Falas? Mos i dëmtoni tekstet, pasi do t’ju duhet t'i paguani Në shkollat e Tiranës ka nisur shpërndarja e teksteve shkollore. Që nxënësit nga klasa e parë në të katërt ti përfitojnë
Nis sot mësimi për shkollat e mesme dhe fillore në Maqedoni Për rreth 270.000 nxënës të shkollave fillore dhe të mesme, prej të cilëve 20.000 filloristë, sot fillon viti i ri shkol
Edhe këtë vit ofendime në tekstet shkollore maqedonase, përgjegjës është një ministër shqiptar Nxënësit shqiptarë në Maqedoni edhe në vitin shkollor 2018/2019 do të vazhdojnë të mësojnë me tekste shkollore me gabime
Ministria ndan para kohe rrogat e administratës Ministria e Financave ka bërë ekzekutimin e pagave për muajin gusht, për nder të fillimit të vitit të ri shkollor. Pë
Në këtë datë fillon mësimi në Kosovë Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, ka thënë se tashmë janë
Shumica e punëtorëve në postë janë me të mesme ose pa diplomë Nga 1019 punëtorë sa ka pasur Posta e Kosovës (PK) në fund të vitit 2017, 687 prej tyre janë me shkollë të mesme, 43 me
Kush dëshiron mund t'i dhurojë diçka shkollave për këtë vit Duke filluar nga dje e deri më 22 shtator, OJQ-të “Community Supporters”, Nëna dhe fëmijë të lumtur” në bashkëpunim edhe
ALBtelecom dhuron libra dhe komunikim për Shtëpinë e Fëmijëve Shkollore Sarandë (FOTO LAJM) Me misionin për të mbështetur edukimin e fëmijëve pjesë e Shtëpive të Fëmijëve në moshë shkolle në të gjithë Shqipërinë,
Bogovinë, nxënësit e Novosellës ende pa shkollë Më se 200 nxënës të fshatit Novosellë të Bogovinës, vitin shkollor e kanë përfunduar jashtë objektit shkollor, nëpër çaj
Kumanovë, 300 nxënës më pak këtë vit shkollor Pjesëmarrja e organizatave joqeveritare në krijimin e politikave në vend është një hap tjetër drejt transparencës dhe ës
Nesër është ditë feste për nxënësit në Maqedoni Për rreth 270 000 nxënës të shkollave të mesme dhe fillore, prej të cilëve 20 000 filloristë, nesër është dita e fundit
Ishte çerdhja kryesore në Pejë por i ndodh e papritura Për shkak të mungesës së kushteve elementare higjienike dhe rrezikut për shëndetin e fëmijëve, inspektorët e Agjencisë s
Hakmarrja e 17-vjeçarit: Si u zbulua që ai kishte vjedhur regjistrat e shkollës Një adolesht në Bilisht ka tentuar të vjedhë dhe zhdukë regjistrin e shkollës së mesme pasi ai kishte ngelur. 17-vje